Powróć do ofert

Trekking na Cabo Verde

Republika Zielonego Przylądka
8 dni 13 - 20.12.2024
4190 zł + koszty lotu
8 dni 13 - 20.12.2024
Mindelo - miasto Cesárii Évory Zielona dolina Paúl Pływanie z żółwiami w naturalnym środowisku Plantacje kawy i trzciny cukrowej Degustacja grogu Tradycyjne danie: cachupa Kolacje z muzyką na żywo

Wyspy Zielonego Przylądka w swojej najcudowniejszej odsłonie - São Vicente i Santo Antão. Trekkingi wśród nieskazitelnej natury, połączone z wypoczynkiem i degustacjami.

Poniżej  plan naszej wycieczki. Sprawdźcie też inne dostępne daty!

Plan oferty
piątek, 13.12 Pierwsze spotkanie :)Czas na podróż i odpoczynek po podróżySpotkanie z polską pilotką
Dzień 01
piątek, 13.12 Pierwsze spotkanie :)Czas na podróż i odpoczynek po podróżySpotkanie z polską pilotką

Samodzielny przylot na São Vicente. (Uwaga! W razie potrzeby pomagamy w rezerwacji przelotów, jednakże radzimy sprawdzić połączenia jeszcze przed dokonaniem rezerwacji oferty). Sugerowany lot: Lizbona – São Vicente, 25.10, godz: 9:10-11:30, linie: TAP Air Portugal nr lotu: TP 1557.

Pamiętaj, że przed wyjazdem na Cabo Verde obowiązkowe jest wniesienie opłaty wizowej w wysokości ok. 31€ i rejestracja. Można dokonać tego max. do 5 dni przed przylotem pod linkiem:

https://registration.cv.zetes.com/(S(y3d1ynvbdverzrzncfnpc4g5))/Pages/CapeVerde/PersonalInfo.aspx

lub bezpośrednio na lotnisku po wylądowaniu.

Transfer na zakwaterowanie w eleganckim pensjonacie ****Ouril Mindelo, położonym w centrum Mindelo. Spotkanie z polskojęzyczną pilotką – Olą Augustynowicz. Czas wolny na odpoczynek po podróży, potem nocleg.

W tym dniu nie organizujemy wspólnej kolacji, ponieważ nie znamy godzin przylotów grupy, natomiast chętnym polecimy dobrą restaurację w okolicy.

sobota, 14.12 Spacer po MindeloDom Cesárii ÉvoryObjazd wyspy São Vicente
Dzień 02
sobota, 14.12 Spacer po MindeloDom Cesárii ÉvoryObjazd wyspy São Vicente

Po śniadaniu zwiedzanie Mindelo: stare miasto, targ rybny, targ afrykański, Praça Dom Luiz, Praça Nova. Spacer pod dom Cesárii Évory, bosonogiej divy, która swoją nastrojową muzyką – morną, rozsławiła Wyspy Zielonego Przylądka na cały świat. Przejazd do wioski rybackiej Calhau i lunch w lokalnej restauracji. Następnie przejazd wzdłuż malowniczej plaży Praia Grande do Baía das Gatas – plaży, która słynie z największego festiwalu muzycznego na archipelagu. Możliwość kąpieli w oceanie. Na deser przejazd na najwyższy szczyt wyspy São Vicente – Monte Verde (744m. n.p.m.). Możliwość wypicia tradycyjnej herbaty lub kawy i podziwiania zachodu słońca z widokiem na Mindelo. Powrót do hotelu. Wieczorem wyjście na wspólną kolację z kabowerdeńską muzyką na żywo!

niedziela, 15.12 Pierwszy trekkingWielki Kanion Cabo VerdeTradycyjny poczęstunek
Dzień 03
niedziela, 15.12 Pierwszy trekkingWielki Kanion Cabo VerdeTradycyjny poczęstunek

Wczesne śniadanie, wykwaterowanie. Przepłynięcie promem na wyspę Santo Antão. Przejazd na farmę ekologiczną Babilônia – prowadzoną przez społeczność przedsiębiorczych kobiet. Poczęstunek składający się z tradycyjnych kabowerdyjskich smakołyków. Następnie przejazd do Chã de Morte w Ribeira das Patas i rozpoczęcie pierwszego trekkingu w kalderze wulkaniczej! Trasa ok. 6,5km, podejście: 550m, zejście 382m. Czas trwania ok. 4h. Zakwaterowanie w pensjonacie w Alto Mira, gdzie zakończy się trekking. Możliwość relaksu w basenie. Kolacja z widokiem na kalderę i rozgwieżdżone niebo.

poniedziałek, 16.12 Urokliwe XôxôPrzejazd najsłynniejszą drogą widokową
Dzień 04
poniedziałek, 16.12 Urokliwe XôxôPrzejazd najsłynniejszą drogą widokową

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd przez Estrada da Corda – 36-kilometrową drogę ułożoną z nieregularnej kostki brukowej. Trasa prowadzi przez wysokie góry, bezpośrednio do zielonej części wyspy. Wijąca się między górskimi wierzchołkami i dolinami, uznawana jest za najpiękniejszą drogę na całym archipelagu. Dojazd do krateru wulkanicznego Cova de Paúl. Rozpoczęcie trekkingu z Chã de Mato, aż do urokliwego wąwozu Xôxô w dolinie Ribeira da Torre. Wspólny lunch po drodze. Trasa ok. 8km, podejście: ok. 100m, zejście ok. 700m. Czas trwania, ok. 4,5h. Przejazd do miasteczka Ponta do Sol – najbardziej wysuniętego na północ z całego archipelagu Wysp Zielonego Przylądka. Tu można oglądać wschód i zachód słońca bez ruszania się z miejsca. Zakwaterowanie w hotelu i czas na odpoczynek. Kolacja we własnym zakresie.

wtorek, 17.12 Trekking wzdłuż wybrzeża oceanicznegoPółnocna część archipelaguNajsłynniejsza wioska FontaínhasKolacja z muzyką na żywo
Dzień 05
wtorek, 17.12 Trekking wzdłuż wybrzeża oceanicznegoPółnocna część archipelaguNajsłynniejsza wioska FontaínhasKolacja z muzyką na żywo

Śniadanie, wykwaterowanie. Rozpoczęcie jednego z najbardziej malowniczych trekkingów wzdłuż północnego wybrzeża wyspy Santo Antão. Wyjście z hotelu w Ponta do Sol i przejście do Fontainhas – malowniczej wioski na Santo Antão, która liczy sobie zaledwie 50 mieszkańców. Następnie wejście na punkt widokowy i zejście drogą wykutą w skale. Lunch w domu u mieszkańców wioski Formiguinhas. Po lunchu przejście przez opuszczoną wioskę Aranhas z piękną plażą Ribeira Seca. Zakończenie trekkingu w miejscowości Cruzinha. Trasa ok. 15km, podejście: ok. 600m, zejście ok. 600m. Czas trwania, ok. 6h. Przejazd do miasteczka Cidade das Pombas. Zakwaterowanie w hotelu i kolacja z muzyką na żywo.

środa, 18.12 Zielona dolina PaúlPlantacje kawyTradycyjne kabowerdyjskie danie - cachupa
Dzień 06
środa, 18.12 Zielona dolina PaúlPlantacje kawyTradycyjne kabowerdyjskie danie - cachupa

Śniadanie. Wspólny przejazd do Cabo da Ribeira, by rozpocząć trekking zieloną doliną Paúl. Szlak prowadzi wzdłuż plantacji kawy, trzciny cukrowej, bananów, papai, manioku, iniamu i drzewa chlebowego. Wspólny lunch po drodze, gdzie serwowane będzie tradycyjne kabowerdeńskie danie – cachupa! Po obiedzie zejście wzdłuż plantacji i przejazd do destylarni grogu – typowego trunku z wysp, gdzie czeka nas odrobina historii i degustacja! Następnie przejazd do Porto Novo. Prom na wyspę São Vicente. Zakwaterowanie w hotelu ****Ouril Mindelo. Czas wolny na korzystanie z atrakcji hotelu i miasteczka, nocleg. Kolacja we własnym zakresie.

czwartek, 19.12 PlażingRejs i nurkowanie z żółwiamiWspólny lunch
Dzień 07
czwartek, 19.12 PlażingRejs i nurkowanie z żółwiamiWspólny lunch

Po śniadaniu, bez pośpiechu przejazd na plażę w São Pedro i niespodzianka! Godzinny rejs rybacką łódką z nurkami należącymi do stowarzyszenia Biosfera – zajmującego się ochroną żółwi na Cabo Verde. Możliwość nurkowania z żółwiami zielonymi, które żywią się w ciepłych wodach São Pedro. Lunch w klimatycznej restauracji na plaży. Następnie czas wolny na relaks na plaży. Po południu przejazd do hotelu na odpoczynek i nocleg. Kolacja we własnym zakresie.

piątek, 20.12 Zakończenie wspólnej przygodySamodzielny przelot do domu
Dzień 08
piątek, 20.12 Zakończenie wspólnej przygodySamodzielny przelot do domu

Śniadanie, wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Zakończenie wspólnej podróży. Sugerowany lot powrotny: São Vicente – Lizbona, 1.11, godz.: 13:30-18:30, linią TAP Air Portugal, nr lotu: TP 1558.

Podaj nam swojego maila, a wyślemy Tobie całościowy plan naszej wycieczki!

Uwagi przed zakupieniem wycieczki:

 • Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy (od daty powrotu do Polski).
 • Koniecznie zabranie butów do trekkingu: wygodne, pełne obuwie, najlepiej za kostkę.
 • Zalecane zabranie kijków trekkingowych i/lub opasek na kolana.
 • Oferta przeznaczona dla osób z dobrą sprawnością fizyczną – trasy ok. 4-6h trekkingu dziennie, często po wysokich górach, w wysokich temperaturach i po różnych rodzajach nawierzchni (ziemia, kamienie, brukowane ścieżki).
 • Wycieczka nie zalecana dla osób z dużym lękiem wysokości lub lękiem przestrzennym (trekkingi na wysokościach ok. 1300-900m n.p.m.).
 • Nie wymagane szczepienia na żadne choroby tropikalne – Wyspy znajdują się w strefie klimatu tropikalnego suchego (więcej info).
 • Waluta – escudo (CVE) 1 euro = 110 CVE, najlepiej wypłacać pieniądze na miejscu w lokalnej walucie lub wymienić w kantorze po przylocie. Na wyspach akceptowane banknoty euro, w Mindelo płatności kartą Visa. Dolary nie są akceptowane.
Opcje lotów
Warszawa
data: 12.12 13:00-16:25
Lizbona
Berlin
data: 12.12 12:25-17:25
Lizbona
Lizbona
data: 13.12 9:15-11:30
São Vicente
São Vicente
data: 20.12 13:30-18:30
Lizbona
Lizbona
data: 21.12 7:05-12:05
Warszawa
Lizbona
data: 21.12 11:25-19:45
Berlin
Szacowana cena biletu lotniczego: 2000 - 3400 zł
Sprawdź koszty lotów

Potrzebujesz pomocy w znalezieniu połączenia? Zadzwoń: +48 690 622 434

Podsumowanie
Trekking na Cabo Verde
Wyspy Zielonego Przylądka, Republika Zielonego Przylądka
4190 zł + koszty lotu
8 dni 13 - 20.12.2024
Cena zawiera
Cena zawiera
 • zakwaterowanie: 4 noclegi w hotelu ****Ouril Mindelo; 3 noclegi w hotelikach/pensjonatach *** na wyspie Santo Antão; dwuosobowe pokoje z prywatną łazienką
 • wyżywienie zgodnie z programem: 7 śniadań i 1 kolacja w hotelu
 • transport autokarem na wyspach São Vicente i Santo Antão według programu
 • odpowiednie ubezpieczenie KL, NNW, bagaż
 • ustawowo wymaganą opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • ustawowo wymaganą opłatę Turystyczny Fundusz Pomocowy
 • taksę klimatyczną
Cena nie zawiera

Dodatkowo płatne na miejscu:

 • usługi polskojęzycznego pilota, usługi przewodnika górskiego na wyspach São Vicente i Santo Antão, 6 lunchów w lokalnych restauracjach, 2 kolacje z muzyką na żywo, 2 bilety na prom pomiędzy wyspami (tam i z powrotem), godzinny rejs z nurkowaniem i obserwacją żółwi, napiwki dla lokalsów

w sumie: €500/os. (płatne pilotowi na São Vicente pierwszego dnia)

 • ewentualna dopłata do pokoju jednoosobowego: 700 zł/os.

 

Inne dostępne terminy

Nie znalazłeś interesujących Cię terminów?

Jeśli nie znalazłeś interesujących Cię terminów, chciałbyś uzyskać indywidualną wycenę tej oferty w wersji szytej na miarę Twoich potrzeb lub reprezentujesz większą grupę zorganizowaną skontaktuj się z nami: travel@iwant.pl

Masz pytania?
Napisz do nas: wycieczki@iwant.pl