Powróć do ofert

Rajskie Azory i krótki romans z Lizboną

Azory i Lizbona, Portugalia

20 - 27.05.2024

Wizyta w Lizbonie i Rajskie Azory, to przygoda pośród nieskazitelnej natury i krótki "romans" ze stolicą.

Portugalia 8 dni 20 - 27.05.2024

Rajskie Azory i krótki romans z Lizboną

Wizyta w Lizbonie i Rajskie Azory, to przygoda pośród nieskazitelnej natury i krótki "romans" ze stolicą.

dzień w Lizbonie Alfama i inne stare portowe dzielnice Belém i śladami odkrywców słynne ciasteczka pastéis de nata i inne portugalskie rarytasy :) przygoda na Azorach! wejście do kaldery wulkanu kanioning dla chetnych Jezioro Lagoa do Fogo plantacja herbaty plantacja ananasów gorące źródła

Azory i Lizbona, Portugalia

8 dni 20 - 27.05.2024
dzień w Lizbonie Alfama i inne stare portowe dzielnice Belém i śladami odkrywców słynne ciasteczka pastéis de nata i inne portugalskie rarytasy :) przygoda na Azorach! wejście do kaldery wulkanu kanioning dla chetnych Jezioro Lagoa do Fogo plantacja herbaty plantacja ananasów gorące źródła

Wizyta w Lizbonie i Rajskie Azory, to przygoda pośród nieskazitelnej natury i krótki "romans" ze stolicą.

To idealne połączenie dla tych, którzy chcą doświadczyć siły wszechobecnej zieleni, jezior i wulkanów, ale chcieliby również poczuć ducha miasta. A duch Lizbony pachnie grillowaną sardynką i zielonym vinho verde popijanym z wolna w kolorowych uliczkach starych, portowych dzielnic.

Plan oferty
Dzień 01
Sam kupujesz bilety lotnicze Widzimy się w Lizbonie!
Dzień 02
Lizbona czas start! Belém, Alfama i Mouraria - opowieści, ciekawostki i lokalne przysmaki
Dzień 03
Wylot na Azory Spotkanie na wyspie São Miguel, pośrodku Oceanu Atlantyckiego
Dzień 04
Ponta Delgada Wejście do kaldery wulkanu Sete Cidades, ogród botaniczny
Dzień 05
Delfiny i wieloryby oraz jedyna w Europie plantacja herbaty Fauna i flora w naturalnym, niczym nieograniczonym środowisku
Dzień 06
Plantacja ananasów Jezioro wulkaniczne Lagoa do Fogo i kanioning dla chętnych
Dzień 07
Furnas Tradycyjne danie, fumarole i kąpiele w gorących źródłach
Dzień 08
Zakończenie Zakończenie naszej wspólnej przygody!

Proszę wpisać e-mail:

Dzień 01
poniedziałek, 20.05
Pierwsze spotkanie :) Hotel w centum Lizbony przy punkcie widokowym

Samodzielny przylot do Lizbony. Uwaga! Terminy naszych wycieczek są dopasowane do rozkładu lotów bezpośrednich popularnych linii lotniczych. W razie potrzeby pomagamy w rezerwacji przelotów, jednakże radzimy sprawdzić połączenia jeszcze przed dokonaniem rezerwacji oferty.

Transfer na zakwaterowanie w hotelu Senhora do Monte *** położonego w centrum Lizbony, na jednym ze wzgórz, nieopodal punktu widokowego. Z hotelu roztacza się piękny, panoramiczny widok na miasto. Czas wolny, nocleg.

*W tym dniu nie organizujemy wspólnej kolacji, ponieważ nie znamy godzin przylotów grupy, natomiast chętnym polecimy dobrą restaurację w okolicy.

Dzień 02
wtorek, 21.05
Spotkanie z polskim przewodnikiem Belém Alfama i Mouraria Wspólny lunch i lokalne przysmaki

Lizbona: po śniadaniu spotkanie z Przewodnikiem Bez Granic. Przejazd do dzielnicy Belém, położonej nad samym Tagiem. To miejsce nasycone historią jak żadne inne, a także symbol czasów świetności i dobrobytu Królestwa Portugalii. Pierwszym punktem na liście będzie wejście do niesamowitego, manuelińskiego Klasztoru Hieronimitów, w którym znajdują się grobowce Vasco da Gamy oraz narodowego wieszcza Luísa de Camõesa. Spacerując wzdłuż Tagu zobaczymy także piękny Pomnik Odkryć Geograficznych oraz słynną Torre de Belém. Przerwa na relaks w lokalnej cukierni, w której skosztujemy pysznych „ciasteczek betlejemskich”, serwowanych od 1837 roku według tajemnej i pilnie strzeżonej receptury. Lunch w lokalnej restauracji. Następnie przejdziemy w kierunku starych lizbońskich dzielnic – Alfama i Mouraria, gdzie bije prawdziwe serce miasta. Zanurzając się w atmosferze Lizbony, otuleni muzyką i aromatami, będziecie mogli doświadczyć istoty „calma”, czyli portugalskiego spokoju. W tym zakątku Europy, który sięga najdalej na zachód, czas płynie spokojnie, mierzony kolejnymi chwilami spędzonymi nad filiżanką kawy. Po powrocie do hotelu czas wolny, kolacja we własnym zakresie.

Dzień 03
środa, 22.05
Wylot na Azory Polska przewodniczka - Polka na Azorach Czas na podróż i odpoczynek po podróży

Śniadanie, wykwaterowanie. Transfer na lotnisko w Lizbonie. Przylot na Azory we własnym zakresie sugerowanym przez nas lotem. Transfer i zakwaterowanie w kompleksie hotelowym**** Azoris Royal Garden, usytuowanym w biznesowej dzielnicy Ponta Delgada. Czas wolny na odpoczynek po podróży, kolacja w lokalnej restauracji, nocleg.

Dzień 04
czwartek, 23.05
Ponta Delgada Pocztówkowe widoki Ogród botaniczny

Po śniadaniu przejedziemy na wulkan Sete Cidades z wejściem do jego kaldery! Będziemy podziwiać jeden z najbardziej pocztówkowych widoków na wyspie i posłuchamy legendy związanej z jeziorem o dwóch kolorach – Lagoa das Sete Cidades. Przejazd do ogrodu botanicznego w Ponta Delgada, gdzie będziemy mieli okazję przyjrzeć się bliżej różnorodności botanicznej tej magicznej wyspy. Lunch w lokalnej restauracji. Czas wolny w mieście. Kolacja we własnym zakresie, powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 05
piątek, 24.05
Wizyta u braci delfinów i wielorybów Wycieczka na jedyną w Europie plantację herbaty Punkt widokowy

Po śniadaniu przejazd do portu, skąd wypłyniemy na wycieczkę z wizytą u braci wielorybów i delfinów w ich naturalnym środowisku. Przy odrobinie szczęścia mamy szansę zobaczyć np. kaszalota, humbaka czy delfina szarego. Przy większej dawce szczęścia – nawet i płetwala błękitnego! Po rejsie lunch w lokalnej restauracji. Po południu przejedziemy na jedyną w Europie plantację herbaty Gorreana, działającą od 1883r. Wizyta w fabryce herbaty, chwila czasu wolnego, możliwość degustacji w herbaciarni. Następnie udamy się na położony na północnym wybrzeżu punkt widokowy Miradouro de Sta. Iria, z którego znakomicie widać północną część wyspy. Na koniec dnia przejedziemy do Ribeira Grande, wioski rybackiej gdzie będzie możliwość relaksu, lub podjechania na pobliską plażę. Kolacja, powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 06
sobota, 25.05
Przygoda! Kanioning z certyfikowanym przewodnikiem Plantacja ananasów Najpiękniejsze jezioro

Śniadanie. Uwaga! Przygoda! Trzygodzinny fakultatywny kanioning z certyfikowanym przewodnikiem w parku naturalnym Ribeira dos Caldeirões – trasa dla początkujących. Instruktaż, odbiór sprzętu (kombinezon, buty, uprząż, kask, liny) i ruszamy! Teren ten jest pełen wodospadów – największy ma ponad 40 metrów wysokości. Będziemy mieli czas, aby go kontemplować i wchłonąć trochę wibracji natury. Czekają nas zjazdy na linie i skoki do wody. Zawiśniemy nad bujną roślinnością, poczujemy się częścią natury. Lunch w lokalnej restauracji. Resztę dnia spędzimy nad jednym z najpiękniejszych jezior wulkanicznych na São Miguel – Lagoa do Fogo. Jezioro jest położone na wysokości 575 m n.p.m. Jego maksymalna głębokość to ok. 30 m, a stoki kaldery sięgają 300 m. Jezioro jest otoczone endemiczną roślinnością. Jest zakwalifikowane jako rezerwat przyrody i wpisane na listę obszarów Natura 2000. Odwiedzimy punkty widokowe zlokalizowane dookoła jeziora. Na deser przejazd na plantację ananasów Arruda. Przekonamy się na własne oczy, jak są uprawiane azorskie ananasy – ponoć najsłodsze na świecie! Kolacja, powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 07
niedziela, 26.05
Przygoda! Kanioning z certyfikowanym przewodnikiem Fumarole Tradycyjne azorskie danie Kąpiele w gorących źródłach

Śniadanie. Uwaga! Przygoda! Trzygodzinny fakultatywny kanioning dla chętnych z certyfikowanym przewodnikiem w parku naturalnym Ribeira dos Caldeirões – trasa dla początkujących (cena: €65). Instruktaż, odbiór sprzętu: kombinezon, buty, uprząż, kask, liny) i ruszamy! Teren ten jest pełen wodospadów – największy ma ponad 40 metrów wysokości. Będziemy mieli czas, aby go kontemplować i wchłonąć trochę wibracji natury. Czekają nas zjazdy na linie i skoki do wody. Zawiśniemy nad bujną roślinnością, poczujemy się częścią natury. Lunch w lokalnej restauracji. Resztę dnia spędzimy nad jednym z najpiękniejszych jezior wulkanicznych na São Miguel – Lagoa do Fogo. Jezioro jest położone na wysokości 575 m n.p.m. Jego maksymalna głębokość to ok. 30 m, a stoki kaldery sięgają 300 m. Jezioro jest otoczone endemiczną roślinnością. Jest zakwalifikowane jako rezerwat przyrody i wpisane na listę obszarów Natura 2000. Odwiedzimy punkty widokowe zlokalizowane dookoła jeziora. Na deser przejazd na plantację ananasów Arruda. Przekonamy się na własne oczy, jak są uprawiane azorskie ananasy – ponoć najsłodsze na świecie! Kolacja, powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 08
poniedziałek, 27.05
Zakończenie

Śniadanie, wykwaterowanie i transfer na lotnisko. Zakończenie wspólnej podróży.

* Program jest ramowy, kolejność może ulec zmianie.  

 

Opcje lotów
Warszawa 20.05 13:00-16.15 Lizbona
Londyn 20.05 12:25-15:15 Lizbona
Berlin 20.05 13:10-15:50 Lizbona
Nowy Jork 21/22.05 20:55-6:45 Ponta Delgada
Lizbona 22.05 08:15-09:40 Ponta Delgada
Ponta Delgada 27.05 06:30-09:50 Lizbona
Ponta Delgada 28.05 17:30-19:35 Nowy Jork
Lizbona 28.05 07:00-12:00 Warszawa
Lizbona 27.05 10:25-13:30 Londyn
Lizbona 27.05 12:05-16:30 Berlin

Potrzebujesz pomocy w znalezieniu połączenia?
Skontaktuj się z nami: wycieczki@iwant.pl

Szacowana cena biletu lotniczego: 1700 - 2800 zł
Sprawdź koszty lotów
Inne dostępne terminy
termin dostępny
20 - 27.04.2024
8 dni
więcej

Nie znalazłeś interesujących Cię terminów?

Jeśli nie znalazłeś interesujących Cię terminów, chciałbyś uzyskać indywidualną
wycenę tej oferty w wersji szytej na miarę Twoich potrzeb lub reprezentujesz większą
grupę zorganizowaną skontaktuj się z nami: travel@iwant.pl

Cena
Rajskie Azory i krótki romans z Lizboną Azory i Lizbona, Portugalia
8290 zł
8 dni 20 - 27.05.2024
Cena zawiera
 • zakwaterowanie w hotelach:

*** Senhora do Monte położonego w centrum Lizbony – 2 noclegi, pokoje dwuosobowe z prywatnymi łazienkami

****Azoris Royal Garden– 5 noclegów; pokoje dwuosobowe z prywatnymi łazienkami

 • wyżywienie zgodnie z programem: 7 śniadań, 4 lunche oraz 4 kolacje w lokalnych restauracjach
 • transfery: lotnisko – hotel – lotnisko
 • transport autokarem na wyspie São Miguel według programu
 • rejs z wizytą u wielorybów i delfinów
 • pobyt w termach Dona Beija – 1,5h
 • odpowiednie ubezpieczenie KL, NNW, bagaż i OC
 • ustawowo wymaganą opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • ustawowo wymaganą opłatę Turystyczny Fundusz Pomocowy
 • taksę klimatyczną
Cena nie zawiera

Dodatkowo płatne na miejscu:

 • usługa przewodnika w Lizbonie i na wyspie São Miguel, bilet wstępu do kompleksu Lagoa das Furnas i ogrodu botanicznego w Ponta Delgada;

w sumie: €200/os. (płatne przewodnikowi pierwszego dnia).

 •  ewentualnej dopłaty do pokoju jednoosobowego: 1100 zł/os.
Masz pytania?
Napisz do nas: travel@iwant.pl

Oprowadzanie jednodniowe
z przewodnikiem

Idealne gdy np: podróżujesz na własną rękę,
jednak chciałbyś zwiedzić miasto z przewodnikiem.
Pokażemy tobie tajniki .....