5790 zł + koszty lotu
6 dni 01 - 06.05.2024
wejście do kaldery wulkanu kanioning dla chętnych jezioro Lagoa do Fogo plantacja herbaty plantacja ananasów gorące źródła

Azory wzywają poszukiwaczy przygód
i miłośników pięknej, nieskazitelnej natury.

Poddani jej prawu, zapraszamy na świadomą
turystykę poza utartymi szlakami.

Poniżej  plan naszej wycieczki. Sprawdźcie też dodatkowy wariant przedłużenia tej portugalskiej przygody o city break w Lizbonie.

Plan oferty
środa, 01.05 Pierwsze spotkanie :)Polska przewodniczka - Polka na AzorachCzas na podróż i odpoczynek po podróży
Dzień 01
środa, 01.05 Pierwsze spotkanie :)Polska przewodniczka - Polka na AzorachCzas na podróż i odpoczynek po podróży

Samodzielny przylot na Azory. Uwaga! Terminy naszych wycieczek są dopasowane do rozkładu lotów bezpośrednich popularnych linii lotniczych. W razie potrzeby pomagamy w rezerwacji przelotów, jednakże radzimy sprawdzić połączenia jeszcze przed dokonaniem rezerwacji oferty. Transfer na zakwaterowanie w hotelu ****Azoris Royal Garden. Czas wolny na odpoczynek po podróży, potem nocleg.

W tym dniu nie organizujemy wspólnej kolacji, ponieważ nie znamy godzin przylotów grupy, natomiast chętnym polecimy dobrą restaurację w okolicy.

czwartek, 02.05 Ponta Delgada Pocztówkowe widokiOgród botaniczny
Dzień 02
czwartek, 02.05 Ponta Delgada Pocztówkowe widokiOgród botaniczny

Po śniadaniu przejedziemy na wulkan Sete Cidades z wejściem do jego kaldery! Będziemy podziwiać jeden z najbardziej pocztówkowych widoków na wyspie i posłuchamy legendy związanej z jeziorem o dwóch kolorach – Lagoa das Sete Cidades. Przejazd do ogrodu botanicznego w Ponta Delgada, gdzie będziemy mieli okazję przyjrzeć się bliżej różnorodności botanicznej tej magicznej wyspy. Lunch w lokalnej restauracji. Czas wolny w mieście. Powrót do hotelu, nocleg.

piątek, 03.05 Wizyta u braci delfinów i wielorybówWycieczka na jedyną w Europie plantację herbaty Punkt widokowy
Dzień 03
piątek, 03.05 Wizyta u braci delfinów i wielorybówWycieczka na jedyną w Europie plantację herbaty Punkt widokowy

Po śniadaniu przejazd do portu, skąd wypłyniemy na wycieczkę z wizytą u braci wielorybów i delfinów w ich naturalnym środowisku. Przy odrobinie szczęścia mamy szansę zobaczyć np. kaszalota, humbaka czy delfina szarego. Przy większej dawce szczęścia – nawet i płetwala błękitnego! Po rejsie lunch w lokalnej restauracji. Po południu przejedziemy na jedyną w Europie plantację herbaty Gorreana, działającą od 1883r. Wizyta w fabryce herbaty, chwila czasu wolnego, możliwość degustacji w herbaciarni. Następnie udamy się na położony na północnym wybrzeżu punkt widokowy Miradouro de Sta. Iria, z którego znakomicie widać północną część wyspy. Na koniec dnia przejedziemy do Ribeira Grande, wioski rybackiej gdzie będzie możliwość relaksu, lub podjechania na pobliską plażę. Powrót do hotelu i nocleg. Kolacja we własnym zakresie.

sobota, 04.05 Przygoda!Kanioning z certyfikowanym przewodnikiemPlantacja ananasówNajpiękniejsze jezioro
Dzień 04
sobota, 04.05 Przygoda!Kanioning z certyfikowanym przewodnikiemPlantacja ananasówNajpiękniejsze jezioro

Śniadanie. Uwaga! Przygoda! Trzygodzinny fakultatywny kanioning z certyfikowanym przewodnikiem w parku naturalnym Ribeira dos Caldeirões – trasa dla początkujących. Instruktaż, odbiór sprzętu (kombinezon, buty, uprząż, kask, liny) i ruszamy! Teren ten jest pełen wodospadów – największy ma ponad 40 metrów wysokości. Będziemy mieli czas, aby go kontemplować i wchłonąć trochę wibracji natury. Czekają nas zjazdy na linie i skoki do wody. Zawiśniemy nad bujną roślinnością, poczujemy się częścią natury. Lunch w lokalnej restauracji. Resztę dnia spędzimy nad jednym z najpiękniejszych jezior wulkanicznych na São Miguel – Lagoa do Fogo. Jezioro jest położone na wysokości 575 m n.p.m. Jego maksymalna głębokość to ok. 30 m, a stoki kaldery sięgają 300 m. Jezioro jest otoczone endemiczną roślinnością. Jest zakwalifikowane jako rezerwat przyrody i wpisane na listę obszarów Natura 2000. Odwiedzimy punkty widokowe zlokalizowane dookoła jeziora. Na deser przejazd na plantację ananasów Arruda. Przekonamy się na własne oczy, jak są uprawiane azorskie ananasy – ponoć najsłodsze na świecie! Powrót do hotelu i nocleg. Kolacja we własnym zakresie.

niedziela, 05.05 FumaroleTradycyjne azorskie danieKąpiele w gorących źródłach
Dzień 05
niedziela, 05.05 FumaroleTradycyjne azorskie danieKąpiele w gorących źródłach

Śniadanie. Przejazd na punkt widokowy Miradouro do Pico do Ferro, a następnie odwiedziny w Furnas – miejsce, w którym można poczuć, że Azory to wyspy wulkaniczne. Zobaczymy puste i wypełnione wrzącą wodą kaldery oraz pachnące siarką fumarole.  Przejazd nad jezioro Lagoa das Furnas na czas wolny lub w miarę dostępności i za dodatkową opłatą, możliwość wynajęcia rowerów, kajaków lub odwiedzenie parku z licznymi wodospadami. Następnie przejście na lunch, gdzie serwowana będzie tradycyjna potrawa mięsna „cozido à portuguesa” – przygotowywana tutaj w gorącej wulkanicznej ziemi, w wersji cozido das Furnas. Następnie zrelaksujemy się na kąpielach w gorących źródłach Poça da Dona Beija. Kolacja pożegnalna, powrót do hotelu i nocleg.

poniedziałek, 06.05 Zakończenie
Dzień 06
poniedziałek, 06.05 Zakończenie

Śniadanie, wykwaterowanie i transfer na lotnisko. Zakończenie wspólnej podróży.

* Program jest ramowy, kolejność może ulec zmianie.  

Podaj nam swojego maila, a wyślemy Tobie całościowy plan naszej wycieczki!
Opcje lotów
Warszawa
data: 1.05 13:00-16:15
Lizbona
Berlin
data: 1.05 13:10-15:50
Lizbona
Londyn
data: 1.05 07:05-09:55
Lizbona
Lizbona
data: 3.05 14:40-15:40
Ponta Delgada
Delgada Ponta
data: 7.05 06:30-09:50
Lizbona
Lizbona
data: 8.05 7:00-12:00
Warszawa
Lizbona
data: 7.05 12:05-16:30
Berlin
Lizbona
data: 7.05 21:55-00:35
Londyn
Szacowana cena biletu lotniczego: 2000-6800
Sprawdź koszty lotów

Potrzebujesz pomocy w znalezieniu połączenia? Zadzwoń: +48 690 622 434

Podsumowanie
Rajskie Azory
Azory, Portugalia
5790 zł + koszty lotu
6 dni 01 - 06.05.2024
Cena zawiera
Cena zawiera
 • zakwaterowanie w hotelu ****Azoris Royal Garden – 5 noclegów, pokoje dwuosobowe z prywatnymi łazienkami, zlokalizowany w sercu Ponta Delgada
 • wyżywienie zgodnie z programem: 5 śniadań
 • transfery: lotnisko – hotel – lotnisko
 • transport autokarem na wyspie São Miguel według programu
 • rejs z wizytą u wielorybów i delfinów
 • odpowiednie ubezpieczenie KL, NNW, bagaż i OC
 • ustawowo wymaganą opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • ustawowo wymaganą opłatę Turystyczny Fundusz Pomocowy
 • taksę klimatyczną
Cena nie zawiera

Dodatkowo płatne na miejscu:

 • usługa przewodnika na wyspie São Miguel, pobyt w termach Dona Beija – 1,5h, 4 lunche oraz 1 kolacja w lokalnych restauracjach, bilet wstępu do kompleksu Lagoa das Furnas i ogrodu botanicznego w Ponta Delgada;

w sumie: €330/os. (płatne przewodnikowi na São Miguel pierwszego dnia)

 • ewentualna dopłata do pokoju jednoosobowego: 1100 zł/os.
Inne dostępne terminy

Nie znalazłeś interesujących Cię terminów?

Jeśli nie znalazłeś interesujących Cię terminów, chciałbyś uzyskać indywidualną wycenę tej oferty w wersji szytej na miarę Twoich potrzeb lub reprezentujesz większą grupę zorganizowaną skontaktuj się z nami: travel@iwant.pl

Masz pytania?
Napisz do nas: wycieczki@iwant.pl