Powróć do ofert

Porto i Lizbona w jednej wycieczce!

Porto i Lizbona, Portugalia

08 - 14.05.2024

Lizbona i Porto w jednej wycieczce, to nasze podróżnicze crème de la crème. Macie ochotę na kolejne zwiedzanie z Przewodnikami Bez Granic?

Portugalia 7 dni 08 - 14.05.2024

Porto i Lizbona w jednej wycieczce!

Lizbona i Porto w jednej wycieczce, to nasze podróżnicze crème de la crème. Macie ochotę na kolejne zwiedzanie z Przewodnikami Bez Granic?

city break Porto i Lizbona najlepsi polscy przewodnicy (Przewodnicy Bez Granic) kameralna grupka bogaty program zwiedzania w cenie wspólne lunche w cenie świetna, przyjacielska atmosfera

Porto i Lizbona, Portugalia

7 dni 08 - 14.05.2024
city break Porto i Lizbona najlepsi polscy przewodnicy (Przewodnicy Bez Granic) kameralna grupka bogaty program zwiedzania w cenie wspólne lunche w cenie świetna, przyjacielska atmosfera

Lizbona i Porto w jednej wycieczce, to nasze podróżnicze crème de la crème. Macie ochotę na kolejne zwiedzanie z Przewodnikami Bez Granic?

Przewodnicy Bez Granic w Porto i Lizbonie czekają na Was!

Plan oferty
Dzień 01
Sam kupujesz bilety lotnicze do Porto Transfer i zakwaterowanie w hotelu, czas wolny.
Dzień 02
Porto czas start! Spotkanie z polską Przewodniczką Bez Granic, rejs po rzece, wspólny lunch
Dzień 03
Porto klasyczne Wizyta w piwnicy wina porto, wejście na słynny most, wspólny lunch
Dzień 04
Przejazd do Lizbony Szybki pociąg, zakwaterowanie w hotelu, wspólna kolacja z polskim przewodnikiem
Dzień 05
Lizbona czas start! Baixa i stare, portowe dzielnice - Alfama, Mouraria, wspólny lunch
Dzień 06
Historyczne Belém Słodkie i pieprzne ;) tajemnice Portugalii
Dzień 07
Zakończenie podróży Transfer na lotnisko, opcja: spacer streetartowy

Proszę wpisać e-mail:

Dzień 01
środa, 08.05
Przylot do Porto Transfer i zakwaterowanie w hotelu Czas wolny

Samodzielny przylot do Porto. Uwaga! Terminy naszych wycieczek są dopasowane do rozkładu lotów bezpośrednich popularnych linii lotniczych. W razie potrzeby pomagamy w rezerwacji przelotów, jednakże radzimy sprawdzić połączenia jeszcze przed dokonaniem rezerwacji oferty. Transfer do hotelu 4-gwiazdkowego, zakwaterowanie, nocleg.

 

*W tym dniu nie organizujemy wspólnej kolacji, ponieważ nie znamy godzin Państwa przylotu. Natomiast chętnym polecimy dobrą restaurację w okolicy.

Dzień 02
czwartek, 09.05
Zwiedzanie Porto! Spotkanie z polską przewodniczką Rejs po rzece Douro Wspólny lunch

Zaczynamy dzień od pysznego śniadania i spotkania z Przewodnikiem bez Granic. Nasza przygoda w Porto rozpocznie się na historycznym Placu Cordoaria. To miejsce pełne historii, gdzie znajdziemy Portugalskie Centrum Fotografii, budynek rektoratu Uniwersytetu Porto, Fontannę Lwów, Kościół Karmelitów, symbol miasta Wieżę Kleryków oraz słynną na całym świecie, majestatyczną księgarnię Livraria Lello&Irmão. Następnie ruszamy na spacer ulicą Kwiatową, kierując się w stronę Placu Henryka Żeglarza, gdzie będziemy mieli okazję podziwiać słynne zabytki miasta, min. złoty kościół św. Franciszka, którego wnętrze z pewnością pozostawi w naszej pamięci niezapomniane wrażenia. Spacerując uliczkami miasta przejdziemy do lokalnej restauracji na emblematycznej Ribeirze, najsłynniejszej dzielnicy Porto. To idealne miejsce, aby skosztować wybornie przyrządzonej grillowanej ośmiornicy lub najpopularniejszej potrawy w Porto – francesinhi. Po obiedzie czeka nas godzinny rejs po rzece Douro na tradycyjnej łodzi rabelo. Ten rejs pozwoli nam podziwiać sześć różnych mostów i zachwycić się pięknymi widokami panoramy miasta. Po rejsie czeka nas ostatnia atrakcja dnia – wjazd zabytkową kolejką Funicular dos Guindais, który zapewni nam wspaniałe widoki na miasto Porto. Zakończenie wspólnego zwiedzania na placu Batalha. Kolacja we własnym zakresie, a następnie nocleg.

Dzień 03
piątek, 10.05
Porto klasyczne Wizyta w piwnicy Wejście na najsłynniejszy most Wspólny lunch

Śniadanie i spotkanie z przewodnikiem w lobby hotelu. Pierwsza atrakcja to spacer ulicą Santa Catarina, słynnym deptakiem handlowym miasta. Przejdziemy obok Café Majestic, które znalazło się w rankingu 10 najpiękniejszych kawiarni świata. Następnie odwiedzimy odrestaurowane niedawno targowisko Mercado Bolhão, gdzie będziemy mieli okazję nacieszyć się zakupami pamiątek, takich jak konserwy, czekoladowe sardynki, oliwa, portugalskie sery czy konfitury. Kolejnym kierunkiem będzie Plac Wolności i Aleja Aliantów, serce miasta z ratuszem miejskim. To miejsce pełne historii i urokliwej architektury. W tym dniu odwiedzimy również dworzec kolejowy São Bento, który zachwyca wyjątkowymi portugalskimi azulejos. Wspólnie przejdziemy na dziedziniec Starej Katedry w Porto, gdzie rozpoczyna się portugalski szlak Camino de Santiago. Lunch zjemy w lokalnej restauracji na lewym brzegu rzeki Douro, gdzie dostaniemy się górną kondygnacją najsłynniejszego żelaznego mostu Ludwika I. Na deser czeka nas degustacja słynnego wina porto podczas wizyty w piwnicach, gdzie poznamy historię i proces produkcji tego wyśmienitego trunku. Późnym popołudniem powrót do hotelu i czas wolny. Kolacja we własnym zakresie.

Dzień 04
sobota, 11.05
Przejazd do Lizbony Zakwaterowanie w hotelu z widokiem na miasto Spotkanie z polskim przewodnikiem Wspólna kolacja

Śniadanie, wykwaterowanie, transfer do dworca kolejowego w Porto, przejazd pociągiem Alfa Pendular do Lizbony (ok. 3h). Transfer na zakwaterowanie w Hotelu ***Senhora do Monte, położonego w centrum Lizbony, na jednym ze wzgórz, nieopodal punktu widokowego. Z hotelu roztacza się piękny, panoramiczny widok na miasto. Czas wolny. Wieczorem spotkanie i wyjście na wspólną kolację z Marcinem Martinho – Przewodnikiem Bez Granic! Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 05
niedziela, 12.05
Lizbona czas start! Baixa, Alfama, Mouraria Wspólny lunch

Po śniadaniu spotkanie z Marcinem w lobby hotelowym. Tego dnia spacerując przez wzgórza, przemierzając wąskie uliczki, przechodząc przez place i narożniki, spróbujemy uchwycić ducha miasta stworzonego przez jego historię i mieszkańców – obywateli całego świata! W pierwszej kolejności odwiedzimy dolne miasto, czyli dzielnicę Baixa, gdzie zobaczymy m.in.: Rua Augusta, czy zabytkową windę Santa Justa. Zawitamy także na Praça do Comércio oraz na Praça do Rossio. Wspólny lunch w lokalnej restauracji – to coś więcej niż posiłek, to część portugalskiej kultury! Następnie przejdziemy spacerem w kierunku starych portowych dzielnic. Odkryjemy tu niepowtarzalny świat Alfamy oraz dzielnicy Mouraria. Spacerując po wąskich i klimatycznych uliczkach można odnieść wrażenie, że świat się tutaj zatrzymał. Zatapiając się w klimacie, muzyce i zapachach Lizbony poczujecie czym jest „calma”, czyli portugalski spokój. W tym najdalej na zachód wysuniętym kraju Europy czas płynie wolniej, odmierzany kolejnymi filiżankami kawy… Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 06
poniedziałek, 13.05
Historyczne Belém Słodkie i pieprzne ;) tajemnice Portugalii Słynne Pink Street i Mercado da Ribeira Kolacja z muzyką fado na żywo!

Po śniadaniu spotkanie z Marcinem w lobby hotelowym. Przejazd do dzielnicy Belém, położonej nad samym Tagiem. To miejsce nasycone historią jak żadne inne, a także symbol czasów świetności i dobrobytu Królestwa Portugalii. Pierwszym punktem na liście będzie wejście do niesamowitego, manuelińskiego Klasztoru Hieronimitów, w którym znajdują się grobowce Vasco da Gamy oraz narodowego wieszcza, Luísa de Camõesa. Spacerując wzdłuż Tagu zobaczymy także piękny Pomnik Odkryć Geograficznych oraz słynną Torre de Belém. Przerwa na relaks w lokalnej cukierni, w której skosztujemy pysznych „ciasteczek betlejemskich”, serwowanych od 1837 roku według tajemnej i pilnie strzeżonej receptury. W planach wejście do słynnego targu Mercado da Ribeira oraz przejście przez Pink Street – owianą intrygującą sławą, magiczną ulicę portowej Lizbony. To właśnie tutaj szlajali się niegdyś pijani marynarze w poszukiwaniu uciech, bójek i procentów. W dalszej kolejności poznamy między innymi zakręconą dzielnicę Bairro Alto, gdzie wieczorami bawią się Lizbończycy. Uwieńczeniem dnia będzie kolacja w typowej tasce portugalskiej z koncertem muzyki Fado! Powrót do hotelu późnym wieczorem, nocleg.

Dzień 07
wtorek, 14.05
Wykwaterowanie Opcja: spacer streetartowy Zakończenie podróży

Śniadanie, transfer do portu lotniczego w Lizbonie, zakończenie wspólnej podróży.

*Uwaga: program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

 

Opcje lotów
Londyn 08.05 09:25-11:50 Porto
Warszawa 08.05 13:50-16:50 Porto
Berlin 08.05 06:10-08:35 Porto
Lizbona 14.05 18:25-21:10 Londyn
Lizbona 14.05 07:00-12:00 Warszawa
Lizbona 14.05 12:05-16:30 Berlin

Potrzebujesz pomocy w znalezieniu połączenia?
Skontaktuj się z nami: wycieczki@iwant.pl

Szacowana cena biletu lotniczego: 850 - 1800
Sprawdź koszty lotów
Inne dostępne terminy
termin dostępny
03 - 09.06.2024
7 dni
więcej
termin dostępny
05 - 11.04.2024
7 dni
więcej
termin dostępny
28 - 28.02.2024
Jednodniowa
więcej

Nie znalazłeś interesujących Cię terminów?

Jeśli nie znalazłeś interesujących Cię terminów, chciałbyś uzyskać indywidualną
wycenę tej oferty w wersji szytej na miarę Twoich potrzeb lub reprezentujesz większą
grupę zorganizowaną skontaktuj się z nami: travel@iwant.pl

Cena
Porto i Lizbona w jednej wycieczce! Porto i Lizbona, Portugalia
4890 zł
7 dni 08 - 14.05.2024
Cena zawiera
 • zakwaterowanie w hotelach:

Hotel 4-gwiazdkowy w centrum Porto – 3 noclegi, pokoje dwuosobowe z prywatną łazienką

*** Senhora do Monte w centrum Lizbony – 3 noclegi, pokoje 2 osobowe z prywatną łazienką

 • wyżywienie zgodnie z programem: 6 śniadań w restauracji hotelowej, 3 lunche i 1 kolacja w lokalnej restauracji
 • transfery port lotniczy w Porto – hotel – port lotniczy w Lizbonie
 • transfery hotel – dworzec kolejowy – hotel
 • transport pociągiem Alfa Pendular na trasie Porto-Lizbona
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagaż
 • ustawowo wymaganą opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • ustawowo wymaganą opłatę Turystyczny Fundusz Pomocowy
 • taksę klimatyczną
Cena nie zawiera

Dodatkowo płatne na miejscu:

 • usługi przewodników w Lizbonie i Porto, bilety wstępów, obiadokolacja w typowej tasce portugalskiej z koncertem muzyki fado, karta miejska w Lizbonie doładowana kwotą €10, wizyta w piwnicy wina porto z degustacją, rejs łodzią rabelo po rzece Douro w Porto, przejazd zabytkową kolejką oraz małe regionalne niespodzianki, tj. pastéis de Belém i wiśniówka;

w sumie: €270/os. (płatne na miejscu: €120 przewodnikowi w Porto i €150 przewodnikowi w Lizbonie)

 • ewentualnej dopłaty do pokoju jednoosobowego: 1300 zł/os.
Masz pytania?
Napisz do nas: travel@iwant.pl

Oprowadzanie jednodniowe
z przewodnikiem

Idealne gdy np: podróżujesz na własną rękę,
jednak chciałbyś zwiedzić miasto z przewodnikiem.
Pokażemy tobie tajniki .....