Wszystkie oblicza Dolnego Śląska

Wzdłuż granicy z Czechami

termin:
6-10.02.2019 (5 dni)

Program wycieczki

 

Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie:

Dzień 1:

Zbiórka uczestników pod Dworcem Głównym PKP w Szczecinie w godzinach porannych. Wyjazd w stronę Srebrnej Góry. Zwiedzanie XVIII-wiecznej Twierdzy Srebrnogórskiej, która miała zabezpieczać zdobyty przez Prusy Śląsk. Przejazd do Polanicy-Zdroju. Wizyta w Hucie Szkła Barbara, gdzie będziemy mogli obserwować proces produkcji szklanych wyrobów. Spacer po parku zdrojowym i promenadzie uzdrowiskowej. Zakwaterowanie w pensjonacie. Udział w biesiadzie grillowej, w menu m.in.: karkówka, kiełbasa, pieczone ziemniaki, smalec, ogórki, sałatka żydowska, gorące i chłodne napoje oraz dwa piwa 0,5l na osobę. Nocleg.

Dzień 2:

Śniadanie. Wyjazd do Wambierzyc. Tam odwiedzimy barokową Bazylikę Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny oraz najstarszą ruchomą szopkę w Polsce. Przejazd w stronę Gór Stołowych. Wejście na najwyższy szczyt pasma, Szczeliniec Wielki, gdzie erozja wyrzeźbiła wiele efektownych form skalnych. Następnie Wizyta w Błędnych Skałach, zespole bloków skalnych tworzącym labirynty o wysokich na kilka metrów ścianach. Do zwiedzania przeznaczona jest kilkusetmetrowa trasa wiodąca między różnymi formami skalnymi i korytarzami, w niektórych miejscach wąskimi na kilkadziesiąt centymetrów. Powrót na obiadokolację i nocleg.

Dzień 3:

Śniadanie. Wyjazd do Kłodzka, miasta o ponad 1000-letniej historii i zabytkowej architekturze. Zwiedzanie miejscowości, wejście do Twierdzy Kłodzkiej – wizytówki miasta, której początki sięgają jeszcze czasów średniowiecza. W trakcie wizyty odwiedzimy z przewodnikiem część górną oraz przejdziemy przez kazamaty i podziemny labirynt. Transfer do Złotego Stoku, zwiedzanie dawnej kopalni złota, gdzie obecnie mieści się Muzeum Górnictwa i Hutnictwa Złota. Powrót na obiadokolację i nocleg.

Dzień 4:

Śniadanie. Przejazd do Duszników-Zdroju. Zwiedzanie uzdrowiska, wejście do Muzeum Papiernictwa znajdującego się na terenie XVII-wiecznego młyna papierniczego. Papiernia do dziś wytwarza papier czerpany, papier ze znakiem wodnym i papiery artystyczne. Wyjazd do Kudowy-Zdroju. Wejście do Kaplicy Czaszek, grobowca ofiar wojen Śląskich oraz chorób zakaźnych w XVIII wieku. Ściany i sufit wyłożone są tysiącami czaszek i kości ludzkich. Po wizycie zwiedzanie parku i domu zdrojowego oraz ruchomej szopki. Powrót do pensjonatu. Udział w uroczystej kolacji z muzyką DJ. W menu m.in.: zapiekany schab, frytki, surówka, ryba po grecku, jaja w majonezie, zimna płyta wędlin i serów, domowe ciasto oraz zimne i gorące napoje. Nocleg.

Dzień 5:

Śniadanie, odbiór paczek z prowiantem, wykwaterowanie. Wyjazd w stronę Wrocławia. Zwiedzanie z przewodnikiem Starego Miasta wraz z wejściem do Archikatedry pw. św. Jana Chrzciciela. Wejście do Panoramy Racławickiej, gdzie podziwiać będziemy imponujące arcydzieło przedstawiające bitwę pod Racławicami, jeden z epizodów insurekcji kościuszkowskiej. Wyjazd w stronę Szczecina. Powrót około godziny 19:00. Zakończenie wycieczki.

Więcej

PODOBNE OFERTY

Królewska Skandynawia Promami przez Lund, Malmö i Kopenhagę

Zobacz

Bajkowe Czechy i Dolny Śląsk Na wskroś przez magiczne Czechy

Zobacz

Dolny Śląsk, Czechy i Saksonia Wrocław – Praga – Drezno

Zobacz

Małopolska od A do Z Z Wadowice do Pięknego Krakowa – Energylandia – Jasna Góra i Kopalnia soli w Wieliczce

Zobacz

Zimowisko narciarsko-snowboardowe Śnieżne szaleństwo

Zobacz