Albania – kraina orłów

– zwiedzanie i wypoczynek

termin:
16-27.05.2019 r. (12 dni)

Program wycieczki

Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może lekko się zmienić:

Dzień 1:

Zbiórka uczestników w Porcie Lotniczym Warszawa-Modlin o godzinie 10:00. Odprawa bagażowo-paszportowa, kontrola bezpieczeństwa. Planowy wylot na Korfu o 11:55. Lądowanie zgodnie z rozkładem o 15:15. Transfer do portu morskiego w Korfu. Rejs promem do Sarandy (Albania). Zakwaterowanie w hotelu*** Piccolino. Obiadokolacja, nocleg. Przypominamy, że na tę wycieczkę wystarczy zabrać dowód osobisty.

Hotel*** (wg. Booking.com, ocena: 8,1/10) Piccolino mieści się w albańskim kurorcie Saranda, przy samym brzegu Morza Jońskiego oraz około 700 metrów od centrum miasta. Pokoje są przestronne i komfortowo urządzone. Każdy z nich dysponuje telewizorem, klimatyzacją, bezpłatnym dostępem do WiFi oraz posiada łazienkę. Część pokoi ma także własny balkon. Hotelowi goście mogą także wypoczywać na prywatnej żwirkowej plaży. Restauracja serwuje albańskie specjały oraz dania kuchni międzynarodowej.

Dni 2-3:

Śniadanie. Wypoczynek, morskie kąpiele, plażowanie, korzystanie z uroków miejscowości i hotelowych atrakcji. Obiadokolacja, nocleg.

Saranda to malowniczy kurort położony na południu Albanii u wybrzeży Morza Jońskiego, naprzeciwko greckiej wyspy Korfu. Miasto słynie z przepięknych plaż oraz otaczających je skalistych wapiennych stoków, opadających stromymi zerwami do morza. Krajobraz albańskiej riwiery wzbogacają winnice, plantacje owoców cytrusowych, gaje oliwne. Saranda jest najbardziej znanym kurortem tej części Bałkanów, uwielbianym przez turystów z całej Europy. Dodatkowo stanowi bardzo dobrą bazę wypadową na wycieczki po okolicznych miejscowościach.

Dzień 4:

Śniadanie. Wyjazd do Gjirokastry, miasta wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO oraz stanowiącego jeden z niewielu zachowanych na Bałkanach przykładów miasta handlowego w stylu otomańskim. W planie wizyty: centrum starego miasta, zwiedzanie twierdzy-zamku, dom Envera Hoxhy. W drodze powrotnej przystanek przy źródle Blue Eye; czas wolny na kąpiel i relaks w cieniu olbrzymich platanów. Obiadokolacja, nocleg.

Dni 5-7:

Śniadanie. Wypoczynek, morskie kąpiele, plażowanie, korzystanie z uroków miejscowości i hotelowych atrakcji. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8:

Śniadanie. Wyjazd w stronę Butrintu, gdzie według mitów w starożytności istniała osada liryjska, założona podobno przez uciekinierów z Troi. Antyczna osada ma bardzo bogate dzieje – na przestrzeni wieków znajdowała się ona pod rządami Greków, Rzymian, jej średniowieczna historia ściśle wiąże się zaś z walkami Bizancjum z Normanami i Wenecjanami, a następnie Wenecją i Imperium Osmańskim. Po zwiedzaniu powrót na obiadokolację i nocleg.

Dni 9-11:

Śniadanie. Wypoczynek, morskie kąpiele, plażowanie, korzystanie z uroków miejscowości i hotelowych atrakcji. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 12:

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Rejs promem na grecką wyspę Korfu, transfer na lotnisko, odprawa bagażowo-paszportowa, kontrola bezpieczeństwa. Planowy wylot do Warszawy o godzinie 20:10. Lądowanie zgodnie z rozkładem o 21:35. Zakończenie wycieczki.

Więcej
albania-_06 albania-_01 albania-_02 albania-_08 albania-_09 albania-_10
albania-_p03 albania-_p01

PODOBNE OFERTY

szklarska-poreba-_01

Szklarska Poręba Wycieczka do Drezna

1120zł
Zobacz
polanica-zdroj-historyczny-uklad-urbanistyczny-miasta-ul-parkowa-fot-jacek-halicki

Polanica-Zdrój Praga – Zamek Książ i Palmiarnia

1180zł
Zobacz
zakopane-pod-giewontem06

Zakopane pod Giewontem Wycieczka do Krakowa – Spływ przełomem Dunajca

1120zł
Zobacz
augustow_00

Augustów Rejs Doliną Rospudy oraz wycieczka do Wilna i Trok

1320zł
Zobacz
mazury-gizycko-06

Mazury – cud natury Hotel Mazury – Giżycko – Rejs statkiem

1060zł
Zobacz