Wadowice, Kraków i Energylandia

Miasto Jana Pawła II – stolica Małopolski

termin:
do uzgodnienia (4 dni)

CENA

 • 650 zł/os. (44-41 uczestników)
 • 680 zł/os. (40-37 uczestników)
 • 720 zł/os (36-33 uczestników)
 • 760 zł/os. (32-29 uczestników)

Program wycieczki

Dzień 1:

Zbiórka uczestników przed szkołą w godzinach porannych. Wyjazd w stronę Wadowic. Przyjazd na miejsce w godzinach popołudniowych. Zakwaterowanie. Przejazd po Wadowicach śladami Jana Pawła II kolejką z przewodnikiem audio. Wspólny spacer po centrum miasta. Powrót na obiadokolację (w przypadku ładnej pogody możliwe ognisko z kiełbaskami), nocleg.

Wadowice to niewielkie miasto położone w województwie małopolskim, którego historia sięga średniowiecza. Od końca XVIII w. Wadowice stanowiły też istotny element traktu łączącego Lwów z Wiedniem. Obecnie miejscowość kojarzona jest przede wszystkim z miejscem pochodzenia Jana Pawła II. Dzięki niemu Wadowice stały się ważnym ośrodkiem pielgrzymów.

Dzień 2:

Śniadanie. Wyjazd w stronę Zatoru, wejście do Energylandii, największego parku rozrywki w Polsce. Kompleks oferuje mnóstwo różnorodnych atrakcji dostosowanych do każdej grupy wiekowej – od ekstremalnie szybkich kolejek górskich (osiągających prędkość nawet 100 km/h) czy olbrzymich wahadeł, przez spływy wodne na tropikalnej wyspie, po wioski tematyczne – Szwajcarską i Wikingów. W trakcie pobytu lunch. Powrót na obiadokolację i nocleg.

Dzień 3:

Śniadanie. Wyjazd w stronę Krakowa. Spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie miasta. W trakcie zwiedzania obiad. Powrót na kolację i nocleg.

Kraków przyciąga zabytkami, bogactwem kultury i niesamowitą atmosferą. Rynek Główny ma wyjątkowe znaczenie historyczne, kulturowe i społeczne. Bazylika Mariacka słynie z największego w Europie gotyckiego ołtarza, autorstwa mistrza Wita Stwosza. Z wieży kościoła co godzinę grany jest hejnał. Wawel był siedzibą polskich władców, ich nekropolią i miejscem, gdzie kształtowała się historia Polski.

Dzień 4:

Śniadanie, wykwaterowanie. Wyjazd w drogę powrotną. Obiad w restauracji na trasie. Zakończenie wycieczki w godzinach popołudniowych.

Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Więcej

Cena wyjazdu obejmuje

 1. transport nowoczesnym autokarem
 2. zakwaterowanie w pobliżu Wadowic (3 noclegi)
 3. wyżywienie zgodnie z programem; głównie trzy posiłki dziennie
 4. bilet na całodzienny pobyt w Energylandii
 5. bilety wstępu: Bazylika Mariacka, Wawel oraz przejazd kolejką po Wadowicach
 6. usługi przewodnika w Krakowie
 7. opiekę kierownika i wychowawców
 8. ubezpieczenie NNW

PODOBNE OFERTY

Małopolska od A do Z Z Wadowice do Pięknego Krakowa – Energylandia – Jasna Góra i Kopalnia soli w Wieliczce

Zobacz

Śladami Jana Pawła II Jasna Góra – Muzeum Auschwitz – Kraków – Wadowice – Kalwaria Zebrzydowska – kopalnia soli w Wieliczce

Zobacz

Ekspedycja Zakopane Odkrywamy wspólnie Tatry

Zobacz

Berlin wczoraj i dziś Poznajemy stolicę naszego sąsiada

Zobacz

Obóz młodzieżowy z Gdyni do Grecji Olimp – Ateny – Meteory

Zobacz