Trójmiasto i malownicze Kaszuby

Atrakcje i karnawał w Trójmieście

termin:
28.02-03.03.2019 (4 dni)

Program wycieczki

Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie:

Dzień 1:

Spotkanie uczestników wycieczki w Gdyni we wczesnych godzinach porannych. Przejazd na śniadanie. Zwiedzanie z przewodnikiem Gdyni, drugiego co do wielkości miasta wchodzącego w skład trójmiejskiej aglomeracji. W programie m.in.: Skwer Kościuszki, bulwar nadmorski, Kamienna Góra, Muzeum Emigracji, molo w Orłowie, ulica Świętojańska. Przejazd w stronę Sopotu: spacer ulicą Bohaterów Monte Cassino, latarnia morska, wejście na molo. Po zwiedzaniu przejazd na zakwaterowanie w Gdyni. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2:

Śniadanie. Przejazd na zwiedzanie z przewodnikiem Gdańska, stolicy i największego miasta województwa pomorskiego. W programie m.in.: Oliwa – Wejście do Archikatedry i koncert organowy. Trakt Królewski – Brama Wyżynna, Złota Brama, ul. Długa, Długi Targ, Ratusz, Neptun, Dwór Artusa, Złota Kamieniczka i Brama Zielona. Długie Pobrzeże – Port XVI w., Żuraw, bramy wodne. Ul. Mariacka – Kościół Mariacki, będący największym ceglanym kościołem na świecie (zwiedzanie od środka). Poczta Polska – Pomnik Obrońców Poczty. Plac Solidarności – Trzy Krzyże Solidarności, Brama Stoczni Gdańskiej. Westerplatte – Pomnik Obrońców Wybrzeża. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3:

Śniadanie. Wyjazd w kierunku Szymbarku, miejscowości położonej w sercu Szwajcarii Kaszubskiej. Spacer po miejscowości, wejście do słynnego „Domu do góry nogami”, gdzie z perspektywy sufitu odwiedzimy typowy dom z epoki polskiego socjalizmu. Budynek ma symbolizować udział Kaszubów w wywróceniu do góry nogami komunistycznego systemu. Następnie przejazd do Kościerzyny, gdzie odwiedzimy Muzeum Kolejnictwa. Wyjazd w stronę Wdzydz Kiszewskich, kaszubskiej wsi na Pojezierzu Kaszubskim. Wejście do najstarszego skansenu w Polsce, czyli Kaszubskiego Parku Etnograficznego. Zgromadzono tam ponad 50 obiektów architektury ludowej z obszaru całych Kaszub i Kociewia oprócz pasa nadmorskiego. Powrót do hotelu na wielki bal karnawałowy i nocleg.

Dzień 4:

Śniadanie, wykwaterowanie. Transport pod Dworzec Główny w Gdyni. Wyjazd pociągu do Szczecina. Zakończenie wycieczki.

 

Hotel** „Dom Marynarza” znajduje się w najbardziej malowniczej okolicy Gdyni, tuż przy zejściu na bulwar nadmorski i około kilometr od ścisłego centrum miasta. Obiekt urządzony jest w stylu klasycznym. Pokoje są jasne i komfortowo urządzone. Każdy z nich posiada telewizor, bezpłatny dostęp do sieci WiFi oraz łazienkę z prysznicem. Hotelowa restauracja serwuje zarówno regionalne specjały, jak i dania kuchni międzynarodowej. Hotel stanowi świetną bazę wypadową zarówno na nadmorskie spacery, jak i do zwiedzania licznych okolicznych atrakcji.

Więcej