Szklarska Poręba

Wycieczka do Drezna

termin:
oferta całoroczna (8 dni)

CENA

  • 1120 zł/osoba

Program wycieczki

Program jest ramowy, kolejność zwiedzania lub wycieczki mogą ulec lekkim zmianom:

Dzień 1:

Samodzielny dojazd do Szklarskiej Poręby, zakwaterowanie w gościńcu „Jural”, obiadokolacja, nocleg.

Szklarska Poręba mieści się w przepięknej dolinie rzeki Kamiennej i jej dopływów. W okolicy spotykają się dwa pasma górskie – Góry Izerskie i Karkonosze. Miejscowość położona jest dodatkowo u stóp Szrenicy – wierzchołka, z którego roztaczają się wspaniałe widoki na Kotlinę Jeleniogórską oraz polskie i czeskie Karkonosze. W pobliżu zlokalizowane są również dwa wysokie, wodospady – Kamieńczyka oraz Szklarki. Miejscowość jest największą stacją klimatyczną Dolnego Śląska, znaną i cenioną od połowy XIX wieku. Warunki klimatyczne miasta porównywalne są do walorów miejscowości alpejskich.

Gościniec „Jural” znajduje się w Szklarskiej Porębie, 30 metrów od wyciągów krzesełkowych na Szrenicę, tuż przy wejściu na najciekawsze szlaki Karkonoszy. Z pokoi rozpościera się widok na Szrenicę i jej nartostrady. Zapewnia to gościom spokój i wygodę podczas korzystania z uroków gór. Pokoje są przytulne i komfortowo urządzone w ciepłej kolorystyce. Każdy z nich posiada telewizor, łazienkę i dostęp do bezprzewodowego Internetu. Restauracja w pensjonacie serwuje dania zarówno kuchni regionalnej, jak i międzynarodowej.

Dzień 2 – 7:

Śniadanie. Korzystanie z atrakcji otoczenia oraz pensjonatu, uczestnictwo w wycieczce do Drezna. W wybrany dzień przejazd w obie strony na obu odcinkach koleją krzesełkową na Szrenicę. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8:

Śniadanie, wykwaterowanie.

Programy wycieczek:

-Program wycieczki do Drezna: Drezno często nazywane jest „Perłą Baroku”. Jednodniowa wycieczka do Drezna pomaga zrozumieć ten monumentalny pseudonim stolicy Saksonii. W planie zwiedzania: przejście Tarasami Bruhla wzdłuż Łaby, w kierunku Placu Zamkowego z rezydencją władców Saksonii i Placu Teatralnego z operą Sempera, Zwinger – arcydzieło saksońskiego baroku, zwiedzanie muzeów drezdeńskich, największy obraz na świecie wykonany z miśnieńskiej porcelany przedstawiający władców Saksonii tzw. Fuerstenzug, katolicki kościół Św. Trójcy, Langer Gang – miejsce turniejów rycerskich, Frauen Kirche – protestancki kościół, symbol odbudowującego się Drezna. W międzyczasie czas wolny na posiłek/zakup pamiątek.

Jako dodatkową atrakcję polecamy przede wszystkim kolej krzesełkową na Szrenicę. Koszt przejazdu pełną trasą w obie strony wynosi około 40 zł.

Dzień 8:

Śniadanie, wykwaterowanie.

Więcej
szklarska-poreba-_03 szklarska-poreba-_01 szklarska-poreba-_04 szklarska-poreba-_05 szklarska-poreba-_06 szklarska-poreba-_02
szklarska-poreba-_p01 szklarska-poreba-_p02

Cena wyjazdu obejmuje

– zakwaterowanie w gościńcu „Jural” (7 noclegów)

– wyżywienie: śniadania i obiadokolacje

– całodniowa wycieczka do Drezna

– usługi przewodnika podczas wycieczki

– ubezpieczenie NNW oraz KL i bagaż w trakcie wycieczki do Drezna

Cena wyjazdu nie obejmuje

– biletów wstępu oraz atrakcji, płatne przewodnikowi podczas wycieczki: Skarbiec (€12) oraz Zwinger (€10); w sumie €22/osobę

– taksy klimatycznej płatnej w dniu zakwaterowania: 15,75 zł/osobę

PODOBNE OFERTY

albania-_03

Albania – kraina orłów – zwiedzanie i wypoczynek

2820zł
Zobacz
polanica-zdroj-historyczny-uklad-urbanistyczny-miasta-ul-parkowa-fot-jacek-halicki

Polanica-Zdrój Praga – Zamek Książ i Palmiarnia

1180zł
Zobacz
zakopane-pod-giewontem06

Zakopane pod Giewontem Wycieczka do Krakowa – Spływ przełomem Dunajca

1120zł
Zobacz
augustow_00

Augustów Rejs Doliną Rospudy oraz wycieczka do Wilna i Trok

1320zł
Zobacz
mazury-gizycko-06

Mazury – cud natury Hotel Mazury – Giżycko – Rejs statkiem

1060zł
Zobacz