Szklarska Poręba

Wycieczka do Pragi

termin:
kwiecień – wrzesień (wybrane 8 dni)

CENA

  • 1130 zł/osoba dorosła
  • 890 zł za dzieci do 12 lat
  • 0 zł za dzieci do 3 lat

Program wycieczki

Dzień 1: Samodzielny dojazd do Szklarskiej Poręby, zakwaterowanie w gościńcu „Jural”. Zapoznanie z udogodnieniami pensjonatu. Nocleg.

Szklarska Poręba mieści się w przepięknej dolinie rzeki Kamiennej i jej dopływów. W okolicy spotykają się dwa pasma górskie – Góry Izerskie i Karkonosze. Miejscowość położona jest dodatkowo u stóp Szrenicy – wierzchołka, z którego roztaczają się wspaniałe widoki na Kotlinę Jeleniogórską oraz polskie i czeskie Karkonosze. W pobliżu zlokalizowane są również dwa wysokie, wodospady – Kamieńczyka oraz Szklarki. Miejscowość jest największą stacją klimatyczną Dolnego Śląska, znaną i cenioną od połowy XIX wieku. Warunki klimatyczne miasta porównywalne są do walorów miejscowości alpejskich.

Gościniec „Jural” znajduje się w Szklarskiej Porębie, 30 metrów od wyciągów krzesełkowych na Szrenicę, tuż przy wejściu na najciekawsze szlaki Karkonoszy. Z pokoi rozpościera się widok na Szrenicę i jej nartostrady. Zapewnia to gościom spokój i wygodę podczas korzystania z uroków gór. Pokoje są przytulne i komfortowo urządzone w ciepłej kolorystyce. Każdy z nich posiada telewizor, łazienkę i dostęp do bezprzewodowego Internetu. Restauracja w pensjonacie serwuje dania zarówno kuchni regionalnej, jak i międzynarodowej

Dni 2-7: Śniadanie. Korzystanie z atrakcji otoczenia oraz pensjonatu, uczestnictwo w wycieczce do Pragi. Nocleg. Program wycieczki do Pragi: Przejazd do stolicy Republiki Czeskiej, jednego z najpiękniejszych miast w Europie jak i na świecie. We wspaniale zachowanym historycznym centrum, od 1992r. zapisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO, znajdą Państwo ślady jedenastu wieków historii. Hradczany – dawna siedziba czeskich władców a obecnie prezydenta. Uroczysta zmiana warty gwardzistów przed Zamkiem Praskim. Gotycka Katedra św. Wita. Mała Strana – dziś jest to dzielnica wspaniałych pałaców i ogrodów najbogatszych rodów w Czechach, z najokazalszą siedzibą Albrechta Wallensteina, ale także artystów i cyganerii artystycznej, z niezliczoną ilością knajpek, restauracji i sklepików. Most Karola – bez wątpienia najsłynniejszy i najliczniej odwiedzany praski zabytek. Rynek Starego Miasta z Ratuszem i zegarem astronomicznym Orloy.

Dzień 8: Śniadanie, wykwaterowanie.

Więcej
szklarska-poreba-_04-wodospad-szklarki-kamienczyka szklarska-poreba-_01-dolny-slask szklarska-poreba-jural-04 szklarska-poreba-jural-06 szklarska-poreba-__01-dolny-slask praga-czechy
praga-p01-czechy-most karola szklarska-poreba-_p02-dolny-slask

Cena wyjazdu obejmuje

– zakwaterowanie w gościńcu „Jural” (7 noclegów)

– wyżywienie: śniadania

– całodniowa wycieczka do Pragi

– usługi przewodnika podczas wycieczki

– podatek klimatyczny w Szklarskiej Porębie

– ubezpieczenie NNW oraz KL i bagaż w trakcie wycieczki do Pragi

Cena wyjazdu nie obejmuje

– systemu Tour Guide podczas wycieczki do Pragi (3zł/osobę)

– obiadokolacji (możliwość dokupienia za 35 zł/dzień)

PODOBNE OFERTY

augustow_00-podlasie

Augustów Suwalszczyzna i Szlak Podlasia

1630zł
Zobacz
mazury-gizycko-06

Mazury – cud natury Hotel Mazury – Giżycko – Rejs statkiem

1060zł
Zobacz