Szklarska Poręba

Karkonosze – Drezno – Zamek Książ i Palmiarnia – Praga

termin:
13-20.07.2019 (8 dni)

Program wycieczki

 

Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie:

Dzień 1:

Zbiórka uczestników wycieczki w pensjonacie „Etna”. Zakwaterowanie, zapoznanie się z udogodnieniami obiektu. Obiadokolacja w formie grilla z wybornym czeskim piwem, nocleg.

Pensjonat „Etna” to nowy obiekt położony w spokojnej okolicy centrum Szklarskiej Poręby oraz w pobliżu karkonoskich szlaków i wielu atrakcji turystycznych. Dogodna lokalizacja pensjonatu sprzyja zarówno korzystaniu z uroków miasteczka, jak i obcowaniu z górską naturą. Pokoje zostały komfortowo urządzone w klasycznym stylu. Każdy z nich posiada telewizor, łazienkę z wentylacją higrosterowaną oraz dostęp do bezprzewodowego Internetu. W restauracji serwuje się zarówno domowe specjały kuchni regionalnej, jak i dania kuchni międzynarodowej.

Dzień 2:

Śniadanie. Zwiedzanie z przewodnikiem Szklarskiej Poręby. Przejazd do Wąwozu Kamieńczyka, gdzie znajduje się jedna z najpopularniejszych atrakcji regionu – Wodospad Kamieńczyka. Składający się z trzech kaskad o łącznej długości 27 metrów wodospad jest największym po polskiej stronie Karkonoszy. Następnie wjazd koleją krzesełkową na Szrenicę. Całoroczna dwuodcinkowa kolej krzesełkowa na Szrenicę przebiega przez teren Karkonoskiego Parku Narodowego. Szrenica zapewnia zwiedzającym wspaniałe widoki na zachodnią cześć polskich i czeskich Karkonoszy, Góry Izerskie oraz Kotlinę Jeleniogórską. Łączna długość trasy obu odcinków wynosi niespełna 3 kilometry. Powrót do pensjonatu na obiadokolację i nocleg.

Szklarska Poręba mieści się w przepięknej dolinie rzeki Kamiennej i jej dopływów. W okolicy spotykają się dwa pasma górskie – Góry Izerskie i Karkonosze. Miejscowość położona jest dodatkowo u stóp Szrenicy – wierzchołka, z którego roztaczają się wspaniałe widoki na Kotlinę Jeleniogórską oraz polskie i czeskie Karkonosze. W pobliżu zlokalizowane są również dwa wysokie, wodospady – Kamieńczyka oraz Szklarki. Miejscowość jest największą stacją klimatyczną Dolnego Śląska, znaną i cenioną od połowy XIX wieku. Warunki klimatyczne miasta porównywalne są do walorów miejscowości alpejskich.

Dzień 3:

Śniadanie, przejazd do Drezna, często nazywanego „Perłą Baroku”. W planie zwiedzania: przejście Tarasami Bruhla wzdłuż Łaby, w kierunku Placu Zamkowego z rezydencją władców Saksonii i Placu Teatralnego z operą Sempera, zwiedzanie muzeów drezdeńskich – Zielone Sklepienie, Gabinet Miedziorytów, Gabinet Numizmatyczny, Zbrojownia, największy obraz na świecie wykonany z miśnieńskiej porcelany przedstawiający władców Saksonii tzw. Fuerstenzug, katolicki kościół Św. Trójcy, Langer Gang – miejsce turniejów rycerskich, Frauen Kirche – protestancki kościół, symbol odbudowującego się Drezna. W międzyczasie czas wolny na zakup pamiątek. powrót do pensjonatu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 4:

Śniadanie. Czas wolny na korzystanie z udogodnień pensjonatu, uroków okolicy i otoczenia naturalnego. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5:

Śniadanie, wyjazd w stronę Wałbrzycha. Spacer z przewodnikiem po centrum miasta, którego dzieje sięgają czasów średniowiecza. Następnie wizyta w Zamku Książ i Palmiarni. Monumentalny Zamek Książęcy Książ to największy dolnośląski zamek i trzeci pod względem wielkości zamek w Polsce. Swoją obronną siedzibę wybudował tutaj w latach 1288 – 1292 książę świdnicko – jaworski Bolko I. Obecnie turyści mają możliwość zwiedzania imponujących komnat, z których najpiękniejsze to Sala Maksymiliana, Salon Chiński, Salon Włoski, Salon Zielony i Hall Myśliwski. Na terenie zamku znajdują się piękne ogrody, restauracja i stadnina koni. Powrót na obiadokolację i nocleg.

Dzień 6:

Śniadanie. Czas wolny na korzystanie z udogodnień pensjonatu, uroków okolicy i otoczenia naturalnego. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7:

Śniadanie. Wyjazd w stronę Pragi. Zwiedzanie stolicy Czech: Pogorzelec, Plac Loretański, Hradczany – wielki zespół zamkowy, Pałac Toskański, Pałac Schwarzenberski, Muzeum Miniatur (wstęp dodatkowo płatny, nieobowiązkowy – 120 koron czeskich/osobę), Pałac Arcybiskupi, o godz. 12.00 uroczysta zmiana warty, dziedziniec zamkowy, Katedra Św. Wita, panorama Pragi, Schody Zamkowe, Most Karola, Staromiejska Wieża Mostowa, Klementinum, Stare Miasto, Rynek Staromiejski, Ratusz z zegarem „Orloj”, Uniwersytet, Plac Św. Wacława, czas wolny. Powrót na obiadokolację i nocleg.

Dzień 8:

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do dworca kolejowego, zakończenie wycieczki.

Więcej

PODOBNE OFERTY

Królewska Skandynawia Promami przez Lund, Malmö i Kopenhagę

Zobacz

Bajkowe Czechy i Dolny Śląsk Na wskroś przez magiczne Czechy

Zobacz

Dolny Śląsk, Czechy i Saksonia Wrocław – Praga – Drezno

Zobacz

Małopolska od A do Z Z Wadowice do Pięknego Krakowa – Energylandia – Jasna Góra i Kopalnia soli w Wieliczce

Zobacz

Wszystkie oblicza Dolnego Śląska Wzdłuż granicy z Czechami

Zobacz