Sycylia z Gdańska

śladami wulkanów i Ojca Pio

termin:
06.05 – 16.05.2016 r. (11 dni)

Program wycieczki

Dzień 1

Przelot samolotem

Zbiórka uczestników na lotnisku w Gdańsku o godz. 13:00. Przelot do Pizy we Włoszech. Przejazd do hotelu w okolicach Rzymu, zakwaterowanie, kolacja z lampką wina, nocleg.

Dzień 2

Rzym

Śniadanie, przejazd na zwiedzanie RZYMU: Bazylika św. Jana na Lateranie, Schody Święte, KoloseumŁuk Konstantyna, Kapitol z pomnikiem Marka Aureliusza, Plac Wenecki, Ołtarz Ojczyzny, Panteon, Bazylika Santa Maria Sopra Minerwa, Fontanna di Trevi, Plac Hiszpański. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3

Rzym – Watykan – Neapol

Śniadanie. Ciąg dalszy zwiedzania RZYMU i WATYKAN: Bazylika św. Piotra z grobem św. Jana Pawła II,  Plac Navona, Fontanna Czterech Rzek; Plac del Popolo. Transfer do Neapolu. Zwiedzanie NEAPOLU. Spacer po historycznym centrum z wąskimi i zatłoczonymi uliczkami i pięknymi kościołami: S. Lorenzo, S. Domenico, S. Chiara i Gesù Nuovo. Następnie przejście gwarną ulicą Toledo do Galerii Umberto I, Castel Nuovo, Teatru S. Carlo i Piazza Plebiscito z Palazzo Reale. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4

Pompeje – Wezuwiusz – San Giovani Rotondo – Bari

Śniadanie, wycieczka do jednego z „miast Wezuwiusza” – POMPEJÓW, zniszczonych przez wybuch wulkanu w I w. n.e. Zwiedzanie terenu wykopalisk antycznych miast. Następnie przejazd na WEZUWIUSZ – jeden z najbardziej znanych wulkanów Europy. Wjazd na parking na zboczu wulkanu, spacer do tarasu widokowego. Następnie przejazd na zwiedzanie SAN GIOVANI ROTONDO z klasztorem kapucynów, Santa Maria della Grazie, w którym żył Ojciec Pio z Pietrelciny (1887 – 1968). Przejazd do BARI – spojrzenie na miasto. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5

Alberobello – Matera – Sycylia

Śniadanie, przejazd do ALBEROBELLO. Spacer po urokliwym mieście, w którym zobaczymy „trulle”- cylindryczne, kamienne domy przypominające ule o stożkowych dachach, zbudowane bez żadnej zaprawy. Następnie przejazd do MATERY. Wizyta w mieście zawieszonym na skale głębokiego wąwozu. Zwiedzanie dzielnicy Sassi, dawnego centrum Matery z domami wykutymi w skale i czas wolny. Przejazd do Reggio di Calabria i przeprawa promowa na Sycylię. Następnie przejazd do hotelu w okolicy Giardini Naxos. Obiadokolacja i nocleg.

 Dzień 6

Taormina – Etna

Śniadanie, Przejazd do zawieszonej na skałach TAORMINY. Spacer po fascynującym starym mieście, wizyta w Teatrze Antycznym – najpiękniejszym starożytnym, greckim teatrze we Włoszech, skąd rozciąga się wspaniała panorama na Etnę i wybrzeże Morza Jońskiego. Następnie przejazd na ETNĘ – największy czynny wulkan w Europie, wjazd na wysokość ok. 2000 m n.p.m. Spacer po jednym
z wygasłych kraterów. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 7

Wyspy Eolskie

Śniadanie, całodzienna wycieczka statkiem na WYSPY EOLSKIE (Vulcano, Lipari): rejs statkiem na malownicze wysepki pochodzenia wulkanicznego, kąpiel w błotach siarkowych, plażowanie na plaży pokrytej czarnym wulkanicznym piaskiem. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 8

Katania – Palermo

Śniadanie, przejazd od KATANII, największego miasta na wschodnim wybrzeżu. Oryginalny charakter Katania zawdzięcza użyciu do budowy domów i kościołów kamienia wulkanicznego, który ładnie kontrastuje z białymi dekoracjami. Zobaczymy m.in. katedrę Św. Agaty. przejazd do PALERMO, gdzie zobaczymy katedrę San Giovanni, Pałac Normandzki, teatr Massimo, plac Pretoria, Capella Palatina. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 9

Wypoczynek 

Śniadanie, korzystanie z wygód hotelu i otoczenia, obiad, kolacja, nocleg.

Dzień 10

Wypoczynek 

Śniadanie, korzystanie z wygód hotelu i otoczenia, obiad, kolacja z muzyką na żywo, nocleg.

Dzień 11

Powrót do Polski 

Śniadanie, transfer na lotnisko, wylot w drogę powrotną do Krakowa o godz. 9:50, przylot o godz. 12:15. Możliwość wykupienia powrotu z Krakowa pociągiem Intercity (ok. 100 zł), przyjazd do Trójmiasta ok. godz. 19:00.

Wspomnienia z podróży:

 

Więcej