Śladami Jana Pawła II

Jasna Góra – Muzeum Auschwitz – Kraków – Wadowice – Kalwaria Zebrzydowska – kopalnia soli w Wieliczce

termin:
07-10.05.2019 (4 dni)

Program wycieczki

Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie:

Dzień 1:

Zbiórka uczestników pod szkołą wcześnie rano. Wyjazd w stronę Częstochowy, miasta uznawanego za duchową stolicę Polski. Wejście na Jasną Górę, wspólna modlitwa. Transfer na zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2:

Śniadanie, wyjazd w stronę Kalwarii Zebrzydowskiej, jednego z najważniejszych ośrodków ruchu pielgrzymkowego w naszym kraju. Wizyta w Sanktuarium Pasyjno-Misyjnym Ojców Bernardynów. Obiad, przejazd do Krakowa na zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Powrót na kolację oraz ognisko integracyjne z kiełbaskami, nocleg.

Dzień 3:

Śniadanie. Wyjazd do Wadowic, wizyta w Domu Rodzinnym Ojca Świętego Jana Pawła II. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem, następnie czas na ewentualny zakup pamiątek lub skosztowanie słynnej kremówki papieskiej. Wyjazd w stronę Wieliczki, gdzie odwiedzimy zabytkową kopalnię soli, stanowiącą jedną z największych podziemnych atrakcji Polski. Obiad na terenie kopalni, powrót na kolację i nocleg.

Dzień 4:

Śniadanie, wykwaterowanie. Następnie przejazd do Oświęcimia. Zwiedzanie z przewodnikiem Muzeum Auschwitz-Birkenau, największego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i ośrodka zagłady, gdzie w czasie II wojny światowej życie straciło 1,1 miliona ludzi. Jeden z głównych symboli Holocaustu, zwany również „Fabryką Śmierci”. Od 1979 roku Muzeum figuruje na liście dziedzictwa kulturowego UNESCO. Wyjazd w drogę powrotną. Obiad na trasie. Powrót w godzinach wieczornych.

Kraków przyciąga zabytkami, bogactwem kultury i niesamowitą atmosferą. Kazimierz – dzielnica przez wieki będąca miejscem współistnienia kultury żydowskiej i chrześcijańskiej. Rynek Główny ma wyjątkowe znaczenie historyczne, kulturowe i społeczne. Bazylika Mariacka słynie z największego w Europie gotyckiego ołtarza, autorstwa mistrza Wita Stwosza. Z wieży kościoła co godzinę grany jest hejnał. Zwiedzając Rynek, zobaczymy też Sukiennice i pomnik Adama Mickiewicza. Wawel był siedzibą polskich władców, ich nekropolią i miejscem, gdzie kształtowała się historia Polski. W północnej części katedry znajduje się słynny Dzwon Zygmunt.

 

Wadowice to niewielkie miasto położone w województwie małopolskim, którego historia sięga średniowiecza. Od końca XVIII w. Wadowice stanowiły też istotny element traktu łączącego Lwów z Wiedniem. Obecnie miejscowość kojarzona jest zaś przede wszystkim z miejscem pochodzenia Jana Pawła II. Dzięki niemu Wadowice stały się ważnym ośrodkiem pielgrzymów. Oprócz licznych nawiązań do korzeni papieża miasto słynie z ładnej i zadbanej architektury oraz przyjaznej atmosfery.

 

Kopalnia soli w Wieliczce Jest jedynym na świecie czynnym bez przerwy od średniowiecza do chwili obecnej obiektem górniczym. Kopalnia została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Podczas wycieczki z przewodnikiem można podziwiać wspaniałe kaplice, urokliwe podziemne jeziorka czy oryginalne urządzenia i sprzęt. Zobaczymy także ślady prac górniczych, które dają wyobrażenie o zmaganiach ludzi z żywiołem, ich pracy, pasjach, wierzeniach.

Więcej

PODOBNE OFERTY

Królewska Skandynawia Promami przez Lund, Malmö i Kopenhagę

Zobacz

Bajkowe Czechy i Dolny Śląsk Na wskroś przez magiczne Czechy

Zobacz

Dolny Śląsk, Czechy i Saksonia Wrocław – Praga – Drezno

Zobacz

Małopolska od A do Z Z Wadowice do Pięknego Krakowa – Energylandia – Jasna Góra i Kopalnia soli w Wieliczce

Zobacz

Wszystkie oblicza Dolnego Śląska Wzdłuż granicy z Czechami

Zobacz