Skarby Lubelszczyzny i Podkarpacia

Lublin – Zamość – Roztocze – Rzeszów – Łańcut – Sandomierz – Kazimierz Dolny

termin:
17 – 21.09.2019 r. (5 dni)

Program wycieczki

Dzień 1:

Zbiórka uczestników wycieczki przy Dworcu Głównym w Lublinie lub Rzeszowie w godzinach porannych. Spotkanie z kierowcą autokaru i pilotem wycieczki, śniadanie w restauracji. Przejazd do Zamościa, gdzie zobaczymy między innymi wspaniały Rynek Wielki oraz Rynek Solny i Wodny, słynną Akademię Zamojską, późnorenesansową synagogę, nadszaniec zamojskiej twierdzy i pałac Zamoyskich wraz z pomnikiem Jana Zamoyskiego. Zakwaterowanie w pensjonacie „Zajazd Orzeł” w Zamościu. Udział w biesiadzie ze swojskim jadłem i muzyką na żywo. Nocleg.

Zajazd Orzeł znajduje się w spokojnej i malowniczej dzielnicy Zamościa, niecały kilometr od zabytkowej starówki. W okolicy obiektu znajduje się deptak prowadzący do centrum miasta oraz zalew z wydzieloną plażą. Pokoje zostały urządzone w komfortowym, klasycznym stylu. Każdy z nich posiada własną łazienkę, telewizor oraz bezpłatny dostęp do sieci WiFi. Do dyspozycji gości pozostaje również altana grillowa i ogród ze stawem. Hotelowa restauracja serwuje zarówno lokalne specjały, jak i dania kuchni międzynarodowej.

Dzień 2:

Śniadanie, wyjazd do Zwierzyńca, popularnej miejscowości turystyczno-wypoczynkowej położonej na Roztoczu Środkowym. Spacer po centrum miasteczka, wizyta w Roztoczańskim Parku Narodowym, słynącego z hodowli koników polskich. Następnie przejazd do Sandomierza. W harmonogramie wizyty m. in.: spacer Rynkiem i Starym Miastem, przejście Uchem Igielnym (ostatnia furta w murach obronnych miasta) oraz pięknym wąwozem Królowej Jadwigi. Przemierzymy także Trasę Podziemną, czyli system XIV/XV-wiecznych piwnic, w których kupcy sandomierscy składowali towary handlowe oraz zatrzymamy się przy Bramie Opatowskiej, jedyną zachowaną z trzech bram wjazdowych do Sandomierza. Powrót na obiadokolację i nocleg.

Dzień 3:

Śniadanie. Transfer do Lublina. Zwiedzanie stolicy województwa lubelskiego. Lublin jest największym i najludniejszym polskim miastem położonym na wschód od Wisły. Urzeka unikalną atmosferą, bogatą architekturą oraz mnogością zabytków. Zobaczymy tam między innymi piękne Stare Miasto, renesansowe kościoły czy odbudowaną po wojnie XVIII-wieczną synagogę. Przejazd do Kazimierza Dolnego, położonego nad Wisłą malowniczego miasta, którego korzenie sięgają XI wieku. Zwiedzimy tam między innymi Kościoły Św. Jana Chrzciciela i Św. Bartłomieja, odbudowaną po wojnie XVIII-wieczną synagogę oraz ruiny ufundowanego przez Kazimierza Wielkiego średniowiecznego zamku obronnego. Powrót na obiadokolację i nocleg.

Dzień 4:

Śniadanie. Przejazd do Łańcuta. Zwiedzimy tam będący dawną rezydencją magnacką zamek Lubomirskich i Potockich. Wyróżnia się on bogactwem zbiorów, stanem utrzymania oraz zachowanymi założeniami parkowo-pałacowymi – budynkami mieszkalnymi i służebno-gospodarczymi oraz ogrodem, na którego terenie znajdują się zabytkowe stajnie, wozownia oraz storczykarnia. Transfer do Rzeszowa, stolicy województwa podkarpackiego. Miasto stanowi największy ośrodek przemysłowy, akademicki i kulturalny w południowo – wschodniej Polsce. Podczas zwiedzania zobaczymy m. in.: zabytkowe stare miasto, Ratusz, kościół farny, Zamek Lubomirskich, Klasztor Bernardynów, synagoga. Przejdziemy także turystyczną trasą wiodącą przez podziemia rynku! Po zakończeniu zwiedzania powrót na obiadokolację i nocleg.

Dzień 5:

Śniadanie, wykwaterowanie. Transfer do Lublina. Zakończenie wycieczki.

Więcej
zamosc-01-lubelskie roztocze-01-zwierzyniec lublin-02-lubelskie lublin-01-lubelskie kazimierz-dolny-02-lubelskie kazimierz-dolny-01-zamek-lubelskie
roztocze-p01-zwierzyniec lublin-p01-lubelskie

PODOBNE OFERTY

londyn-edynburg-02-stirling-szkocja

Zamki i krajobrazy Szkocji Wycieczka objazdowa

3420zł
Zobacz
chiny-07

Chiny

Zobacz
p02-estonia

Estonia

Zobacz
finlandia_01-muminki

Finlandia

Zobacz
02_francja

Francja

Zobacz