Skarby Lubelszczyzny i Podkarpacia

Zamość – Rzeszów – Łańcut – Sandomierz – Kazimierz Dolny

termin:
11 – 16.07.2020 r. (6 dni)

cena

1190 zł/osobę w pokoju 2- lub 3-osobowym

Program wycieczki

Dzień 1:

Samodzielny dojazd do Zamościa i zakwaterowanie w pensjonacie „Zajazd Orzeł”. Zapoznanie się z udogodnieniami obiektu. Obiadokolacja, nocleg.

Zajazd Orzeł znajduje się w spokojnej i malowniczej dzielnicy Zamościa, niecały kilometr od zabytkowej starówki. W okolicy obiektu znajduje się deptak prowadzący do centrum miasta oraz zalew z wydzieloną plażą. Pokoje zostały urządzone w komfortowym, klasycznym stylu. Każdy z nich posiada własną łazienkę, telewizor oraz bezpłatny dostęp do sieci WiFi. Do dyspozycji gości pozostaje również altana grillowa i ogród ze stawem. Hotelowa restauracja serwuje zarówno lokalne specjały, jak i dania kuchni międzynarodowej.

Dzień 2:

Śniadanie, przejazd do Sandomierza. W harmonogramie wizyty m. in.: spacer Rynkiem i Starym Miastem, przejście Uchem Igielnym (ostatnia furta w murach obronnych miasta) oraz pięknym wąwozem Królowej Jadwigi. Przemierzymy także Trasę Podziemną, czyli system XIV/XV-wiecznych piwnic, w których kupcy sandomierscy składowali towary handlowe oraz zatrzymamy się przy Bramie Opatowskiej, jedyną zachowaną z trzech bram wjazdowych do Sandomierza. Powrót do pensjonatu. Udział w biesiadzie ze swojskim jadłem i muzyką na żywo. Nocleg

Dzień 3:

Śniadanie. Korzystanie z udogodnień obiektu oraz uroków okolicy i otoczenia naturalnego. Obiadokolacja. Wieczorne spacer po Zamościu, gdzie zobaczymy między innymi wspaniały Rynek Wielki oraz Rynek Solny i Wodny, słynną Akademię Zamojską, późnorenesansową synagogę, nadszaniec zamojskiej twierdzy i pałac Zamoyskich wraz z pomnikiem Jana Zamoyskiego. Czas wolny na rynku, powrót do pensjonatu, nocleg.

Dzień 4:

Śniadanie. Transfer do Lublina. Zwiedzanie stolicy województwa lubelskiego. Lublin jest największym i najludniejszym polskim miastem położonym na wschód od Wisły. Urzeka unikalną atmosferą, bogatą architekturą oraz mnogością zabytków. Zobaczymy tam między innymi piękne Stare Miasto, renesansowe kościoły czy odbudowaną po wojnie XVIII-wieczną synagogę. Przejazd do Kazimierza Dolnego, położonego nad Wisłą malowniczego miasta, którego korzenie sięgają XI wieku. Zwiedzimy tam między innymi Kościoły Św. Jana Chrzciciela i Św. Bartłomieja, odbudowaną po wojnie XVIII-wieczną synagogę oraz ruiny ufundowanego przez Kazimierza Wielkiego średniowiecznego zamku obronnego. Powrót na obiadokolację i nocleg.

Dzień 5:

Śniadanie. Przejazd do Łańcuta. Zwiedzimy tam będący dawną rezydencją magnacką zamek Lubomirskich i Potockich. Wyróżnia się on bogactwem zbiorów, stanem utrzymania oraz zachowanymi założeniami parkowo-pałacowymi – budynkami mieszkalnymi i służebno-gospodarczymi oraz ogrodem, na którego terenie znajdują się zabytkowe stajnie, wozownia oraz storczykarnia. Transfer do Rzeszowa, stolicy województwa podkarpackiego. Miasto stanowi największy ośrodek przemysłowy, akademicki i kulturalny w południowo – wschodniej Polsce. Podczas zwiedzania zobaczymy m. in.: zabytkowe stare miasto, Ratusz, kościół farny, Zamek Lubomirskich, Klasztor Bernardynów, synagoga. Po zakończeniu zwiedzania powrót na obiadokolację i nocleg.

Dzień 6:

Śniadanie, wykwaterowanie. Transfer do Lublina. Zakończenie wycieczki.

Więcej
zamosc-01-lubelskie roztocze-01-zwierzyniec lublin-02-lubelskie lublin-01-lubelskie kazimierz-dolny-02-lubelskie kazimierz-dolny-01-zamek-lubelskie
roztocze-p01-zwierzyniec lublin-p01-lubelskie

Cena wyjazdu obejmuje

 1. zakwaterowanie: pensjonat “Zajazd Orzeł” – 5 noclegów
 2. transport autokarem podczas wycieczek lokalnych
 3. wyżywienie: śniadania i obiadokolacje oraz biesiadę
  ze swojskim jadłem i muzyką na żywo
 4. bilety wstępu do zwiedzanych obiektów: Zamek w Łańcucie,
  Podziemna Trasa Turystyczna w Sandomierzu, Ruiny zamku
  w Kazimierzu Dolnym
 5. usługi pilota-przewodnika podczas całej wycieczki
 6. ubezpieczenie NNW, KL i bagaż

PODOBNE OFERTY

chiny-07

Chiny

Zobacz
p02-estonia

Estonia

Zobacz
finlandia_01-muminki

Finlandia

Zobacz
02_francja

Francja

Zobacz
05-grecja

Grecja

Zobacz