Rumunia, Transylwania – kraina Draculi

wypoczynek All Inclusive w Bułgarii

termin:
17.08 – 26.08.2018 r. (10 dni)

Program wycieczki

Dzień 1:

Zbiórka uczestników wycieczki w Krakowie, spotkanie z kierowcą autokaru i przejazd w stronę Rumunii. Przyjazd do Satu Mare we wczesnych godzinach wieczornych. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2:

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, transfer do Sapanty, malutkiej miejscowości kojarzonej przede wszystkim z Wesołego Cmentarza. Następnie przejazd przez Dolinę Izy do Monastyru w Barsanie. Transfer do Bystrzycy. Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3:

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd do malowanych prawosławnych monastyrów obronnych w Voronet i Humor, na których ścianach znajdują się olbrzymie freski przedstawiające między innymi scenę Sądu Ostatecznego, żywot św. Mikołaja czy przypowieść o Synu Marnotrawnym . Po zwiedzaniu transfer do Targu Neamt, miasta słynącego ze znajdujących się w nim ruin średniowiecznej twierdzy, którą w 1691 roku zdobył Jan III Sobieski. Największe wrażenie na turystach robi niewątpliwie ciągnący się nad fosą długi most w kształcie łuku. Przejazd do Bikaz, gdzie podziwiać będziemy piękne wąwozy. Transfer do Lacul Rosu, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4:

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd w stronę Sighisoary. Zwiedzanie średniowiecznego miasta, w którym urodził się Wlad Palownik, czyli legendarny Dracula. W mieście zobaczyć można takie atrakcje, jak Wieża Zegarowa z ciekawym muzeum, Muzeum Tortur, Muzeum Broni Palnej wraz z ekspozycją poświęconą Draculi, dom, w którym przyszedł na świat Wlad − Dracula oraz zadaszone schody wiodące do gotyckiego kościoła na wzgórzu. Transfer do Medias, miasta, w którym Stefan Batory podpisał Pacta Conventa dla polskiej szlachty. Później przejazd do Biertan, w którym ujrzymy jeden z największych w Rumunii kościołów warownych, ze względu na potężne umocnienia przez 300 lat stanowiący siedzibę biskupów luterańskich. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5:

Wykwaterowanie z hotelu, transfer do Viscri, gdzie zobaczymy wpisany na listę światowego dziedzictwa kulturalnego UNESCO kościół warowny, którego konstrukcję rozpoczęto w średniowieczu. Wyjazd do Bran, gdzie zobaczymy majestatyczny zamek strzegący przełęczy; zamek uchodzi za siedzibę wampira Draculi, choć prawdopodobny pierwowzór tej postaci, Wład Palownik, nigdy w nim nie mieszkał. Następnie transfer do Braszowa – starego miasta, w którym zobaczyć można między innymi plac Stafatui z miejskim ratuszem, gotycki Czarny Kościół czy bramę Schei − miejsce styku kultury osadników saskich i ludności rumuńskiej. Zakwaterowanie w hotelu.

Dzień 6:

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd na morski wypoczynek All Inclusive na Złotych Piaskach w Bułgarii. Zakwaterowanie w Hotelu**** Royal, korzystanie z oferty All Inclusive, nocleg.

Hotel Shipka **** mieści się w Warnie, w samym sercu bułgarskich Złotych Piasków. Obiekt od położonej nad Morzem Czarnym malowniczej plaży dzieli zaledwie 200 metrów. Pokoje są przestronne i urządzone w komfortowy sposób. Każdy z nich wyposażony jest w telewizor, klimatyzację oraz łazienkę z prysznicem i bezpłatnym zestawem kosmetyków. Ponadto na terenie całego hotelu można bezpłatnie korzystać z dostępu do WiFi. Do dyspozycji gości pozostają także kryty i odkryty basen, sauna, jacuzzi oraz centrum fitness.

W ofercie All Inclusive wszystkie posiłki (śniadania, obiady i kolacje) podaje się w formie bufetu. Restauracja serwuje zróżnicowane dania zarówno regionalne, jak i kuchni międzynarodowej. W godzinach między 16:00 i 17:00 dostępne są słone oraz słodkie przekąski. W godzinach od 10:00 do 22:00 goście mogą w pełni korzystać z szerokiego wyboru lokalnych i importowanych napojów bezalkoholowych i alkoholowych (m. in regionalne piwa, wina oraz mocne alkohole).

Dzień 7:

Wypoczynek, morskie kąpiele, plażowanie, korzystanie z uroków miejscowości, hotelowych atrakcji, programów animacyjnych i oferty  żywieniowej All Inclusive.

Dzień 8:

Wykwaterowanie z hotelu wcześnie rano, śniadanie, transfer do Curtea de Arges pierwszej stolicy hospodarów wołoskich, zwiedzanie miasta, cerkwi i katedry metropolitarnej. Następnie przejazd do Sybinu na zakwaterowanie w hotelu, obiadokolację i nocleg.

Dzień 9:

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Alba Iulia, jednej ze stolic Siedmiogrodu (Transylwanii), wizyta na cytadeli oraz w katedrach − prawosławnej katedrze koronacyjnej oraz katolickiej − miejscu pochówku królów węgierskich.Po zwiedzaniu miasta wyjazd do Klużu-Napoki. Zakwaterowanie
w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 10:

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, wyjazd w stronę Krakowa. Przyjazd na miejsce w godzinach wieczornych, zakończenie wycieczki.

Więcej

PODOBNE OFERTY

Królewska Skandynawia Promami przez Lund, Malmö i Kopenhagę

Zobacz

Bajkowe Czechy i Dolny Śląsk Na wskroś przez magiczne Czechy

Zobacz

Dolny Śląsk, Czechy i Saksonia Wrocław – Praga – Drezno

Zobacz

Małopolska od A do Z Z Wadowice do Pięknego Krakowa – Energylandia – Jasna Góra i Kopalnia soli w Wieliczce

Zobacz

Wszystkie oblicza Dolnego Śląska Wzdłuż granicy z Czechami

Zobacz