Portugalia

100 lat cudu Fatimskiego

termin:
22.05 - 01.06.2017 r. (11 dni)

Program wycieczki

Dzień 1:

Przelot do Portugalii

Zbiórka uczestników w porcie lotniczym Kraków-Balice im. Jana Pawła II o godz. 09:30. Odprawa paszportowo-bagażowa, planowy wylot samolotu o godz. 12:00. Planowy przylot do portu lotniczego w Porto o godz. 14:35 czasu portugalskiego. Panoramiczny objazd miasta, przejazd na zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2:

Porto – Coimbra – Fatima

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, spacer po Porto, w którym można zobaczyć Torre Dos Clerigos – najwyższa wieża w mieście, Avenida Dos Aliados z ratuszem i pomnikiem króla Piotra IV, Palacio da Bolsa – giełda wzniesiona przez kupców Porto, stacja Sao Bento (bez katedry) zdobiona obrazami wykonanymi z azulejos – cienkich płytek ceramicznych. Następnie wizyta w winnicy, gdzie poznamy proces produkcji słynnego wina Porto; wraz z degustacją. Przejazd do miejscowości Coimbra – słynnego miasta akademickiego położonego nad rzeką Mondego, gdzie mieści się wieża zegarowa Torre, Stary Uniwersytet, Biblioteca Joanina, Sala Grande dos Actos, Largo da Portagem (głównego placu dzielnicy Baixa). Następnie przejazd do Fatimy na zakwaterowanie, obiadokolację i nocleg.

Dzień 3:

Fatima – Batalha – Obidos – Sintra – Lizbona

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, wizyta w sanktuarium Matki Boskiej Różańcowej. (Uwaga! W Bazylice obowiązują stroje przyzwoite, tzn.: długość nogawek przynajmniej za kolana, ramiona zasłonięte, zakaz zakładania kapeluszy i innych wyróżniających dodatków). Następnie przejazd do Batalhy, gdzie zobaczymy jeden z najpiękniejszych budynków sakralnych Portugalii – Klasztor Matki Boskiej Zwycięskiej (odwiedzimy kościół i Niedokończone Kaplice). Przejazd do Obidos – „miasta królowych” zaliczanego do siedmiu cudów Portugalii. Jest to otoczone średniowiecznymi murami obronnymi urokliwe miasteczko, z krętymi uliczkami i bielonymi kamienicami, sklepami z ceramiką i pamiątkami. Następnie przejazd do Sintry – miasta zwanego portugalską Arkadią, gdzie królowie Portugalii wypoczywali w swoich imponujących pałacach. Zobaczymy nietypowy zabytek jakim jest Pałac Regaleira (Quinta da Regaleira), rezydencja nie tylko książąt portugalskich ale i loży masońskiej. Wyjazd w kierunku Lizbony, zakwaterowanie i nocleg w hotelu.

Dzień 4:

Lizbona

Śniadanie, zwiedzanie barwnej stolicy Portugalii. Do Lizbony prowadzi majestatyczny Most 25 Kwietnia, z którego roztaczają się imponujące widoki na miasto. Podczas wycieczki zobaczycie m.in. posąg Chrystusa Króla, pomnik Odkrywców, Wieżę Belem (Torre del Belem) oraz klasztor Hieronimitów. W programie znajdzie się też czas wolny na zakupy oraz spacer po zabytkowej dzielnicy mauretańskiej – Alfama. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 5:

Lizbona – Evora – Beja – Monte Gordo

Śniadanie, przejazd do Evory – miasta zawierającego na swoim terenie całą historię Portugalii. Spacer po centrum miasta, wizyta w Kaplicy Kości. Następnie przejazd do miasta powstałego w 48 r., gdzie zobaczymy średniowieczny zamek oraz Klasztor Niepokalanego Poczęcia Matki Boskiej znanego z nieobyczajnej historii miłosnej. Następnie przejazd do Montegordo na zakwaterowanie i obiadokolację. Nocleg.

Dzień 6-10:

Wypoczynek

Montegordo to urokliwy kurort z piękną piaszczystą plażą, licznymi restauracjami i barami przy plaży oraz w centrum miasta. Jest to świetne miejsce na relaks oraz aktywny wypoczynek. Znajdziecie tutaj Państwo wiele sklepów z odzieżą i pamiątkami, wieczorne zabawy, wypożyczalnie rowerów oraz samochodów. Miasto posiada także świetny węzeł komunikacyjny z takimi miastami jak Faro i Lagos. Podczas wypoczynku czekają Państwa: Występ Fado w centrum miasteczka.

HOTEL**** YELLOW – to duży hotel zlokalizowany tuż przy plaży oraz zaledwie 200 m od centrum Monte Gordo, gdzie znajdują się liczne kawiarnie, bary i sklepy z pamiątkami. Hotel posiada dwa zewnętrzne baseny – jeden dla dorosłych, jeden dla dzieci oraz jeden basen wewnętrzny. Pokoje są przestronne, każdy z klimatyzacją, telewizją satelitarną, Wi-Fi, balkonem, suszarką do włosów w łazience. Hotel okazjonalnie organizuje pokazy i zabawy wieczorne. Restauracja serwuje dania regionalne i europejskie w formie bufetu, a do każdej obiadokolacji podawana jest woda oraz wino.

Dzień 11:

Powrót do Polski

Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do portu lotniczego w Faro, odprawa bagażowo-paszportowa, wylot samolotu o godzinie 10:35, planowany przylot do Warszawy o godzinie 15:45. Zakończenie wycieczki.

Uwaga:

Kolejność zwiedzania oraz miejsca wylotu mogą ulec zmianie.

Więcej