Hiszpania i Tajemnicze Pireneje

Wypoczynek i zwiedzanie

termin:
23.08-03.09.2020 r. (12 dni)

Cena

3420 zł/os.: dorośli w pokoju 2-osobowym

3090 zł/os.: dzieci i młodzież w pokoju rodzinnym 3-, 4-osobowym

0 zł/os.: dzieci do 2 roku życia

Program wycieczki

 

Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może lekko się zmienić:

Dzień 1:

Zbiórka uczestników w porcie lotniczym im. Lecha Wałęsy w Gdańsku o godzinie 16:30. Odprawa bagażowo-paszportowa, kontrola bezpieczeństwa. O godzinie 18:35 wylot do Barcelony. Planowe lądowanie o 21:40. Transfer autokarem do hotelu*** w Gironie lub okolicy. Nocleg.

Uwaga: Z racji na późną godzinę przybycia tego dnia nie jemy w hotelu. Przed wylotem proszę zaopatrzyć się w suchy prowiant.

Dzień 2:

Śniadanie, wykwaterowanie. Wizyta w miejscowości Figueres, w której urodził się i zmarł Salvador Dalí. Wizyta w muzeum artysty, mieszczącym się w największym surrealistycznym budynku na świecie, zaprojektowanym przez samego Dalego. Przejazd do miejscowości Rennes-le-Château, swoją sławę zawdzięczającą powieści „Kod Leonarda Da Vinci” oraz księdzu Bérengerowi Saunière i narosłych wokół niego teorii spiskowych sugerujących, że odkrył on ogromny skarb. Wyjazd w stronę Carcassonne, francuskiego miasta stanowiącego największy średniowieczny kompleks urbanistyczny w Europie. Historyczny gród jest doskonałym przykładem warowni, której masywne mury obronne zostały zbudowane na bazie umocnień z okresu antyku. Po zwiedzaniu transfer do Lourdes, leżącego u podnóża Pirenejów miasta, którego wizytówką jest Grota Massabielska, gdzie w 1858 roku doszło do objawienia Matki Boskiej. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3:

Śniadanie. Czas wolny na wypoczynek, korzystanie z uroków okolicy i otoczenia naturalnego oraz spełnianie potrzeb duchowych. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4:

Śniadanie, wykwaterowanie. Wyjazd w kierunku Andory, będącej jednym z najmniejszych państw w Europie. Do otoczonego ze wszech stron Pirenejami księstwa prowadzi kręta górska droga, z której roztaczają się przepiękne, zapierające dech w piersiach widoki. Zakwaterowanie w hotelu w stolicy kraju, Andorze La Vella. Wspólny spacer po mieście, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5:

Śniadanie. Czas wolny na korzystanie z wygód hotelu, uroków okolicy i otoczenia naturalnego oraz zakupy w sklepach bezcłowych. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6:

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Hiszpanii. Wizyta w Opactwie Matki Boże w Montserrat. Mieszczący się w górskiej scenerii klasztor jest drugim najważniejszym centrum pielgrzymkowym w Hiszpanii zaraz po Santiago de Compostela. Góra, na której znajduje się Opactwo stanowi najwyżej położony szczyt na równinie katalońskiej. Rozpościera się z niego wspaniały widok na cały region. Po zwiedzaniu transfer do Lloret de Mar. Zakwaterowanie w hotelu*** Samba. Obiadokolacja, nocleg.

Dni 7-10:

Śniadanie. Korzystanie z hotelowych wygód, uroków okolicy i otoczenia naturalnego. Plażowanie, kąpiele morskie. Obiadokolacja, nocleg. Dla chętnych za dodatkową opłatą wyjście na wieczór flamenco z regionalnymi przekąskami.

Hotel*** Samba – znajduje się w pobliżu (ok. 550 m) jednej z najpiękniejszych plaż na Costa Brava, położony na niewielkim wzniesieniu, w popularnej części miasteczka. Obszerny budynek ma piękne widoki na morze i góry. Hotel dysponuje pokojami z bezpłatnym dostępem do sieci WIFI, balkonami i klimatyzacją. W lobby znajduje się sala gier, Ping-Pong – za opłatą, Bilard – za opłatą oraz mini sklep z pamiątkami, duży taras, sezonowy basen zewnętrzny, zróżnicowane animacje. Basen dla dorosłych o powierzchni 340 m2, basen dla dzieci o pow. 32 m2, ogród z niewielką strefą sportową, leżaki i parasole. Wszystko czego trzeba do udanego wypoczynku!

Dzień 11:

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Barcelony, gdzie zobaczymy m.in.: katedrę św. Eulalii, bazylikę Sagrada Familia, Stadion Camp Nou, Stadion Olimpijski, taras widokowy na Wzgórzu Montjuïc (piękna panorama miasta!), pomnik Kolumba, przejdziemy również najsłynniejszą ulicą miasta – Las Ramblas. Transfer na lotnisko. Odprawa bagażowo-paszportowa, kontrola bezpieczeństwa. Wylot do Polski o godzinie 22:15.

Dzień 12:

Planowane lądowanie samolotu w Gdańsku o godzinie 1:25. Zakończenie wycieczki.

Więcej
francja-costa-brava-barcelona-02-pireneje hiszpania-_05-katalonia-costa-brava francja-costa-brava-barcelona-04-figueres francja-costa-brava-barcelona-05-sagrada familia barcelona-i-w-01-sagrada-familia-hiszpania hiszpania-08
francja-costa-brava-barcelona-p01-carcassonne hiszpania-oboz-_p01

Cena wyjazdu obejmuje

 1. przeloty Gdańsk – Barcelona – Gdańsk (1 mały bagaż podręczny o wym. 40 x 30 x 20 cm do 10 kg)
 2. transport komfortowym autokarem na terenie Francji i Hiszpanii
 3. zakwaterowanie: Hotel*** Samba w Lloret de Mar (5 noclegów), hotel przy granicy z Francją (1 nocleg), hotel*** w Lourdes (2 noclegi), hotel***/**** w Andorze (2 noclegi)
 4. wyżywienie zgodnie z programem: śniadania i obiadokolacje
 5. bilety wstępu do odwiedzanych obiektów: Muzeum Salvadora Dalí, Gród Carcassonne
 6. opiekę pilota
 7. usługi przewodnika
 8. ubezpieczenie NNW, KL i bagaż
 9. opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena wyjazdu nie obejmuje

 1. opisanych poniżej bagaży, których chęć zakupu należy zgłosić podczas zapisów lub/i podpisywania umowy:
 • Powiększenie bagażu podręcznego zawartego w cenie do wymiarów 55×40×23cm wraz z opcją pierwszeństwa wejścia na pokład samolotu; cena w obie strony: 160 zł/os.
 • Bagażu rejestrowanego do 10 kg o wymiarach 149 cm x 119 cm x 171 cm; cena w obie strony: 190 zł/os.
 • Bagażu rejestrowanego do 20 kg o wymiarach 149 cm x 119 cm x 171 cm; cena w obie strony: 260 zł/os.
 • Bagażu rejestrowanego do 32 kg o wymiarach 149 cm x 119 cm x 171 cm; cena w obie strony: 390 zł/os.
 1. Dopłata do pokoju 1-osobowego: 720 zł/os.

PODOBNE OFERTY

kopenhaga-ks-03-dania-rejs

Królewska Skandynawia Rejsy Promem – Lund – katedra z zegarem astronomicznym – Malmö z noclegiem w hotelu**** – Zwiedzanie Kopenhagi z rejsem kanałami

Zobacz
praga-cz-01-czechy

Bajkowe Czechy i Dolny Śląsk Wrocław – Praga – Brno – Morawski Kras – Wizyta w średniowiecznej winnicy – Ołomuniec – Termy w Velkich Losinach

Zobacz
lublin-01-lubelskie

Skarby Lubelszczyzny i Podkarpacia Zamość – Rzeszów – Łańcut – Sandomierz – Kazimierz Dolny

1190zł
Zobacz
praga-czechy

Dolny Śląsk, Czechy i Saksonia Wrocław – Praga – Drezno

Zobacz
malopolska-01-wieliczka-kopalnia

Małopolska od A do Z Wadowice śladami Jana Pawła II – Piękny Kraków – Energylandia – Jasna Góra – Kopalnia soli w Wieliczce

Zobacz