Polanica-Zdrój

Praga – Zamek Książ i Palmiarnia

termin:
oferta całoroczna (8 dni)

CENA

  • 1180 zł

Program wycieczki

Program jest ramowy, kolejność zwiedzania lub wycieczki mogą ulec lekkim zmianom:

Dzień 1:

Samodzielny dojazd, zakwaterowanie w pensjonacie „Beata”, obiadokolacja, nocleg.

Pensjonat „Beata” mieści się w samym sercu Sudetów, w miasteczku uzdrowiskowym Polanica-Zdrój. Obiekt znajduje się ok. 350 metrów od centrum miejscowości i kilometr od Parku Zdrojowego. Pensjonat oferuje ciepłą domową atmosferę, komfortowe warunki pobytu oraz szeroki wybór dodatkowych aktywności (zaplecze SPA i odnowy biologicznej). Pokoje są jasne, przestronne i praktycznie urządzone. Każdy z nich wyposażony jest w telewizor, czajnik elektryczny, bezprzewodowy dostęp do Internetu oraz łazienkę z prysznicem. Restauracja serwuje zarówno dolnośląskie specjały, jak i dania kuchni europejskiej.

Dzień 2 – 7:

Śniadanie. Korzystanie z atrakcji otoczenia oraz pensjonatu, uczestnictwo w wycieczkach. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8:

Śniadanie, wykwaterowanie.

Programy wycieczek:

Praga. Pogorzelec, Plac Loretański, Hradczany – wielki zespół zamkowy, Pałac Toskański, Pałac Schwarzenberski, Muzeum Miniatur (wstęp dodatkowo płatny, nieobowiązkowy – 120 koron czeskich/osobę), Pałac Arcybiskupi, o godz. 12.00 uroczysta zmiana warty, dziedziniec zamkowy, Katedra Św. Wita, panorama Pragi, Schody Zamkowe, Most Karola, Staromiejska Wieża Mostowa, Klementinum, Stare Miasto, Rynek Staromiejski, Ratusz z zegarem „Orloj”, Uniwersytet, Plac Św. Wacława, czas wolny, przejazd metrem. Wyjazd o godzinie 7:00, powrót ok. 20:30.

Zamek Książ i Palmiarnia. Monumentalny Zamek Książęcy Książ to największy dolnośląski zamek i trzeci pod względem wielkości zamek w Polsce. Swoją obronną siedzibę wybudował tutaj w latach 1288 – 1292 książę świdnicko – jaworski Bolko I. Obecnie turyści mają możliwość zwiedzania imponujących komnat, z których najpiękniejsze to Sala Maksymiliana, Salon Chiński, Salon Włoski, Salon Zielony i Hall Myśliwski. Na terenie zamku znajdują się piękne ogrody, restauracja i stadnina koni. Wyjazd o godzinie 10:15, powrót ok. 18:30.

UWAGA: Z racji na fakt, że wycieczki do Zamku Książ i Palmiarni odbywają się w soboty, prosimy o planowanie terminu wczasów tak, by dzień przyjazdu i wyjazdu nie pokrywał się z dniem wycieczki.

Więcej
polanica-zdroj-03 polanica-zdroj-05 05-polanica-zdroj polanica-zdroj-beata-04 polanica-zdroj-beata-02 polanica-zdroj-beata-03
polanica-zdroj-park-zdrojowy-pawilon-szachowy-fot-halicki polanica-zdroj-01a

Cena wyjazdu obejmuje

– zakwaterowanie w pensjonacie „Beata”

– wyżywienie: śniadania i obiadokolacje

– wycieczki zawarte w programie

– usługi przewodników podczas wycieczek

– ubezpieczenie NNW oraz KL i bagaż w trakcie wycieczki do Pragi

Cena wyjazdu nie obejmuje

– biletów wstępu oraz atrakcji, płatne przewodnikowi podczas wycieczki: muzeum miniatur w Pradze – 120 koron czeskich, około 20 zł (nieobowiązkowe), Zamek Książ i Palmiarnia – 30 zł, przejazd metrem w Pradze – 32 korony czeskie, około 5,50 zł; w sumie około 55,50 zł

– taksy klimatycznej płatnej w dniu zakwaterowania: 28 zł

PODOBNE OFERTY

albania-_03

Albania – kraina orłów – zwiedzanie i wypoczynek

2820zł
Zobacz
szklarska-poreba-_01

Szklarska Poręba Wycieczka do Drezna

1120zł
Zobacz
zakopane-pod-giewontem06

Zakopane pod Giewontem Wycieczka do Krakowa – Spływ przełomem Dunajca

1120zł
Zobacz
augustow_00

Augustów Rejs Doliną Rospudy oraz wycieczka do Wilna i Trok

1320zł
Zobacz
mazury-gizycko-06

Mazury – cud natury Hotel Mazury – Giżycko – Rejs statkiem

1060zł
Zobacz