Początek lata w Portugalii

LIZBONA - SINTRA - CABO DA ROCA - JEEPY 4x4

termin:
02-09.06.2022 (8 dni)

Program wycieczki

Program (program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie):

Dzień 1: Samodzielny przylot do Lizbony (uwaga! jeżeli ktoś chciałby abyśmy my zarezerwowali przeloty będzie możliwość zaznaczenia takiej opcji podczas procesu rezerwacji). Spotkanie z kierowcą samochodu w hali przylotów portu lotniczego w Lizbonie. Transfer z lotniska do hotelu*** Lido w miejscowości Estoril. Zakwaterowanie, odpoczynek, plażowanie, obiadokolacja (w zależności od godziny zakwaterowania), spotkanie organizacyjne, nocleg.

Hotel*** Lido to kameralny obiekt zlokalizowany zaledwie 10 min pieszo od piaszczystej plaży Oceanu Atlantyckiego oraz 5 min od centrum kurortu Estoril oraz największego kasyna Portugalii. Pokoje są urządzone w klasycznym stylu, każdy w wyposażeniu podstawowym posiada telewizor, biurko, suszarkę do włosów oraz balkon. Dodatkowym atutem jest basen zewnętrzny ze strefą relaksu czynny od maja do października. Restauracja hotelowa serwuje dania kuchni portugalskiej, śródziemnomorskiej oraz europejskiej w formie bufetu.

Dzień 2: Śniadanie. Przejazd do Lizbony pociągiem jadącym wzdłuż wybrzeża (30 min) – nauczymy Was jak się tutaj poruszać! Każdy z uczestników otrzyma kartę miejską! Tego dnia nie będzie typowego zwiedzania miasta, a spacer topograficzny do najważniejszych punktów lokalizacyjnych. Spacerując przez wzgórza, przemierzając wąskie uliczki, przechodząc przez place i narożniki, spróbujemy uchwycić ducha miasta stworzonego przez jego historię i mieszkańców – obywateli całego świata! Odwiedzimy dolne i górne miasto; gdzie zobaczymy m.in.: Avenida da Liberdade, Praça Restauradores, zabytkowy Elevador Gloria i Bica, punkty widokowe: miradouro Portas do Sol, miradouro Senhora do Monte. Zawitamy na Praça do Comércio, a także Praça do Rossio. Będzie oczywiście też czas wolny na samodzielne zatopienie się w klimacie, muzyce i zapachach Lizbony. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3: Śniadanie. Korzystanie z uroków otoczenia, plażowanie, obiadokolacja, nocleg. Uwaga – wycieczka fakultatywna.

Dzień 4: Po śniadaniu przejazd jeepami 4×4 do Cascais, urokliwego miasteczka, położonego nad samym Atlantykiem. Następnie przejazd do pięknej Sintry – to górzyste miasteczko, które zawsze było owiane aurą tajemniczości. Dzięki swojemu położeniu – między górami i oceanem – panuje tam bardzo specyficzny mikroklimat, który kilka wieków temu skłonił rodzinę królewską do wybudowania na tamtejszych wzgórzach letnich rezydencji. Korzystając z naszego środka transportu, będziemy mogli podjechać na punkty widokowe, gdzie zdjęciom nie będzie końca. Późniejszym popołudniem dotrzemy do Cabo da Roca, czyli najdalej wysuniętego na zachód przylądka Europy kontynentalnej – to tutaj kończy się ziemia i zaczyna bezkres oceanu. Chwila zamysłu, widoki zapierające dech w piersiach. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5: Śniadanie. Korzystanie z uroków otoczenia, plażowanie, obiadokolacja, nocleg. Uwaga – wycieczka fakultatywna.

Dzień 6: Po śniadaniu spotkamy się by przejechać do podmiejskiej dzielnicy Belém, położonej nad samym Tagiem. To miejsce nasycone historią jak żadne inne, a także symbol czasów świetności i dobrobytu Królestwa Portugalii. Pierwszym punktem na liście będzie wejście do niesamowitego, manuelińskiego Klasztoru Hieronimitów, w którym znajdują się grobowce Vasco da Gamy oraz narodowego wieszcza, Luísa de Camõesa. Spacerując wzdłuż Tagu zobaczymy także piękny Pomnik Odkryć Geograficznych oraz słynną Torre de Belem. Przerwa na relaks w cukierni, która mieści się w tym samym miejscu od 1837 roku, strzegąc tym samym tajemnego przepisu po dziś dzień. Degustacja Pasteis de Belem w towarzystwie kawy. Następnie przejedziemy w kierunku starych lizbońskich dzielnic. Odkryjemy niepowtarzalny świat Alfamy oraz Mourari. Spacerując po wąskich i klimatycznych uliczkach można odnieść wrażenie, że świat się tutaj zatrzymał. Zatapiając się w klimacie, muzyce i zapachach Lizbony poczujecie czym jest „calma”, czyli portugalski spokój. W tym najdalej na zachód wysuniętym kraju Europy czas płynie wolniej, odmierzany kolejnymi filiżankami kawy… Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7: Śniadanie. Korzystanie z uroków otoczenia, plażowanie, obiadokolacja, nocleg. Uwaga – wycieczka fakultatywna.

Dzień 8: Śniadanie, wykwaterowanie, transfer do portu lotniczego w Lizbonie na dwie godziny przed wylotem samolotu. Zakończenie wspaniałej podróży.

Więcej

PODOBNE OFERTY

Klimat Lizbony i okolic Lizbona – SINTRA 4x4 – CASCAIS – CABO DA ROCA - PRYWATNY KATAMARAN – DELFINY – FADO

Zobacz
Wycieczka do Lizbony

Klimat Lizbony i okolic Poznajemy Lizbonę i jej najbliższe okolice

Zobacz

Przeprawa szlakiem Piastowskim Osada w Biskupinie – Mysia Wieża w Kruszwicy – kolebka państwa polskiego

od 285zł
Zobacz

Lwów i Podole

Zobacz