Obóz młodzieżowy wzdłuż Adriatyku

- Chorwacja i Czarnogóra

termin:
22.07 – 02.08.2017 r. (12 dni)

Program wycieczki

 

Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie:

Dzień 1:

Spotkanie przed Dworcem Gdynia Główna (przy starej poczcie) o godz. 06:45, wyjazd autokaru o godz. 07:00. Lunch turystyczny po drodze, zakwaterowanie w Czechach, ciepłą kolacja, nocleg.

Dzień 2:

Śniadanie wcześnie rano, wykwaterowanie z hotelu. Lunch turystyczny na trasie. Przejazd do Słowenii na wizytę w Jaskini Postojnej. Rozciąga się ona na prawie 20 kilometrów podziemnych korytarzy i przejść. Jest to największa i najczęściej odwiedzana jaskinia typu “klasyczny kras” w Europie. Wnętrze jaskini zwiedzimy kolejką! Przejazd na zakwaterowanie w Chorwacji, ciepła kolacja, nocleg.

Dzień 3:

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Parku Narodowego Krka uznanego za fenomen przyrodniczy, gdzie podziwiać można wspaniałe wodospady na rzece Krka, płynące przez głębokie wąwozy krajobrazu krasowego. Kąpiel pod wodospadem. Lunch turystyczny. Przejazd słynną Riwierą Makarską – jest to ok. 60-kilometrowy odcinek wybrzeża z fantastycznymi plażami w zatoczkach, malowniczymi kurortami, a wszystko to na tle gór Biokovo, które dochodzą do wysokości ponad 1700 m n.p.m. Przejazd do Medjugorie. Zakwaterowanie w hotelu, ciepła kolacja, nocleg.

Dzień 4:

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, odwiedziny w sanktuarium Królowej Pokoju. Następnie przejazd do Czarnogóry na zakwaterowanie w hotelu, obiad, zapoznanie się z kurortem, kolacja, nocleg.

Dzień 5:

Śniadanie, plażowanie i kąpiele morskie pod okiem ratownika oraz opiekunów w morzu o bardzo łagodnym zejściu, obiad. Korzystanie z wypoczynku w hotelu, opalanie, gry i zabawy, wyjście do centrum, kolacja, nocleg.

Dzień 6:

Śniadanie, odbiór paczek lunchowych. Wycieczka do Kanionów Moracza i Tara, która usłana jest pięknymi widokami. Zobaczymy górką rzekę Tara płynącą przez park narodowy Durmitor. Zobaczymy też niezwykły most, który wraz z kanionem daje piękny obraz, powrót na kolację, nocleg.

Dzień 7:

Śniadanie, plażowanie i kąpiele morskie pod okiem ratownika oraz opiekunów w morzu o bardzo łagodnym zejściu. Powrót na obiad, korzystanie z wypoczynku w hotelu, opalanie, gry i zabawy, wyjście do centrum, kolacja, nocleg.

Dzień 8:

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Dubrownika, spacer po mieście zwanym “perłą Adriatyku”. Prawie wszystkie zabytki skupiają się wewnątrz niewielkiego powierzchniowo starego miasta. Chwila czasu wolnego, przejazd w okolice Seget Donji. Lunch turystyczny na trasie, zakwaterowanie w hotelu, ciepła kolacja, nocleg.

Dzień 9:

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, wyjazd w kierunku Węgier, lunch turystyczny na trasie, zakwaterowanie w hotelu pod Budapesztem, ciepła kolacja, nocleg. Dzień 10: Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przyjazd do Miszkolca, gdzie wejdziemy odpocząć na baseny termalne Barlangfurdo – jedynemu w swoim rodzaju na świecie kąpielisku urządzonemu w naturalnej jaskini kresowej z sześcioma basenami o temperaturze wody rzędu 28-35°C . Lunch turystyczny, przejazd do Krynicy Zdrój, zakwaterowanie, ciepła kolacja, nocleg.

Dzień 11:

Śniadanie, spływ pontonami po Popradzie na trasie Muszyna – Żegiestów Łopata Polska. Pontony są najbezpieczniejszą formą spływów, gdyż są całkowicie niewywrotne, a przed wypadnięciem za burtę zabezpieczają specjalne uchwyty na stopy umieszczone na podłodze pontonu. Pontony i kamizelki posiadają wszelkie wymagane atesty. Rzeka Poprad, mimo, że górska, jest bezpieczna. Płytki nurt nie stwarza zagrożenia, dlatego spływy Popradem dostępne są również dla dzieci. Po spływie powrót na obiad. Spacer głównym deptakiem Krynicy Zdrój, wejście na Górę Parkową i Park Zdrojowy. Powrót na kolację, nocleg.

Dzień 12:

Śniadanie, wyjazd w drogę powrotną, lunch na trasie, obiad w restauracji. Przyjazd do Gdyni w godzinach wieczornych.

 

Obejrzyj film z podobnego wyjazdu:

Więcej
chorwacja dubrovnik barlangfurdo_wegry splyw wodospady jaskinia

Cena wyjazdu obejmuje

 1. przejazd nowoczesnym autokarem,
 2. zakwaterowanie w obiektach kategorii ***/****
 3. wyżywienie wg. programu (3-4 posiłki dziennie; głównie: śniadania, obiady i kolacje, a w dni przejazdowe: śniadanie, 1 lub 2 lunche turystyczne w czasie przejazdów – w zależności od zapotrzebowania, kolacje),
 4. wszystkie bilety wstępów do zwiedzanych obiektów,
 5. bilet do Parku Narodowego Krka,
 6. bilet do parku wodnego Barlangfurdo,
 7. bilet do Jaskini Postojnej,
 8. wszystkie opłaty klimatyczne,
 9. spływ pontonami rzeką Poprad (każdy ponton ze sternikiem),
 10. opiekę kierownika oraz wychowawców,
 11. ubezpieczenie NNW, KL i bagażu,
 12. opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny zgodną z Rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyki z dnia 21 listopada 2016 roku.

PODOBNE OFERTY

04grecja

Obóz młodzieżowy z Gdańska do Grecji Argolida – Ateny

2790zł
Zobacz
grecja-_07

Grecja z Gdańska - zwiedzanie i wypoczynek

2900zł
Zobacz
hiszpania05

Obóz młodzieżowy w Hiszpanii Europa Park – Lloret de Mar – Barcelona – Cannes – rejs po Jeziorze Garda – Podróż powrotna przez Lazurowe Wybrzeże i Alpy!

od 1900zł
Zobacz
wlochy-2018-_01

Obóz młodzieżowy we Włoszech Wenecja – Rzym – Watykan – Wezuwiusz – Pompeje – Monte Cassino – San Marino – Park Rozrywki Mirabilandia

od 2300 zł/os.zł
Zobacz
Parc Guell Iwant Travel

Obóz Młodzieżowy - Hiszpania

1750zł
Zobacz