Obóz młodzieżowy we Włoszech

Adriatyk – San Marino – Romeo i Julia – Rejs po jeziorze Garda

termin:
25.07 - 02.08.2018 r. (9 dni)

Program wycieczki

Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Dzień 1:

Zbiórka uczestników obozu młodzieżowego rano przy Dworcu Głównym w Gdyni (obok starej poczty). Spotkanie z kierowcą autokaru, wyjazd w stronę Wadowic. Przyjazd na miejsce w godzinach popołudniowych. Wizyta w Domu Rodzinnym Ojca Św. Jana Pawła II. Transfer na zakwaterowanie w Ośrodku Rekolekcyjnym Ojców Pallotynów. Obiadokolacja, ognisko z kiełbaskami, nocleg.

Dzień 2:

Śniadanie, wykwaterowanie. Wyjazd w stronę Zatoru, wejście do Energylandii, największego parku rozrywki w Polsce. Kompleks oferuje mnóstwo różnorodnych atrakcji dostosowanych do każdej grupy wiekowej – od
ekstremalnie szybkich Roller Coasterów (osiągających prędkość nawet 100 km/h) czy olbrzymich wahadeł, przez spływy wodne na tropikalnej wyspie, po wioski tematyczne – Szwajcarską i Wikingów. W trakcie pobytu lunch i kolacja. Po zakończeniu wizyty wyjazd w kierunku Włoch.

Dzień 3:

Śniadanie turystyczne na trasie. Zakwaterowanie w hotelu*** Alexander w miejscowości San Mauro a Mare, zapoznanie udogodnień hotelu, czas na odpoczynek, pobyt na hotelowym basenie, obiadokolacja, nocleg.
Hotel*** Alexander znajduje się w malowniczej miejscowości San Mauro a Mare, w prowincji Forlì-Cesena. Obiekt mieści się nad Morzem Adriatyckim, dwie minuty spacerem od plaży. Pokoje są przestronne i urządzone
w komfortowy sposób. Każdy z nich wyposażony jest w telewizor, klimatyzację, WiFi, łazienkę z prysznicem, a także balkon (w większości pokoi z widokiem na morze). Do dyspozycji gości pozostaje również odkryty basen oraz strefa wypoczynkowa i duży ogród. Hotelowa restauracja serwuje w formie bufetu dania zarówno kuchni włoskiej, jak i międzynarodowej. Dodatkowo każdego dnia przed naszym hotelem organizowane będą różnego rodzaju animacje!

Dzień 4:

Śniadanie, korzystanie z atrakcji otoczenia oraz wspólne plażowanie, kąpiele w Adriatyku, spacery nadmorskimi promenadami, wizyta w centrum miasteczka, powrót na obiadokolację, nocleg.

Dzień 5:

Śniadanie, plażowania, kąpiele morskie. Przejazd do Republiki San Marino, jednego z najmniejszych państw świata, położonego na górzystym terenie pasma Apeninów. Zwiedzanie stolicy kraju, podziwianie pięknych krajobrazów, możliwość nabycia oryginalnych pamiątek. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 6:

Śniadanie, korzystanie z atrakcji otoczenia oraz wspólne plażowanie, kąpiele w Adriatyku, spacery nadmorskimi promenadami, wizyta w centrum miasteczka, powrót na obiadokolację, nocleg.

Dzień 7:

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Desenzano del Garda, rejs promem po największym i najczystszym włoskim jeziorze do miejscowości Bardolino. Lunch turystyczny, następnie transfer do Werony. Krótkie zwiedzanie miasta – historyczne centrum, balkon Romea i Julii, amfiteatr. Zakwaterowanie w hotelu w pobliżu Werony. obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8:

Śniadanie, przygotowanie pakietów lunchowych, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na całodzienny pobyt w parku wodnym Caneva, położonym nad samym jeziorem Garda. Aquapark utrzymany jest w konwencji tropikalnej wyspy podzielonej na krainy tematyczne. Odwiedzający mogą korzystać z kilku basenów, 12 zjeżdżalni o różnej szybkości oraz wielu pomysłowo urządzonych stref wypoczynkowych. Po zakończeniu wizyty, przejazd do restauracji na obiadokolację, wyjazd w stronę Polski.

Dzień 9:

Śniadanie turystyczne i obiad w restauracji na trasie. Powrót w godzinach popołudniowych. Zakończenie wycieczki.

Więcej