Obóz młodzieżowy we Włoszech

Wenecja – Rzym – Watykan – Wezuwiusz – Pompeje – Monte Cassino – San Marino – Park Rozrywki Mirabilandia

termin:
wakacje (10 dni)

CENA

 • 2300 zł/os. (50-46 uczestników)
 • 2400 zł/os. (45-42 uczestników)
 • 2520 zł/os. (41-38 uczestników)
 • 2650 zł/os. (37-34 uczestników)

Program wycieczki

Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie:

Dzień 1:

Zbiórka uczestników pod szkołą w godzinach wieczornych. Wyjazd w stronę Włoch.

Dzień 2:

Śniadanie turystyczne i lunch turystyczny po drodze, przejazd w okolice Wenecji, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3:

Śniadanie, przejazd do Wenecji. Do miasta wjedziemy pociągiem przez most otoczony wodami Adriatyku. Rejs tramwajem wodnym oraz zwiedzanie miasta z przewodnikiem, podczas którego zobaczymy m.in.: Plac św. Marka, Pala D’oro, Most Rialto, spacer po dzielnicy św. Marka, która skupia najważniejsze zabytki miasta. Lunch turystyczny, zakwaterowanie w okolicach Rzymu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4:

Śniadanie, odbiór pakietów lunchowych na wyjazd do Rzymu. Historia stolicy Włoch liczona jest od 753 r. p.n.e., kiedy to jego legendarny założyciel Romulus został mianowany królem. W 80 roku n.e. wybudowane zostało Koloseum, w którym odbywały się pokazy walk gladiatorów, polowań na zwierzęta i bitew morskich. Obecnie Rzym liczy niecałe 3 miliony mieszkańców wewnątrz centrum administracyjnego, co daje mu czwarte miejsce w całej Unii Europejskiej. Następnie Watykan – najmniejsze państwo świata pod względem powierzchni, gdzie zobaczymy kompleks Bazyliki Świętego Piotra z grobem św. Jana Pawła II oraz Plac Świętego Piotra. Przejazd w kierunku południa kraju do hotelu leżącego w pobliżu jednej z plaż Morza Tyrreńskiego, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

Dzień 5:

Śniadanie, korzystanie z atrakcji i animacji hotelu (hotel posiada zewnętrzny basen), obiad, wspólne plażowanie, kolacja, nocleg.

Dzień 6:

Śniadanie, korzystanie z atrakcji hotelu, obiad, przejazd na Wezuwiusz – jeden z najbardziej znanych wulkanów Europy. Wjazd na parking na zboczu wulkanu, spacer do tarasu widokowego. Następnie przejazd do jednego z „miast Wezuwiusza” – Pompejów, które zostały zniszczone przez wybuch wulkanu w I w. n.e. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 7:

Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd na Polski Cmentarz Wojenny na Monte Cassino. To tutaj w maju 1944 roku polscy żołnierze pod dowództwem generała Andersa po bardzo ciężkiej bitwie zdobyli wzgórze. Obecnie spoczywa tutaj 1072 polskich żołnierzy, a wśród nich właśnie generał Władysław Anders. Na cmentarzu zobaczymy wykłute w kamieniu sentencje: „Przechodniu powiedz Polsce, żeśmy polegli wierni jej służbie” oraz „Za naszą i waszą wolność my żołnierze polscy oddaliśmy Bogu ducha, ciało ziemi włoskiej, a serce Polsce”. Lunch turystyczny. Przejazd do Republiki San Marino położonej na górzystym terenie, wchodzącym w skład pasma Apeninów, spacer po stolicy. Przejazd do hotelu w regionie Rimini, kolacja, nocleg.

Dzień 8:

Śniadanie, odbiór pakietów lunchowych, przejazd do największego parku rozrywki we Włoszech – Mirabiliandii. Park zajmuje obszar aż 40 ha. Świat parku podzielony jest na kilka stref, m.in.: Adventureland – z atrakcjami przygodowymi, La citta di Sian Ka’an – atrakcje z Krainy Majów, La vecchia Europa – tradycyjne wesołe miasteczko, Motorworld – atrakcje związane z pojazdami wodnymi, drogowymi i szynowymi. Powrót do hotelu na kolację, nocleg.

Dzień 9:

Śniadanie, wyjazd w drogę powrotną, lunch turystyczny, przejazd do Czech, zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg (jeżeli pozwoli na to droga/czas, to po drodze przejazd na Wzgórze Kahlenberg, z którego podziwiać będziemy panoramę Wiednia. Wzgórze przeszło do historii, kiedy to w 1683 roku Król Polski Jan III Sobieski wygrał tam bitwę o Wiedeń z Turkami).

Dzień 10:

Śniadanie, wyjazd w stronę Polski, lunch turystyczny, obiad na trasie, przyjazd pod szkołę późnym popołudniem.

 

Film z podobnego wyjazdu:

 

Więcej

Cena wyjazdu obejmuje

 1. transport nowoczesnym autokarem
 2. przejazdy pociągiem do i z Wenecji
 3. zakwaterowanie (9 noclegów w hotelach ***)
 4. wyżywienie zgodnie z programem: głównie trzy posiłki dziennie
 5. usługi przewodników w Wenecji, Rzymie, Watykanie i Pompejach
 6. bilety wstępu: rejs w Wenecji, Pompeje, całodzienny pobyt w Parku Rozrywki Mirabilandia
 7. systemy słuchawkowe podczas zwiedzania
 8. opłaty wjazdu do włoskich miast
 9. taksy klimatyczne we Włoszech
 10. opiekę kierownika oraz wychowawców
 11. ubezpieczenie NNW, KL i bagaż
 12. opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny zgodną z Rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyki z dnia 21 listopada 2016 roku

PODOBNE OFERTY

Małopolska od A do Z Z Wadowice do Pięknego Krakowa – Energylandia – Jasna Góra i Kopalnia soli w Wieliczce

Zobacz

Śladami Jana Pawła II Jasna Góra – Muzeum Auschwitz – Kraków – Wadowice – Kalwaria Zebrzydowska – kopalnia soli w Wieliczce

Zobacz

Ekspedycja Zakopane Odkrywamy wspólnie Tatry

Zobacz

Berlin wczoraj i dziś Poznajemy stolicę naszego sąsiada

Zobacz

Obóz młodzieżowy z Gdyni do Grecji Olimp – Ateny – Meteory

Zobacz