Obóz młodzieżowy – Grecja Argolida

Argolida – Ateny

termin:
24.06-01.07.2019 r. (8 dni)

Program wycieczki

Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może lekko się zmienić:

Dzień 1:

Zbiórka uczestników w porcie lotniczym im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. Odprawa bagażowo-paszportowa, kontrola bezpieczeństwa, wylot do Aten. Lądowanie, odbiór bagaży, transfer do hotelu na zakwaterowanie i nocleg.

Hotel *** Tolo mieści się w miejscowości Tolo (Argolida, wschodnia części Peloponezu) nad samym brzegiem Morza Egejskiego, tuż przy malowniczej plaży o krystalicznie czystej wodzie. Pokoje są komfortowo urządzone: każdy z nich jest klimatyzowany oraz wyposażony w telewizor, bezpłatne Wi-Fi oraz łazienkę z suszarką do włosów. Wszystkie pokoje posiadają balkon, a z części z nich rozpościera się widok na Zatokę Argolidzką. Hotelowa restauracja oferuje posiłki w formie bufetu, głównie kuchni greckiej.

Dzień 2:

Śniadanie. Korzystanie z uroków otoczenia, lunch, plażowanie, kąpiele morskie. Kolacja, nocleg.

Kurort letniskowy Tolo znajduje się w samym sercu Zatoki Argolidzkiej, ciągnącej się wzdłuż całego miasteczka. Tolo słynie przede wszystkim z długiej plaży oraz ciepłego i zarazem spokojnego morza. We wrześniu średnia temperatura wody wynosi tam 24 stopnie, a średnia temperatura powietrza w ciągu dnia to 28 stopni. W miejscowości znajdują się także liczne sklepiki z pamiątkami, bary czy restauracje.

Dzień 3:

Śniadanie, odbiór pakietów lunchowych, wyjazd w stronę Myken, ruin starożytnego miasta, które według mitologii założył Perseusz. Niegdyś Mykeny stanowiły ważny ośrodek pradawnej kultury, jednak po pożarze w ok. 1100 roku p.n.e. na wiele wieków popadły w zapomnienie. Do dziś zachowały się tam jednak grobowce, mury i bramy świadczące o potędze antycznego królestwa. Następnie przejazd do Nauplionu, jednego z najważniejszych miast portowych starożytnej Grecji. Przejdziemy się zabytkową starówką oraz zwiedzimy największą atrakcję miejscowości – położone na wzgórzu ruiny Twierdzy Palamidi. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

Dzień 4:

Śniadanie. Korzystanie z uroków otoczenia, lunch, plażowanie, kąpiele morskie. Kolacja, nocleg.

Dzień 5:

Śniadanie. Rejs na wyspy Hydra i Spetses, należące do archipelagu Wysp Sarońskich. Ta pierwsza słynie przede wszystkim z zakazu poruszania się samochodami, a nawet rowerami! Do dziś poruszać się można wyłącznie konno bądź na osiołkach. Port w kształcie podkowy, wielopoziomowa zabudowa, wąskie uliczki i górzyste krajobrazy pozwalają poczuć klimat prawdziwej Grecji. Spetses zachwyca zaś wszechobecną zielenią i pięknymi zatokowymi plażami. Wyspa stanowi ważny ośrodek żeglarski i sportów wodnych. Powrót na lunch, plażowanie, kolacja i nocleg.

Dzień 6:

Śniadanie. Korzystanie z uroków otoczenia, lunch, plażowanie, kąpiele morskie. Kolacja, nocleg.

Dzień 7:

Śniadanie. Korzystanie z uroków otoczenia, lunch, plażowanie, kąpiele morskie. Kolacja, nocleg.

Dzień 8:

Śniadanie wcześnie rano, wykwaterowanie. Wyjazd w stronę Aten. Zwiedzanie stolicy Grecji, będącej jednym z najważniejszych miast w historii ludzkości. Ateny uchodzą za kolebkę europejskiej cywilizacji i demokracji. Zobaczymy m.in. starożytne budowle takie jak Akropol, Agorę ze świątynią Hefajstosa czy świątynię Zeusa. Po zwiedzaniu transfer na lotnisko. Odprawa bagażowo-paszportowa, kontrola bezpieczeństwa. Wylot do Gdańska. Lądowanie, odbiór bagaży, zakończenie obozu młodzieżowego.

Więcej

PODOBNE OFERTY

Małopolska od A do Z Z Wadowice do Pięknego Krakowa – Energylandia – Jasna Góra i Kopalnia soli w Wieliczce

Zobacz

Śladami Jana Pawła II Jasna Góra – Muzeum Auschwitz – Kraków – Wadowice – Kalwaria Zebrzydowska – kopalnia soli w Wieliczce

Zobacz

Ekspedycja Zakopane Odkrywamy wspólnie Tatry

Zobacz

Berlin wczoraj i dziś Poznajemy stolicę naszego sąsiada

Zobacz

Obóz młodzieżowy z Gdyni do Grecji Olimp – Ateny – Meteory

Zobacz