Obóz młodzieżowy z Gdyni do Grecji

Olimp – Ateny – Meteory

termin:
26.04-05.05.2019 r. (10 dni)

Program wycieczki

Program (program jest ramowy, kolejność zwiedzania może lekko się zmienić):

Dzień 1:

Zbiórka uczestników w Gdyni o godzinie 22:00, wyjazd autokaru o 22:15.

Dzień 2:

Śniadanie turystyczne, lunch turystyczny. Przyjazd do Budapesztu, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja. Spacer po centrum miasta, wieczorny rejs Dunajem. Nocleg.

Dzień 3:

Śniadanie, wykwaterowanie. Wyjazd w stronę Grecji. Lunch turystyczny na trasie. Zakwaterowanie w hotelu w Serbii, obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 4:

Śniadanie, wykwaterowanie. Dalsza podróż w stronę Grecji. Lunch turystyczny na trasie. Panoramiczny objazd Salonik – najważniejszego ośrodka portowego w kraju oraz prężnego centrum gospodarczego i naukowo-kulturowego. Przejazd do miejscowości Paralia. Zakwaterowanie w hotelu, obiad, odpoczynek, kolacja, nocleg.

Hotel** Yakinthos znajduje się w miejscowości Paralia nad Morzem Egejskim. Obiekt od plaży dzieli zaledwie 250 metrów. Pokoje są przestronne i komfortowo urządzone. Każdy z nich jest klimatyzowany i dysponuje bezpłatnym dostępem do WiFi. Goście mogą korzystać bez ograniczeń z odkrytego basenu. Hotelowa restauracja serwuje specjały kuchni greckiej oraz dania kuchni międzynarodowej.

Dzień 5:

Śniadanie, odbiór paczek lunchowych. Przejazd na zwiedzanie Meteorów – słynnych bizantyjskich wiszących monastyrów znajdujących się na skalnych szczytach. Składają się one z kilkunastu monolitycznych bloków skalnych, sięgających nawet kilkuset metrów wysokości, na których średniowieczni zakonnicy usytuowali swoje klasztory. Po drodze postój w dolinie Tempi, gdzie skały masywu Olimpu spotykają się z masywem Ossy tworząc magiczny wąwóz skalny, w którym znajduje się Kościółek św. Paraskiewy wraz ze źródełkiem, którego woda według legendy ma moce uzdrawiające. Powrót na kolację i nocleg.

Dzień 6:

Śniadanie, odbiór paczek lunchowych. Wycieczka do Olimpu – siedziby starożytnych Bogów. Potężny masyw Olimpu góruje nad całą Riwierą Olimpijską. Przejazd na punkt widokowy. W dalszej kolejności odwiedzamy Litochoro – miejscowość położoną u stóp Olimpu, krótki spacer wąwozem rzeki Enipeas. Następnie przejazd do Starego Pantaleimonas – miejsca, gdzie czas zatrzymał się w miejscu. Urokliwa wioska słynie z kamiennych domów, brukowanych uliczek oraz wszechotaczającego spokoju. Przejazd do Platamonas, gdzie mieszczą się ruiny średniowiecznego zamku wybudowanego przez Krzyżowców. Powrót, wspólne plażowanie. Kolacja, nocleg.

Dzień 7:

Odbiór pakietów lunchowych. Około godziny 1:00 wyjazd w stronę Aten. Śniadanie turystyczne na trasie. Zwiedzanie Aten – stolicy Grecji i zarazem jednego z najważniejszych miast w historii ludzkości. Ateny uchodzą za kolebkę europejskiej cywilizacji i demokracji oraz stanowią dla zwiedzających żywą lekcję historii i kultury antycznej. To właśnie w tym mieście zobaczymy starożytne budowle takie jak Akropol, Agorę ze świątynią Hefajstosa czy świątynię Zeusa – wszystkie te obiekty zobaczymy od środka! Po zwiedzaniu powrót do hotelu. Kolacja, nocleg.

Dzień 8:

Śniadanie, plażowanie, kąpiele morskie, obiad. Wieczór grecki – nauka tańców greckich, występ zespołu regionalnego, uroczysta kolacja. Wykwaterowanie, wyjazd w drogę powrotną.

Dzień 9:

Śniadanie turystyczne, lunch turystyczny, zakwaterowanie w hotelu w Węgrzech, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 10:

Śniadanie, wykwaterowanie. Wyjazd w stronę Polski. Lunch turystyczny, obiadokolacja w restauracji. Powrót do Gdyni w późnych godzinach wieczornych. Zakończenie wycieczki.

Więcej

PODOBNE OFERTY

Małopolska od A do Z Z Wadowice do Pięknego Krakowa – Energylandia – Jasna Góra i Kopalnia soli w Wieliczce

Zobacz

Śladami Jana Pawła II Jasna Góra – Muzeum Auschwitz – Kraków – Wadowice – Kalwaria Zebrzydowska – kopalnia soli w Wieliczce

Zobacz

Ekspedycja Zakopane Odkrywamy wspólnie Tatry

Zobacz

Berlin wczoraj i dziś Poznajemy stolicę naszego sąsiada

Zobacz

Obóz młodzieżowy – Grecja Argolida Argolida – Ateny

Zobacz