Samolotowa pielgrzymka do Włoch

Florencja – Asyż – Rzym – San Giovanni Rotondo – Neapol

termin:
6-13.08.2018 r. (8 dni)

Program wycieczki


Program
 jest ramowy, kolejność zwiedzania oraz godziny wyjazdów mogą ulec zmianie:

Dzień 1:

Wylot z Gdańska do Pizy – Florencja. Zbiórka uczestników w porcie lotniczym im. Lecha Wałęsy w Gdańsku na około dwie godziny przed wylotem. Odprawa bagażowo-paszportowa, kontrola bezpieczeństwa, wylot do Pizy. Transfer z lotniska do miasta, spacer pod Krzywą Wieżę. Następnie przejazd na zakwaterowanie w hotelu pod Florencją. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2:

Florencja – Asyż. Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd na zwiedzanie Florencji, uchodzącej za jedno z piękniejszych włoskich miast. Duży wpływ na takie opinie ma między innymi tamtejsza architektura sakralna – wystarczy wymienić takie obiekty, jak chociażby Katedrę Matki Boskiej Kwietnej z Dzwonnicą Giotta, Baptysterium San Giovanni, Kościół Zwiastowania NMP, Kościół Santo Spirito czy też Kościół św. Wawrzyńca. Następnie transfer do Asyżu, miejscowości kojarzonej przede wszystkim ze św. Franciszkiem oraz św. Klarą. Zwiedzić można tam wiele zabytkowych kościołów m.in.: Bazylikę Matki Bożej Anielskiej, Bazylikę św. Franciszka wraz z jego grobem, Bazylikę św. Klary czy Katedrę św. Rufina. Przejazd na zakwaterowanie w hotelu na obrzeżach Asyżu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3:

Asyż – Orvieto – Rzym. Śniadanie, wykwaterowanie, wyjazd w stronę Orvieto, miasta, w którym w XIII wieku dokonał się jeden z najsłynniejszych Cudów Eucharystycznych. Miejscowość znana jest także ze studni św. Patryka o głębokości niemal 60 metrów. Transfer do Rzymu. Wyjście do miasta, czas wolny. Przejazd na zakwaterowanie do hotelu na przedmieściach stolicy Włoch – Arricia lub Fiumicino. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4:

Rzym. Śniadanie. Zwiedzanie stolicy Włoch, która wraz z Watykanem stanowi najważniejszy ośrodek chrześcijaństwa na całym świecie. Wieczne Miasto pełne jest zabytkowych budowli religijnych. Zobaczymy takie obiekty, jak między innymi: Bazylika św. Jana na Lateranie, Schody Święte, Koloseum- Łuk Konstantyna, Kapitol z pomnikiem Marka Aureliusza, Plac Wenecki, Ołtarz Ojczyzny, Panteon, Bazylika Santa Maria Sopra Minerwa, Fontanna di Trevi, Plac Hiszpański. Po zwiedzaniu powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5:

Rzym – Watykan. Śniadanie. Ciąg dalszy zwiedzania Rzymu i Watykan: Bazylika św. Piotra, Plac Navona, Fontanna Czterech Rzek; Plac del Popolo. W planie zwiedzania Stolicy Apostolskiej również wizyta
w Muzeach Watykańskich (bilet wstępu obejmuje wizytę w muzeach i Kaplicy Sykstyńskiej). Czas na ewentualny zakup pamiątek, powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 6:

Rzym – Monte Cassino – San Giovanni Rotondo. Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Monte Cassino, gdzie znajduje się słynne opactwo Benedyktynów oraz Cmentarz II Korpusu Żołnierzy Polskich. Następnie przejazd do San Giovanni Rotondo, miasta, z którym przez większość życia związany był Ojciec Pio. Można tam zwiedzić jego sanktuarium oraz zobaczyć grób świętego. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7:

San Giovanni Rotondo – Neapol. Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, następnie przejazd na zwiedzanie Neapolu. Patronem położonego na południu Włoch miasta jest św. January. Gotycka katedra nosząca jego imię jest największym obiektem sakralnym Neapolu. Najsłynniejszym świętem miasta jest obchodzony każdego roku na oczach wiernych Cud św. Januarego. Transfer do hotelu na obrzeżach Neapolu. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8:

Neapol – powrót do Gdańska. Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, transfer do portu lotniczego
w Neapolu, odprawa bagażowo-paszportowa, kontrola bezpieczeństwa. Przelot do Gdańska, koniec pielgrzymki.

Więcej

PODOBNE OFERTY

Królewska Skandynawia Promami przez Lund, Malmö i Kopenhagę

Zobacz

Bajkowe Czechy i Dolny Śląsk Na wskroś przez magiczne Czechy

Zobacz

Dolny Śląsk, Czechy i Saksonia Wrocław – Praga – Drezno

Zobacz

Małopolska od A do Z Z Wadowice do Pięknego Krakowa – Energylandia – Jasna Góra i Kopalnia soli w Wieliczce

Zobacz

Wszystkie oblicza Dolnego Śląska Wzdłuż granicy z Czechami

Zobacz