Małopolska od A do Z

Z Wadowice do Pięknego Krakowa – Energylandia – Jasna Góra i Kopalnia soli w Wieliczce

termin:
10-14.06.2019 (5 dni)

Program wycieczki

Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie:

Dzień 1:

Zbiórka uczestników pod szkołą wcześnie rano. Wyjazd w stronę Częstochowy, miasta uznawanego za duchową stolicę Polski. Lunch turystyczny na trasie. Wejście na Jasną Górę, zwiedzanie z przewodnikiem jasnogórskiego Sanktuarium. Transfer na zakwaterowanie w okolicach Wadowic. Obiadokolacja w formie ogniska z kiełbaskami, nocleg.

Dzień 2:

Śniadanie. Transfer do Wadowic, miasta położonego w województwie małopolskim, którego historia sięga średniowiecza. Od końca XVIII w. Wadowice stanowiły też istotny element traktu łączącego Lwów z Wiedniem. Obecnie miejscowość kojarzona jest zwłaszcza z miejscem pochodzenia Jana Pawła II. Przejazd po mieście śladami Jana Pawła II kolejką z przewodnikiem audio, a następnie wejście do Domu Rodzinnego Jana Pawła II. Spacer po centrum miasta. Lunch turystyczny. Wyjazd w stronę Wieliczki. Wizyta w słynnej kopalni soli, jedynym na świecie czynnym bez przerwy od średniowiecza do chwili obecnej obiekcie górniczym. Kopalnia została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Podczas wycieczki można podziwiać wspaniałe kaplice, urokliwe podziemne jeziorka czy oryginalne urządzenia i sprzęt. Zobaczymy także ślady prac górniczych, które dają wyobrażenie o zmaganiach ludzi z żywiołem, ich pracy, pasjach, wierzeniach. Powrót na obiadokolację i nocleg.

Dzień 3:

Śniadanie. Wyjazd w stronę Zatoru, wejście do Energylandii, największego parku rozrywki w Polsce. Kompleks oferuje mnóstwo różnorodnych atrakcji dostosowanych do każdej grupy wiekowej – od ekstremalnie szybkich kolejek górskich (osiągających prędkość nawet 100 km/h) czy olbrzymich wahadeł, przez spływy wodne na tropikalnej wyspie, po wioski tematyczne – Szwajcarską i Wikingów. W trakcie pobytu lunch. Powrót na obiadokolację i nocleg.

Dzień 4:

Śniadanie. Wyjazd w stronę Krakowa. Spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie miasta. Stolica Małopolski przyciąga zabytkami, bogactwem kultury i niesamowitą atmosferą. Rynek Główny ma wyjątkowe znaczenie historyczne, kulturowe i społeczne. Bazylika Mariacka słynie z największego w Europie gotyckiego ołtarza, autorstwa mistrza Wita Stwosza. Z wieży kościoła co godzinę grany jest hejnał. Wawel był siedzibą polskich władców, ich nekropolią i miejscem, gdzie kształtowała się historia Polski. Wejście do Smoczej Jamy, jaskini krasowej, z którą wiąże się znana legenda o Smoku Wawelskim. Wizyta w Reprezentacyjnych Komnatach Królewskich, stanowiących dziś ekspozycję muzealną Zamku Królewskiego na Wawelu. Powrót na obiadokolację i nocleg.

Dzień 5:

Śniadanie, wykwaterowanie. Wyjazd w drogę powrotną. Lunch turystyczny na trasie. Zakończenie wycieczki wczesnym wieczorem.

Więcej

PODOBNE OFERTY

Królewska Skandynawia Promami przez Lund, Malmö i Kopenhagę

Zobacz

Bajkowe Czechy i Dolny Śląsk Na wskroś przez magiczne Czechy

Zobacz

Dolny Śląsk, Czechy i Saksonia Wrocław – Praga – Drezno

Zobacz

Wszystkie oblicza Dolnego Śląska Wzdłuż granicy z Czechami

Zobacz

Zimowisko narciarsko-snowboardowe Śnieżne szaleństwo

Zobacz