Grecja – Riwiera Olimpijska

Wypoczynek nad Morzem Egejskim

termin:
26.04-05.05.2019 r. (10 dni)

Program wycieczki

Program program jest ramowy, kolejność zwiedzania może lekko się zmienić:

Dzień 1:

Zbiórka uczestników w Gdyni o godzinie 22:00, wyjazd autokaru o 22:15.

Dzień 2:

Śniadanie turystyczne, lunch turystyczny. Zakwaterowanie w hotelu na terytorium Węgier. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3:

Śniadanie, wykwaterowanie. Wyjazd w stronę Grecji. Lunch turystyczny na trasie. Zakwaterowanie w hotelu w Serbii, obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 4:

Śniadanie, wykwaterowanie. Dalsza podróż w stronę Grecji. Lunch turystyczny na trasie. Panoramiczny objazd Salonik – najważniejszego ośrodka portowego w kraju oraz prężnego centrum gospodarczego i naukowo-kulturowego. Przejazd do miejscowości Paralia. Zakwaterowanie w hotelu, obiad, odpoczynek, kolacja, nocleg.

Hotel** Yakinthos znajduje się w miejscowości Paralia nad Morzem Egejskim. Obiekt od plaży dzieli zaledwie 250 metrów. Pokoje są przestronne i komfortowo urządzone. Każdy z nich jest klimatyzowany i dysponuje bezpłatnym dostępem do WiFi. Goście mogą korzystać bez ograniczeń z odkrytego basenu. Hotelowa restauracja serwuje specjały kuchni greckiej oraz dania kuchni międzynarodowej.

Dni 5-7:

Śniadanie, czas wolny, korzystanie z udogodnień hotelu i uroków okolicy oraz otoczenia naturalnego, plażowanie. Obiad, kolacja, nocleg.

W te dni istnieje możliwość zakupu wycieczek fakultatywnych (szczegóły poniżej).

Dzień 8:

Śniadanie, czas wolny, korzystanie z udogodnień hotelu i uroków okolicy oraz otoczenia naturalnego, plażowanie, obiad. Wieczór grecki – nauka tańców greckich, występ zespołu regionalnego, uroczysta kolacja. Wykwaterowanie, wyjazd
w drogę powrotną.

Dzień 9:

Śniadanie turystyczne, lunch turystyczny, zakwaterowanie w hotelu w Węgrzech, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 10:

Śniadanie, wykwaterowanie. Wyjazd w stronę Polski. Lunch turystyczny, obiadokolacja w restauracji. Powrót do Gdyni w późnych godzinach wieczornych. Zakończenie wycieczki.

Więcej
grecja-_01a-korynt grecja-_04a-argolida grecja-_02-odeon-ateny grecja-_06a-meteory 02_grecja 04-grecja
p02-grecja-kefalonia wegry-budapeszt-parlament

Wycieczki fakultatywne

Dni 5-7

Wycieczka do Meteorów 

Po śniadaniu odbiór paczek lunchowych i wyjazd na zwiedzanie słynnych bizantyjskich wiszących monastyrów znajdujących się na skalnych szczytach. Składają się one z kilkunastu monolitycznych bloków skalnych, sięgających nawet kilkuset metrów wysokości, na których średniowieczni zakonnicy usytuowali swoje klasztory. Po drodze postój w dolinie Tempi, gdzie skały masywu Olimpu spotykają się z masywem Ossy tworząc magiczny wąwóz skalny, w którym znajduje się Kościółek św. Paraskiewy wraz ze źródełkiem, którego woda według legendy ma moce uzdrawiające. Powrót na kolację i nocleg.

Wycieczka do Olimpu 

Po śniadaniu odbiór paczek lunchowych i przejazd do siedziby starożytnych Bogów. Potężny masyw Olimpu góruje nad całą Riwierą Olimpijską. Przejazd na punkt widokowy. W dalszej kolejności odwiedzamy Litochoro – miejscowość położoną u stóp Olimpu, krótki spacer wąwozem rzeki Enipeas. Następnie przejazd do Starego Pantaleimonas – miejsca, gdzie czas zatrzymał się w miejscu. Urokliwa wioska słynie z kamiennych domów, brukowanych uliczek oraz wszechotaczającego spokoju. Przejazd do Platamonas, gdzie mieszczą się ruiny średniowiecznego zamku wybudowanego przez Krzyżowców. Powrót, wspólne plażowanie. Kolacja, nocleg.

Wycieczka do Aten 

Odbiór pakietów lunchowych. Około godziny 1:00 wyjazd w stronę Aten. Śniadanie turystyczne na trasie. Zwiedzanie Aten – stolicy Grecji i zarazem jednego z najważniejszych miast w historii ludzkości. Ateny uchodzą za kolebkę europejskiej cywilizacji i demokracji oraz stanowią dla zwiedzających żywą lekcję historii i kultury antycznej. To właśnie w tym mieście zobaczymy starożytne budowle takie jak Akropol, Agorę ze świątynią Hefajstosa czy świątynię Zeusa – wszystkie te obiekty zobaczymy od środka! Po zwiedzaniu powrót do hotelu. Kolacja, nocleg.

PODOBNE OFERTY

kopenhaga-ks-03-dania-rejs

Królewska Skandynawia Rejsy Promem – Lund – katedra z zegarem astronomicznym – Malmö z noclegiem w hotelu**** – Zwiedzanie Kopenhagi z rejsem kanałami

Zobacz
praga-cz-01-czechy

Bajkowe Czechy i Dolny Śląsk Wrocław – Praga – Brno – Morawski Kras – Wizyta w średniowiecznej winnicy – Ołomuniec – Termy w Velkich Losinach

Zobacz
praga-czechy

Dolny Śląsk, Czechy i Saksonia Wrocław – Praga – Drezno

Zobacz
malopolska-01-wieliczka-kopalnia

Małopolska od A do Z Wadowice śladami Jana Pawła II – Piękny Kraków – Energylandia – Jasna Góra – Kopalnia soli w Wieliczce

Zobacz
dolny-slask-04-dzwon

Wszystkie oblicza Dolnego Śląska Twierdza Srebrnogórska – Polanica-Zdrój – Wambierzyce – Szczeliniec Wielki – Błędne Skały – Kłodzko – Złoty Stok – Dolnośląskie uzdrowiska

Zobacz