Andaluzja i Gibraltar

- Majowy weekend na południu Hiszpanii

termin:
28.04-05.05. 2018

Majówka w hiszpańskiej Andaluzji!

Dzień 1: Przelot Gdańsk – Malmö

Zbiórka w porcie lotniczym Gdańsk im. Lecha Wałęsy 2 godz. przed wylotem samolotu. Wylot do Malmö. Po przylocie przejazd do Kopenhagi, spacer po mieście. Następnie transfer do portu lotniczego w Kopenhadze, przelot do Malagi. Transfer do hotelu w okolicy Malagi, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Hotel*** Parasol Garden znajduje się w Torremolinos, urokliwej miejscowości, wzdłuż której ciągną się malownicze piaskowe plaże. W miasteczku mieści się też wiele kawiarni oraz restauracji serwujących lokalne potrawy. Obiekt zakwaterowania od plaży dzieli zaledwie 600 metrów. Każdy pokój wyposażony jest w telewizor, radio, klimatyzację oraz balkon. Goście mogą też korzystać z basenów oraz jacuzzi. Istnieje również możliwość zrelaksowania się na hamakach w hotelowym ogrodzie.

Dzień 2: Granada

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Granady i zwiedzanie miasta. Spacer po Albayzin – dawnej dzielnicy mauretańskiej. Z punktu widokowego przy kościele San Nicolas zobaczymy imponującą panoramę Alhambry i Granady. Odbędziemy również spacer po krętych uliczkach centrum miasta gdzie zwiedzimy Kaplicę Królewską. Następnie zobaczycie Państwo piękne budowle Maurów będące częścią Alhambry: Pałace Nasrydów – arcydzieło architektury charakteryzujące się wspaniałą kompozycją przestrzeni, wody, światła i dekoracji oraz Generalife – letnią rezydencję dynastii Nasrydów. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

Dzień 3: Wypoczynek

Śniadanie, korzystanie z atrakcji hotelu i otoczenia, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4: Sewilla

Po śniadaniu wycieczka do stolicy Andaluzji – Sewilli, którą rozpoczniemy od miejsca gdzie łączą się Park Marii Luizy i przepiękna PlazaEspana – wizytówka miasta.

Następnie przejdziemy do położonej nad rzeką Gwadalkiwir dzielnicy Arenal z najważniejszą w Hiszpanii areną corridy – La Maestranza oraz położoną przy promenadzie Krzysztofa Kolumba Złotą Wieżą (12-boczna wieża z czasów mauretańskich). Spacerem przez dzielnicę Santa Cruz (dawna dzielnica żydowska) – dotrzemy do największej w Europie katedry gotyckiej, której integralną częścią jest jeden z symboli miasta – wieża Giralda, powstała na bazie mauretańskiego minaretu. Po zwiedzaniu Sewilli powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 5: Wypoczynek

Śniadanie, korzystanie z atrakcji hotelu i otoczenia, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6: Gibraltar – Malaga

Po śniadaniu wyjazd do Gibraltaru – półwyspu o długości zaledwie 6 km, który jest malutką enklawą brytyjską na Płw. Iberyjskim. W programie przejazd minibusami na Punta Europa ze wspaniałym widokiem na Afrykę, a następnie wjazd na Skałę Gibraltarską, jedyne miejsce w Europie gdzie na wolności żyją małpy, wejście do Jaskini Świętego Michała i następnie zjazd do miasta. W czasie wolnym proponujemy zakupy na MainStreet (Gibraltar to strefa handlu wolnocłowego). Następnie przejazd do Malagi – uroczego miasta i znanego kurortu Costa del Sol. Panoramiczne zwiedzanie miasta (obiekty oglądane z zewnątrz): zamek Gibralfaro, starówka z przepiękną katedrą, bodega El Pimpi – jedno z ulubionych miejsc lokalnych celebrytów. Malaga to również miasto kojarzone z postacią słynnego Pablo Picassa, którego dom – muzeum zobaczymy w trakcie zwiedzania. Następnie powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 7: Wypoczynek

Śniadanie, korzystanie z atrakcji hotelu i otoczenia, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8:

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, transfer do portu lotniczego. Powrót do Warszawy (lotnisko Modlin).

Więcej