Magiczne Bieszczady

Połonina Wetlińska – Zalew Soliński – Ustrzyki Dolne

termin:
do uzgodnienia (5 dni)

CENA

 • 740 zł/os. (44-41 uczestników)
 • 750 zł/os. (40-37 uczestników)
 • 780 zł/os (36-33 uczestników)
 • 840 zł/os. (32-29 uczestników)

Program wycieczki

Program program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Dzień 1:

Zbiórka uczestników pod szkołą wcześnie rano. Wyjazd w stronę Leska. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2:

Śniadanie, wyjazd na zwiedzanie Bieszczad z przewodnikiem: okazały pomnik przyrody – Kamień Leski, zwiedzanie Centrum Ekumenicznego wraz z Muzeum Miniatur w Myczkowcach – miniatury drewnianych zabytków sakralnych z terenu Polski, Słowacji i Ukrainy; zapora wodna w Myczkowcach, ruiny Zamku Sobień – dawnej siedziby Rodu Kmitów. Obiad. Wyjście do Aquaparku w Lesku. Powrót na kolację, nocleg.

Bieszczady znajdują się w południowo-wschodniej części Polski. W ich skład wychodzą dwa pasma górskie należące do łańcucha Karpat. Niezależnie od pory roku jest to jedno z najpiękniejszych i najczęściej odwiedzanych miejsc w Polsce. Przepiękne połoniny i górskie widoki oraz niewystępująca w żadnych innych rejonach kraju flora i fauna dają poczucie pełnej integracji z naturą.

Dzień 3:

Śniadanie, odbiór pakietów lunchowych. Przejazd na Przełęcz Wyżną, wejście z przewodnikiem na Połoninę Wetlińską, przepiękny masyw górski będący jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w Bieszczadach. Podczas wędrówki szlakami podziwiać będziemy wspaniałe krajobrazy rozciągające się nad Bieszczadzkim Parkiem Narodowym. Następnie pobyt w Chatce Puchatka – najwyżej położonym bieszczadzkim schronisku górskim (ponad 1200 metrów n.p.m). Powrót na obiadokolację, ognisko, jeśli pogoda na to pozwoli, nocleg.

Dzień 4:

Śniadanie, odbiór pakietów lunchowych, wyjazd na zwiedzanie zabytków bieszczadzkich: Muzeum Przyrodnicze Bieszczadzkiego Parku Narodowego w Ustrzykach Dolnych; Solina – spacer koroną największej zapory wodnej w Polsce, Polańczyk, Rejs statkiem po Zalewie Solińskim, najstarsza drewniana świątynia w Bieszczadach – kościółek w Średniej Wsi. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 5:

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Sandomierza – miasta o wspaniałej, oryginalnej zabudowie architektonicznej. Spacer po Starym Mieście o szachownicowym układzie, skupionym wokół prostokątnego Rynku z zachowanymi fragmentami średniowiecznych murów miejskich. Wyjazd w drogę powrotną. Obiad na trasie. Powrót w godzinach wieczornych.

Więcej

Cena wyjazdu obejmuje

 1. transport nowoczesnym autokarem
 2. zakwaterowanie: Lesko (4 noclegi)
 3. wyżywienie zgodnie z programem: głównie trzy posiłki dziennie
 4. usługi przewodników w Bieszczadach
 5. opiekę kierownika i wychowawców
 6. bilety wstępu: Centrum Ekumeniczne z Muzeum Miniatur, Aquapark w Lesku, Połonina Wetlińska, Muzeum Przyrodnicze Bieszczadzkiego Parku Narodowego, rejs po Zalewie Solińskim
 7. ubezpieczenie NNW

PODOBNE OFERTY

Małopolska od A do Z Z Wadowice do Pięknego Krakowa – Energylandia – Jasna Góra i Kopalnia soli w Wieliczce

Zobacz

Śladami Jana Pawła II Jasna Góra – Muzeum Auschwitz – Kraków – Wadowice – Kalwaria Zebrzydowska – kopalnia soli w Wieliczce

Zobacz

Ekspedycja Zakopane Odkrywamy wspólnie Tatry

Zobacz

Berlin wczoraj i dziś Poznajemy stolicę naszego sąsiada

Zobacz

Obóz młodzieżowy z Gdyni do Grecji Olimp – Ateny – Meteory

Zobacz