Kudowa-Zdrój

Góry Stołowe – Szczeliniec Wielki i Błędne Skały – Skalne Miasto

termin:
kwiecień-wrzesień (8 dni)

CENA

  • 1130 zł/osoba dorosła
  • 920 zł dzieci do 12 lat
  • 0 zł dzieci do 3 lat

Program wycieczki

Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie:

Dzień 1:

Samodzielny dojazd do Ośrodka Wczasowego „Willa Alfa”, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

OŚRODEK WCZASOWY „WILLA ALFA” – usytuowany jest w sercu Kudowy-Zdrój, malowniczego miasteczka uzdrowiskowego na pograniczu Gór Stołowych i Pogórza Orlickiego. Obiekt znajduje się zaledwie 200 metrów od Parku Zdrojowego. Przestronne i komfortowe pokoje urządzone są w stylu klasycznym. Każdy z nich wyposażony jest telewizor, bezprzewodowy Internet oraz własną łazienkę. Do dyspozycji gości pozostaje również znajdujący się na terenie ośrodka ogród, taras widokowy, boisko do siatkówki, wiata na grilla oraz plac na ognisko.

Dzień 2 – 7:

Śniadanie. Korzystanie z czasu wolnego oraz uczestnictwo w wycieczkach. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8:

Śniadanie, wykwaterowanie. Samodzielny powrót.

Atrakcje w pobliżu ośrodka:
• Muzeum Zabawek – 500 m
• Pijalnia Wód Leczniczych – 500 m
• Muzeum Minerałów i Kamieni Szlachetnych – 500 m
• Park Zdrojowy – 500 m
• Kaplica Czaszek – 1 km

Programy wycieczek:

– Szczeliniec i Błędne Skały: Błędne Skały to zespół bloków skalnych tworzących labirynty o wysokich na kilka metrów ścianach. Do zwiedzania przeznaczona jest kilkusetmetrowa trasa wiodąca między różnymi formami skalnymi i korytarzami, w niektórych miejscach wąskimi na kilkadziesiąt centymetrów. Szczeliniec Wielki to najwyższy szczyt Gór Stołowych. Również tutaj erozja wyrzeźbiła wiele efektownych form skalnych, z których najsłynniejsze to m.in. „Wielbłąd”, „Kwoka”, „Mamut” czy „Kazalnica”. Jedną z najciekawszych części jest „Piekiełko”, długa szczelina głęboka na 20 m., w której nikogo nie dziwią pozostałości śniegu w… czerwcu.

– Skalne Miasto. Przepiękne, unikalne Skalne Miasto zaprasza turystów. Formy skalne zbudowane z piaskowca zostały wspaniale wyrzeźbione przez naturę. Skalne Ściany często przybierają różne formy, przez co nadano im ciekawe nazwy – Dzban, Bryła cukru, Komin cukrowni, Kochankowie, Wieża Elżbiety. Możemy podziwiać piękną Gotycką bramę, skalny wodospad, szmaragdowe jeziorko starej piaskarni. Dodatkową atrakcją (płatna 50 koron czeskich/osobę jest spływ wieloosobowymi tratwami po górskim jeziorku.

Więcej

Cena wyjazdu obejmuje

– zakwaterowanie w Ośrodku Wczasowym „Willa Alfa”

– wyżywienie: śniadania, obiadokolacje

– wycieczki zawarte w programie

– usługi przewodników podczas wycieczek

– opłatę klimatyczną

– ubezpieczenie NNW

Cena wyjazdu nie obejmuje

– biletów wstępu do odwiedzanych obiektów i atrakcji: Szczeliniec Wielki – 10 zł, Błędne Skały – 10 zł, Skalne Miasto – 170 koron czeskich (ok. 30 zł); w sumie ok. 50 zł