Królewski Sztokholm

Rejs promem do Szwecji – Zwiedzanie Sztokholmu

termin:
16-18.11.2018 r. (3 dni)

Program wycieczki

Program (program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie):

Dzień 1:

Zbiórka na Terminalu Promowym Westerplatte w Gdańsku o godzinie 16:45. Wypłynięcie promu o godzinie 18:00. Zakwaterowanie w kabinach. Na promie spotkamy przyjazną i gościnną załogę. Podczas rejsu spędzą Państwo czas w miłej atmosferze. Romantyczny nastrój, piękne widoki i czyste powietrze udzielą się każdemu. Wieczorem na pokładzie czeka nas także wieczór rozrywki w postaci dancingu. Nocleg.

Dzień 2:

Śniadanie od godziny 8:00 do 10:00. Wpłynięcie promu do Nynäshamn. Przejazd autokarem do Sztokholmu. Zwiedzanie z przewodnikiem stolicy Szwecji. Sztokholm to jedna z najpiękniejszych stolic świata, najnowocześniejsze miasto w Szwecji, zadziwiające idylliczną atmosferą i jednocześnie powagą monumentalnych starych budowli. Miasto ulokowane na 14 wyspach, w miejscu, gdzie wody jeziora Mälaren łączą się z wodami Bałtyku. Po zwiedzaniu powrót na prom. Obiadokolacja, dancing. Nocleg.

Szczegółowy plan zwiedzania Sztokholmu:

Przejazd z Nynäshamn do Sztokholmu (ok. 60 km) na autokarowe zwiedzanie miasta – punkt widokowy Fjällgatan z przepiękną panoramą na centrum Sztokholmu, przejazd Söder Malarstrand – jezioro Malaren, Browar Monachijski, Dom Nobla, przejazd najdłuższym sztokholmskim mostem Vasterbron na wyspę Kungsholmen, panorama Södermalm, Ratusz, Współczesne Centrum Kongresowe, przejazd przez Norrmalm, XIX-wieczny Dworzec Centralny, ulica handlowa Kungsgatan, Filharmonia – miejsce wręczania Nagrody Nobla, spacer po starym mieście – Gamla Stan – Zamek Królewski, Storkyrka – katedra, najwęższa uliczka w Sztokholmie, Stortorget – rynek starego miasta.

Dzień 3:

Śniadanie od godziny 8:00 do 10:00. Około południa przypłynięcie promu do Terminalu Promowego Westerplatte w Gdańsku. Zakończenie wycieczki.

Więcej

 

 

PODOBNE OFERTY

Chiny

Zobacz

Finlandia

Zobacz

Francja

Zobacz

Grecja

Zobacz

Gruzja

Zobacz