Królewska Skandynawia

Promami przez Lund, Malmö i Kopenhagę

termin:
27-30.09.2019 (4 dni)

Program wycieczki

Dzień 1:

Spotkanie przed Terminalem Promowym w Gdyni o godz. 18:00, planowe wypłynięcie promu o godz. 19:30. Zakwaterowanie w kabinach 2-osobowych. Na promie czeka przyjazna i gościnna załoga. Podczas rejsu spędzą Państwo czas w miłej atmosferze. Spodobają się Państwu przygotowane zajęcia towarzyskie; bingo, dancing i dyskoteka. Romantyczny nastrój, piękne widoki i czyste powietrze udzielą się każdemu.

Dzień 2:

Przypłynięcie do Karlskrony w rano. Po śniadaniu przejazd przez prowincje Blekinge i Skane (240 km). Dojazd do Lund – miasta „jak z pocztówki”; ze starodawną zabudową, brukowanymi uliczkami, kolorowymi domami w otoczeniu miejskiej zieleni. W średniowieczu Lund było stolicą skandynawskiego arcybiskupstwa, dziś jest siedzibą największego w Skandynawii uniwersytetu utworzonego w połowie XVII w. Spacer po mieście z , wizyta w katedrze z zegarem astronomicznym i kryptą skrywającą tajemnicę legendarnego olbrzyma Finna.

Czas wolny w mieście. Przejazd do Malmö wzdłuż brzegów cieśniny Öresund. Krótkie zwiedzanie Malmö – przejazd koło zamku, przystanek nad brzegiem morza w dzielnicy Västra Hamnen koło wieżowca Turning Torso – najwyższego budynku w Szwecji, spacer po centrum miasta. Zakwaterowanie w hotelu**** Scandic S:t Jörgen w centrum miasta, obiadokolacja w hotelowej restauracji. Nocleg.

Dzień 3:

Śniadanie, przejazd ze Szwecji do Danii przez 8-kilometrowy most Oresundsbron. Zwiedzanie stolicy Danii, Kopenhagi – m.in. przystanek przy rezydencji królewskiej Amalienborg, spacer do Syrenki, przystanek przy zamku Christiansborg. Rejs po kanałach Kopenhagi. Powrót do Karlskrony (230 km), planowe wypłynięcie promu o 21:00, obiadokolacja, zabawa na promie, nocleg.

Dzień 4:

Śniadanie na promie, planowane przypłynięcie promu do Gdyni o godz. 9:15. Zakończenie wycieczki.

Więcej

PODOBNE OFERTY

Bajkowe Czechy i Dolny Śląsk Na wskroś przez magiczne Czechy

Zobacz

Dolny Śląsk, Czechy i Saksonia Wrocław – Praga – Drezno

Zobacz

Małopolska od A do Z Z Wadowice do Pięknego Krakowa – Energylandia – Jasna Góra i Kopalnia soli w Wieliczce

Zobacz

Wszystkie oblicza Dolnego Śląska Wzdłuż granicy z Czechami

Zobacz

Zimowisko narciarsko-snowboardowe Śnieżne szaleństwo

Zobacz