Klimat Lizbony i okolic

Lizbona – SINTRA 4x4 – CASCAIS – CABO DA ROCA - PRYWATNY KATAMARAN – DELFINY – FADO

termin:
26-30.05.2022 (5 dni)

Program wycieczki

Program (program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie):

Dzień 1: Planowy przylot do Lizbony liniami TAP Portugal o godz. 16:00. Transfer na zakwaterowanie do hotelu**** Açores Lisboa znajdującego się w centrum Lizbony, tuż przy Placu Hiszpańskim. Orientacyjny spacer po okolicy, kolacja w lokalnej restauracji, powitalny drink. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 2: Po śniadaniu przejazd jeepami 4×4 do Cascais, urokliwego miasteczka, położonego nad samym Atlantykiem. Zwiedzanie miasta, lunch w lokalnej restauracji. Następnie przejazd do Cabo da Roca, czyli najdalej wysuniętego na zachód przylądka Europy kontynentalnej – to tutaj kończy się ziemia i zaczyna bezkres oceanu. Zboczymy też lekko z drogi w poszukiwaniu ukrytej Praia da Ursa. Według wielu to właśnie ta plaża jest najbardziej zjawiskową w całej Portugalii. Późniejszym popołudniem dotrzemy do pięknej Sintry – to górzyste miasteczko, które zawsze było owiane aurą tajemniczości. Dzięki swojemu położeniu – między górami i oceanem – panuje tam bardzo specyficzny mikroklimat, który kilka wieków temu skłonił rodzinę królewską do wybudowania na tamtejszych wzgórzach letnich rezydencji. Korzystając z naszego środka transportu, będziemy mogli podjechać do ich stóp. Kolacja w lokalnej restauracji brazylijskiej z muzyką na żywo! Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 3: Śniadanie. Przejazd do miejscowości Setúbal, wypłynięcie zarezerwowanym na wyłączność katamaranem na odwiedziny dziko żyjących delfinów. Przystanek na kąpiel w Oceanie Atlantyckim. Wyborny catering podczas rejsu. Następnie przejazd do Parku Naturalnego Arrábida, gdzie odwiedzimy winiarnię znakomitego wina tego regionu. Degustacja czterech rodzajów wina, wraz z przystawkami; ser owczy, szynka, portugalska kiełbasa paio, kiełbasa chorizo, chleb i tosty. Spacer po mieście Setúbal. Kolacja w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 4: Śniadanie, przejazd do Lizbony na zwiedzanie dzielnicy Belém, położonej nad samym Tagiem. To miejsce nasycone historią jak żadne inne, a także symbol czasów świetności i dobrobytu Królestwa Portugalii. Pierwszym punktem na liście będzie wejście do niesamowitego, manuelińskiego Klasztoru Hieronimitów, w którym znajdują się grobowce Vasco da Gamy oraz narodowego wieszcza, Luísa de Camõesa. Spacerując wzdłuż Tagu zobaczymy także piękny Pomnik Odkryć Geograficznych oraz słynną Torre de Belem. Lunch w lokalnej restauracji. Odwiedzimy dzielnice Bairro Alto i Chiado, największy portugalski plac Praça do Comércio, a także Praça do Rossio. Odkryjemy stare lizbońskie dzielnice – Alfama i Mauraria. Spacerując po wąskich i klimatycznych uliczkach będzie można odnieść wrażenie, że świat się tutaj zatrzymał. Wieczorem natomiast czeka nas kolacja w typowej tasce portugalskiej z koncertem muzyki Fado na żywo! Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 5: Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer do portu lotniczego w Lizbonie. Planowy wylot samolotu liniami TAP Portugal o godzinie 13:15.

Więcej

PODOBNE OFERTY

Początek lata w Portugalii LIZBONA - SINTRA - CABO DA ROCA - JEEPY 4x4

Zobacz
Wycieczka do Lizbony

Klimat Lizbony i okolic Poznajemy Lizbonę i jej najbliższe okolice

Zobacz

Przeprawa szlakiem Piastowskim Osada w Biskupinie – Mysia Wieża w Kruszwicy – kolebka państwa polskiego

od 285zł
Zobacz

Lwów i Podole

Zobacz