Klimat Lizbony i okolic

Poznajemy Lizbonę i jej najbliższe okolice

termin:
24-30.04.2022 (7 dni)

Program wycieczki

Program (program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie):

Dzień 1: Samodzielny przylot do Lizbony. Transfer z lotniska do hotelu*** w miejscowości Estoril. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2: Śniadanie, korzystanie z uroków otoczenia, plażowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3: Śniadanie. Przejazd do Lizbony na zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Rozpoczniemy od podmiejskiej dzielnicy Belém, położonej nad samym Tagiem. To miejsce nasycone historią jak żadne inne, a także symbol czasów świetności i dobrobytu Królestwa Portugalii. Pierwszym punktem na liście będzie wejście do niesamowitego, manuelińskiego Klasztoru Hieronimitów, w którym znajdują się grobowce Vasco da Gamy oraz narodowego wieszcza, Luísa de Camõesa. Spacerując wzdłuż Tagu zobaczymy także piękny Pomnik Odkryć Geograficznych oraz słynną Torre de Belem. Następnie zwiedzimy dolne i górne miasto; gdzie zobaczymy m.in.: Avenida da Liberdade, Praça Restauradores, zabytkowy Elevador Gloria i Bica, windę Santa Justa, punkty widokowe – miradouro S. Pedro de Alcântara, miradouro Portas do Sol, miradouro Senhora do Monte. Odwiedzimy dzielnice Bairro Alto i Chiado, największy portugalski plac Praça do Comércio, a także Praça do Rossio. Następnie przejdziemy w kierunku starych lizbońskich dzielnic. Będzie oczywiście też czas wolny na samodzielne zatopienie się w klimacie, muzyce i zapachach Lizbony. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 4: Śniadanie. Przejazd autokarem do Cascais, urokliwego miasteczka, położonego nad samym Atlantykiem. Kolejnym punktem zwiedzania będzie Cabo da Roca, czyli najdalej wysunięty na zachód przylądek Europy kontynentalnej – to tutaj kończy się ziemia i zaczyna bezkres oceanu. Z przylądka ruszymy w poszukiwaniu ukrytej Praia da Ursa. Według wielu to właśnie ta plaża jest najbardziej zjawiskową w całej Portugalii. Po południu dotrzemy do pięknej Sintry – górzyste miasteczko, które zawsze było owiane aurą tajemniczości. Dzięki swojemu położeniu – między górami i oceanem – panuje tam bardzo specyficzny mikroklimat, który kilka wieków temu skłonił rodzinę królewską do wybudowania na tamtejszych wzgórzach letnich rezydencji. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 5: Śniadanie. Wyjazd do średniowiecznego miasteczka Óbidos, znanego z kolorowej zabudowy i wąskich uliczek. Następnie dojazd do Nazaré, czyli pięknie położonej nad samym Atlantykiem miejscowości rybackiej. Znana przede wszystkim ze względu na silne lokalne tradycje połowów ryb, jak i również z powodu ogromnych fal, na których zimą surferzy biją rekordy świata; spróbujemy je uchwycić obserwując ocean z tamtejszej latarni morskiej. Przejazd do Fatimy, jednego z najważniejszych ośrodków pielgrzymkowych na świecie. Miasto zawdzięcza swoją olbrzymią sławę serii maryjnych objawień między 13 maja i 17 października 1917 roku, których świadkami była trójka dzieci – Franciszek i Hiacynta Marto oraz Łucja dos Santos. W drodze powrotnej wizyta w Lizbonie! Odkryjemy niepowtarzalny świat Alfamy oraz sąsiednich Graça i Mouraria. Spacerując po wąskich i klimatycznych uliczkach można odnieść wrażenie, że świat się tutaj zatrzymał. Uwieńczeniem dnia będzie kolacja w typowej tasce portugalskiej z koncertem muzyki Fado! Powrót do hotelu późnym wieczorem, nocleg.

Dzień 6: Śniadanie, korzystanie z uroków otoczenia, plażowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7: Śniadanie, wykwaterowanie. Transfer do portu lotniczego w Lizbonie. Wylot w stronę Polski.

Więcej

PODOBNE OFERTY

Początek lata w Portugalii LIZBONA - SINTRA - CABO DA ROCA - JEEPY 4x4

Zobacz

Klimat Lizbony i okolic Lizbona – SINTRA 4x4 – CASCAIS – CABO DA ROCA - PRYWATNY KATAMARAN – DELFINY – FADO

Zobacz

Przeprawa szlakiem Piastowskim Osada w Biskupinie – Mysia Wieża w Kruszwicy – kolebka państwa polskiego

od 285zł
Zobacz

Lwów i Podole

Zobacz