Klimat Lizbony i okolic

Lizbona – Sintra – FADO – Cabo da Roca – Nazaré

termin:
18-23.03.2022

Program (program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie):

 

Dzień 1:

Spotkanie z pilotem wycieczki w porcie lotniczym w Warszawie im. Fryderyka Chopina. Przylot do Lizbony. Transfer z lotniska do hotelu****. Zakwaterowanie, obiadokolacja, spotkanie orgaizacyjne, nocleg.

 

Dzień 2:

Śniadanie. Przejazd do Lizbony na zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Rozpoczniemy od podmiejskiej dzielnicy Belém, położonej nad samym Tagiem. To miejsce nasycone historią jak żadne inne, a także symbol czasów świetności i dobrobytu Królestwa Portugalii. Pierwszym punktem na liście będzie wejście do niesamowitego, manuelińskiego Klasztoru Hieronimitów, w którym znajdują się grobowce Vasco da Gamy oraz narodowego wieszcza, Luísa de Camõesa. Spacerując wzdłuż Tagu zobaczymy także piękny Pomnik Odkryć Geograficznych oraz słynną Torre de Belem. Następnie zwiedzimy dolne i górne miasto; gdzie zobaczymy m.in.: Avenida da Liberdade, Praça Restauradores, zabytkowy Elevador Gloria i Bica, windę Santa Justa, punkty widokowe – miradouro S. Pedro de Alcântara, miradouro Portas do Sol, miradouro Senhora do Monte. Odwiedzimy dzielnice Bairro Alto i Chiado, największy portugalski plac Praça do Comércio, a także Praça do Rossio. Następnie przejdziemy w kierunku starych lizbońskich dzielnic. Będzie oczywiście też czas wolny na samodzielne zatopienie się w klimacie, muzyce i zapachach Lizbony. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

 

Dzień 3:

Śniadanie. Przejazd autokarem do Cascais, urokliwego miasteczka, położonego nad samym Atlantykiem. Kolejnym punktem zwiedzania będzie Cabo da Roca, czyli najdalej wysunięty na zachód przylądek Europy kontynentalnej – to tutaj kończy się ziemia i zaczyna bezkres oceanu. Z przylądka ruszymy w poszukiwaniu ukrytej Praia da Ursa. Według wielu to właśnie ta plaża jest najbardziej zjawiskową w całej Portugalii. Po południu dotrzemy do pięknej Sintry – górzyste miasteczko, które zawsze było owiane aurą tajemniczości. Dzięki swojemu położeniu – między górami i oceanem – panuje tam bardzo specyficzny mikroklimat, który kilka wieków temu skłonił rodzinę królewską do wybudowania na tamtejszych wzgórzach letnich rezydencji. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

 

 

 

 

Dzień 4:

Śniadanie. Wyjazd do średniowiecznego miasteczka Obidos, znanego z kolorowej zabudowy i wąskich uliczek. Następnie dojazd do Nazaré, czyli pięknie położonej nad samym Atlantykiem miejscowości rybackiej. Znana przede wszystkim ze względu na silne lokalne tradycje połowów ryb, jak i również z powodu ogromnych fal, na których zimą surferzy biją rekordy świata; spróbujemy je uchwycić obserwując ocean z tamtejszej latarni morskiej. Przejazd do Fatimy, jednego z najważniejszych ośrodków pielgrzymkowych na świecie. Miasto zawdzięcza swoją olbrzymią sławę serii maryjnych objawień między 13 maja i 17 października 1917 roku, których świadkami była trójka dzieci – Franciszek i Hiacynta Marto oraz Łucja dos Santos. W drodze powrotnej wizyta w Lizbonie! Odkryjemy niepowtarzalny świat Alfamy oraz sąsiednich Graça i Mouraria. Spacerując po wąskich i klimatycznych uliczkach można odnieść wrażenie, że świat się tutaj zatrzymał.  Uwieńczeniem dnia będzie kolacja w typowej tasce portugalskiej z koncertem muzyki Fado! Powrót do hotelu późnym wieczorem, nocleg.

 

Dzień 5:

Śniadanie, korzystanie z uroków otoczenia, plażowanie, obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień 6:

Śniadanie, wykwaterowanie. Transfer do portu lotniczego w Lizbonie. Wylot w stronę Polski.

Więcej
Cascai w Portugalii Wycieczka do Lizbony Sintra w portugalizai pomnik lizbona
belem w lizbonie

Cena wyjazdu obejmuje

 • zakwaterowanie w hotelu**** (7 noclegów)
 • transfery port lotniczy w Lizbonie – hotel – port lotniczy w Lizbonie
 • wyżywienie: śniadania i obiadokolacje
 • transport autokarem na terenie Portugalii
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagaż
 • opłatę na TFG oraz TFP

Cena wyjazdu nie obejmuje

 • usług przewodnika w Lizbonie,
 • kolacji w typowej tasce portugalskiej z koncertem Fado,
 •  zestawów słuchawkowych,
 • taksy klimatycznej,
 • biletów wstępu oraz małych regionalnych niespodzianek;
 • w sumie: €90/os. płatne pilotowi wycieczki.

PODOBNE OFERTY

Majówka w Porto i Lizbonie Wizyta w piwnicy wina Porto - Lizbońska Pink Street - grupka do 10 osób - Oprowadzają Przewodnicy bez Granic

4850zł
Zobacz

Początek lata w Portugalii LIZBONA - SINTRA - CABO DA ROCA - JEEPY 4x4

Zobacz

Klimat Lizbony i okolic Lizbona – SINTRA 4x4 – CASCAIS – CABO DA ROCA - PRYWATNY KATAMARAN – DELFINY – FADO

Zobacz
Wycieczka do Lizbony

Klimat Lizbony i okolic Poznajemy Lizbonę i jej najbliższe okolice

Zobacz