Gruzja z Gdańska

Zwiedzanie i wypoczynek

termin:
06-13.07.2019 (8 dni)

CENA

  • 3390 zł/os.
  • dopłata do pokoju jednoosobowego: 450 zł

Program wycieczki

Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie:

Dzień 1:

Spotkanie uczestników wycieczki w porcie lotniczym im. Lecha Wałęsy w Gdańsku o godzinie 14:00. Odbiór biletów lotniczych, odprawa bagażowo-paszportowa, kontrola bezpieczeństwa, wylot o godzinie 17:10. Planowy przylot do portu lotniczego w Kutaisi o godzinie 22:50. Spotkanie z przewodnikiem, transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

Dzień 2:

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Gori – miejsca, w którym urodził się Józef Stalin. Następnie przejazd do Uplisciche – starożytnego skalnego miasta, najstarszego zabytku w Gruzji (II w. p.n.e.) i jednocześnie jednego z najważniejszych punktów handlowych na Jedwabnym Szlaku. Przejazd do Tbilisi na zakwaterowanie, obiadokolację i nocleg.

Dzień 3:

Śniadanie. Zwiedzanie Tbilisi: starsza części miasta, gdzie zobaczymy katedrę Metechi z XIII w. Następnie wjazd kolejką linową do twierdzy Narikala, z której rozpościera się fantastyczny widok na całe miasto oraz na Ogród Botaniczny. Przejście do Abanotubani – słynnych łaźni siarkowych, które od zawsze stanowiły wizytówkę Tbilisi. Dojście do cerkwi Sioni, a następnie wizyta w Bazylice Anczyschati – najstarszej cerkwi miasta. Obiadokolacja w lokalu połączona z wieczorem folklorystycznym. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 4:

Śniadanie. Dzień wolny na indywidualne poznawanie stolicy i kultury kraju. Obiadokolacja we własnym zakresie, nocleg.

Wycieczka fakultatywna: Kachetia z obiadem i degustacją wina oraz czaczy
Przejazd do klasztoru w Bodbe, gdzie pochowana jest św. Nino. Następnie wizyta w Kachetii, regionie słynącym z produkcji wina. Uprawiane są tutaj setki rodzajów winorośli, a każda wioska posiada własną, szczególną odmianę trunku. Zwiedzanie Sighnaghi – „miasta wiecznej miłości” położonego na wzgórzu, w środku rozległej winnej równiny. Z murów Sighnaghi rozpościerają się zapierające w dech piersiach krajobrazy. Następnie przejazd do Weliscyche, gdzie czeka nas obiadokolacja z degustacją dwóch rodzajów wina i wódki. Powrót do hotelu, nocleg. Koszt: €40/os płatne pilotowi na miejscu.

Dzień 5:

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Mcchety – pierwszej stolicy Gruzji i centrum religijnego kraju. Wizyta w klasztorze Dżwari (VI w.) i Katedrze Sweticchoweli (XI w.), gdzie według legendy pochowana jest Szata Chrystusa. Cała Mccheta z jej zabytkami jest wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przejazd do Ureki, uzdrowiska położonego nad Morzem Czarnym. Miejscowość słynie z bogatych darów natury oraz plaż z ciemnym piaskiem. Wielu ludzi przyjeżdża do Ureki na kuracje medyczne z wykorzystaniem właśnie piasku magnetycznego, który swoje właściwości zawdzięcza piorunom przyciąganym w czasie burzy przez zawarty w nim magnez. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6:

Śniadanie. Czas wolny na korzystanie z udogodnień hotelu, uroków okolicy oraz otoczenia naturalnego. Obiadokolacja, nocleg.

Wycieczka fakultatywna: Batumi
Przejazd do Batumi – kurortu nad Morzem Czarnym, który urzeka widokami morza połączonego z górami. W kurorcie nadmorskim zobaczymy: ogród botaniczny, pomnik Made i Jason, różne pomniki nad promenadą, plac Piazza, pomnik Ali i Nino, fortece Gonio. Powrót do Ureki na obiadokolację i nocleg. Koszt: €10/os płatne pilotowi na miejscu.

Dzień 7:

Śniadanie. Czas wolny na korzystanie z udogodnień hotelu, uroków okolicy oraz otoczenia naturalnego. Obiadokolacja, nocleg.

Wycieczka fakultatywna: Jaskinia Prometeusza i Kanion Martvili
Wizyta w Jaskinii Prometeusza, gdzie podziwiać będziemy przepiękne stalaktyty, stalagmity, skamieniałe wodospady, perły jaskiniowe oraz podziemne rzeki i jeziora. Przejazd do Kanionu Martvili, gdzie znajduje się ponad 2-kilometrowy łańcuch wodospadów urzekający szmaragdowym kolorem wody. Powrót na obiadokolację i nocleg. Koszt: €35/os płatne pilotowi na miejscu.

Dzień 8:

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Gelati, gdzie znajdują się trzy cerkwie i akademia nauk, która ukształtowała wybitnych gruzińskich i greckich myślicieli. Kompleks powstał w trakcie złotej ery gruzińskiej monarchii, a jego fundatorem był Dawid Budowniczy. Budynki znajdują się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Następnie wizyta w Klasztorze Macometa, w którym znajdują się relikwie Dawida i Konstantyna Mcheidze. Obiadokolacja w restauracji. Transfer na lotnisko. Odprawa bagażowo-paszportowa, kontrola bezpieczeństwa. Powrót do Gdańska późnym wieczorem.

Więcej
gruzja_05 gruzja_06 gruzja_03 gruzja_04 gruzja_02 gruzja_01
gruzja-p02 gruzja-p01

Cena wyjazdu obejmuje

– Przelot samolotem Gdańsk – Kutaisi – Gdańsk
w tym bagaż podręczny o wym. 40 x 30 x 20 cm umieszczony pod fotelem
– Transport autokarem w Gruzji
– Zakwaterowanie w hotelach ***/****
Kutaisi – 1 nocleg, Tbilisi – 3 noclegi, Ureki – 3 noclegi
– Wyżywienie zgodnie z programem (głównie śniadania i obiadokolacje)
w tym wieczór folklorystyczny w Tbilisi
– Butelkę wody 0,5 l każdego dnia w Gruzji
– Opiekę polskojęzycznego pilota/przewodnika w Gruzji
– Ubezpieczenie NNW, KL i bagaż

Cena wyjazdu nie obejmuje

– Bagażu głównego, którego chęć zakupu należy zgłosić przed podpisaniem umowy:
do 10 kg: 212 zł w obie strony, do 20 kg: 344 zł w obie strony, do 30 kg: 476 zł w obie strony
– Wycieczek fakultatywnych zawartych w programie – nieobligatoryjne
– Biletu wstępu do Upliscyche oraz napiwków, w sumie €12/os płatne pilotowi w Gruzji

PODOBNE OFERTY

szklarska-poreba-_01

Szklarska Poręba Wycieczka do Drezna

1120zł
Zobacz
polanica-zdroj-historyczny-uklad-urbanistyczny-miasta-ul-parkowa-fot-jacek-halicki

Polanica-Zdrój Praga – Zamek Książ i Palmiarnia

1180zł
Zobacz
zakopane-pod-giewontem06

Zakopane pod Giewontem Wycieczka do Krakowa – Spływ przełomem Dunajca

1120zł
Zobacz
albania-_03

Albania – kraina orłów – zwiedzanie i wypoczynek

2820zł
Zobacz
augustow_00

Augustów Rejs Doliną Rospudy oraz wycieczka do Wilna i Trok

1320zł
Zobacz