Grecja z Gdańska

- zwiedzanie i wypoczynek

termin:
04-11.10.2019 r. (8 dni)

Cena

 • 2900 zł/os w pokoju 2-osobowym
 • 2820 zł/os w pokoju 3- lub 4-osobowym

Program wycieczki

Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może lekko się zmienić:

Dzień 1:

Zbiórka uczestników w porcie lotniczym im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. Odprawa bagażowo-paszportowa, kontrola bezpieczeństwa, wylot do Aten. Lądowanie, odbiór bagaży, transfer do hotelu na zakwaterowanie i nocleg.

Hotel *** Tolo mieści się w miejscowości Tolo (Argolida, wschodnia części Peloponezu) nad samym brzegiem Morza Egejskiego, tuż przy malowniczej plaży o krystalicznie czystej wodzie. Pokoje są komfortowo urządzone: każdy z nich jest klimatyzowany oraz wyposażony w telewizor, bezpłatne Wi-Fi oraz łazienkę z suszarką do włosów. Wszystkie pokoje posiadają balkon, a z części z nich rozpościera się widok na Zatokę Argolidzką. Hotelowa restauracja oferuje posiłki w formie bufetu, głównie kuchni greckiej.

Dzień 2:

Śniadanie. Korzystanie z uroków otoczenia, lunch, plażowanie, kąpiele morskie. Kolacja, nocleg.

Kurort letniskowy Tolo znajduje się w samym sercu Zatoki Argolidzkiej, ciągnącej się wzdłuż całego miasteczka. Tolo słynie przede wszystkim z długiej plaży oraz ciepłego i zarazem spokojnego morza. We wrześniu średnia temperatura wody wynosi tam 24 stopnie, a średnia temperatura powietrza w ciągu dnia to 28 stopni. W miejscowości znajdują się także liczne sklepiki z pamiątkami, bary czy restauracje.

Dzień 3:

Śniadanie, odbiór pakietów lunchowych, wyjazd w stronę Myken, ruin starożytnego miasta, które według mitologii założył Perseusz. Niegdyś Mykeny stanowiły ważny ośrodek pradawnej kultury, jednak po pożarze w ok. 1100 roku p.n.e. na wiele wieków popadły w zapomnienie. Do dziś zachowały się tam jednak grobowce, mury i bramy świadczące o potędze antycznego królestwa. Następnie przejazd do Nauplionu, jednego z najważniejszych miast portowych starożytnej Grecji. Przejdziemy się zabytkową starówką oraz wejdziemy na największą atrakcję miejscowości – położone na wzgórzu ruiny Twierdzy Palamidi. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

Dzień 4:

Śniadanie. Korzystanie z uroków otoczenia, lunch, plażowanie, kąpiele morskie. Kolacja, nocleg.

Dzień 5:

Śniadanie. Rejs na wyspy Hydra i Spetses, należące do archipelagu Wysp Sarońskich. Ta pierwsza słynie przede wszystkim z zakazu poruszania się samochodami, a nawet rowerami! Do dziś poruszać się można wyłącznie konno bądź na osiołkach. Port w kształcie podkowy, wielopoziomowa zabudowa, wąskie uliczki i górzyste krajobrazy pozwalają poczuć klimat prawdziwej Grecji. Spetses zachwyca zaś wszechobecną zielenią i pięknymi zatokowymi plażami. Wyspa stanowi ważny ośrodek żeglarski i sportów wodnych. Powrót na lunch, plażowanie, kolacja i nocleg.

Dzień 6:

Śniadanie. Korzystanie z uroków otoczenia, lunch, plażowanie, kąpiele morskie. Kolacja, nocleg.

Dzień 7:

Śniadanie. Korzystanie z uroków otoczenia, lunch, plażowanie, kąpiele morskie. Kolacja, nocleg.

Dzień 8:

Śniadanie wcześnie rano, wykwaterowanie, odbiór paczek lunchowych. Wyjazd w stronę Aten. Objazd autokarowy z przewodnikiem stolicy Grecji, będącej jednym z najważniejszych miast w historii ludzkości. Ateny uchodzą za kolebkę europejskiej cywilizacji i demokracji. W trakcie czasu wolnego będzie możliwość zwiedzenia na własny koszt Akropolu, zrobienia zakupów lub udanie się na obiad. Po czasie wolnym transfer na lotnisko. Odprawa bagażowo-paszportowa, kontrola bezpieczeństwa. Wylot do Gdańska. Lądowanie, odbiór bagaży, zakończenie wycieczki.

Więcej
grecja-_07 grecja-_06 grecja-_02 grecja-_03 grecja-_01 02_grecja
grecja-_p02 grecja-_p05

Cena wyjazdu obejmuje

 1. przeloty Gdańsk – Ateny – Gdańsk (1 mały bagaż podręczny o wym. 40 x 20 x 25 cm)
 2. zakwaterowanie w hotelu*** Tolo (7 noclegów)
 3. wyżywienie zgodnie z programem: śniadania, lunche i kolacje
 4. transport autokarem w Grecji
 5. lokalne wycieczki zawarte w programie
 6. rejs na Wyspy Sarońskie
 7. opiekę pilota wycieczki
 8. taksę klimatyczną w Grecji
 9. ubezpieczenie NNW, KL i bagaż
 10. opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena wyjazdu nie obejmuje

 1. bagażu głównego, którego chęć zakupu należy zgłosić przed podpisaniem umowy: do 10 kg: 88 zł w obie strony, lub 20 kg: 210 zł w obie strony

PODOBNE OFERTY

albania-_03

Albania – kraina orłów – zwiedzanie i wypoczynek

do uzgodnieniazł
Zobacz
szklarska-poreba-_01

Szklarska Poręba Wycieczka do Drezna

1120zł
Zobacz
polanica-zdroj-historyczny-uklad-urbanistyczny-miasta-ul-parkowa-fot-jacek-halicki

Polanica-Zdrój Praga – Zamek Książ i Palmiarnia

1180zł
Zobacz
zakopane-pod-giewontem06

Zakopane pod Giewontem Wycieczka do Krakowa – Spływ przełomem Dunajca

1120zł
Zobacz
augustow_00

Augustów Rejs Doliną Rospudy oraz wycieczka do Wilna i Trok

1320zł
Zobacz