Grecja – Riwiera Olimpijska

Morze Egejskie – Olimp – Meteory

termin:
22.07-01.08.2020 r. (11 dni)

CENA

2820 zł/osobę

Program wycieczki

Dzień 1: Zbiórka uczestników przy dworcu Gdynia Główna (obok starej poczty) o godz. 22:00. Wyjazd w stronę Serbii.

Dzień 2: Śniadanie turystyczne, lunch turystyczny. Przyjazd do Serbii. Zakwaterowanie w hotelu na północy kraju. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3: Śniadanie, wykwaterowanie. Wyjazd w stronę miejscowości Petrovac. Lunch turystyczne na trasie. Wizyta w parku wodnym Petroland, najnowocześniejszym aquaparku na terenie całych Bałkanów. Na jego terenie znajduje się 8 różnego typu zjeżdżalni, 6 basenów, w tym z wodami geotermalnymi, 4 plaże oraz liczne strefy wypoczynkowe. Następnie przejazd na zakwaterowanie w hotelu w miejscowości Leskovac. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4: Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do miejscowości Paralia Katerinis. Lunch turystyczny na trasie. Zakwaterowanie w obiekcie*** Porto Daliani. Obiadokolacja, nocleg.

APARTAMENTY PORTO DALIANI to hotel*** apartamentowy zlokalizowany w malowniczej okolicy miasteczka Paralia Katerinis, leżącego w samym sercu Riwiery Olimpijskiej. Pokoje są utrzymane w ciepłej i przyjemnej kolorystyce oraz zostały urządzone w komfortowy, funkcjonalny sposób. Każdy z nich posiada telewizor, łazienkę, aneks kuchenny oraz balkon. Posiłki podawane są w restauracji Yakinthos, która serwuje zarówno greckie specjały, jak i dania kuchni europejskiej.

Dzień 5: Śniadanie. Korzystanie z hotelowych udogodnień oraz uroków okolicy i otoczenia naturalnego. Wypoczynek, plażowanie i kąpiele morskie. Obiadokolacja, nocleg.

 Dzień 6: Śniadanie. Przejazd na zwiedzanie Meteorów – słynnych bizantyjskich wiszących monastyrów znajdujących się na skalnych szczytach. Składają się one z kilkunastu monolitycznych bloków skalnych, sięgających nawet kilkuset metrów wysokości, na których średniowieczni zakonnicy usytuowali swoje klasztory. Po drodze postój w dolinie Tempi, gdzie skały masywu Olimpu spotykają się z masywem Ossy tworząc magiczny wąwóz skalny, w którym znajduje się Kościółek św. Paraskiewy wraz ze źródełkiem, którego woda według legendy ma moce uzdrawiające. Powrót na obiadokolację i nocleg.

 Dzień 7: Śniadanie, plażowanie, kąpiele morskie. Wycieczka do Olimpu – siedziby starożytnych Bogów. Potężny masyw Olimpu góruje nad całą Riwierą Olimpijską. Przejazd na punkt widokowy.

W dalszej kolejności odwiedzamy Litochoro – miejscowość położoną u stóp Olimpu, krótki spacer wąwozem rzeki Enipeas. Następnie przejazd do Starego Pantaleimonas – miejsca, gdzie czas zatrzymał się w miejscu. Urokliwa wioska słynie z kamiennych domów, brukowanych uliczek oraz wszechotaczającego spokoju. Przejazd do Platamonas, gdzie mieszczą się ruiny średniowiecznego zamku wybudowanego przez Krzyżowców. Powrót na obiadokolację, nocleg.

 Dzień 8: Wcześnie rano odbiór pakietów śniadaniowych. Wyjazd do portu, z którego popłyniemy na Wyspę Skiathos: pełen atrakcji, wspaniałej zabawy oraz niesamowitej atmosfery rejs na najpiękniejszą wyspę archipelagu Sporad Północnych. Wizyta w stolicy wyspy, wejście na wzgórze, gdzie znajduje się kościółek oraz wieża zegarowa z punktem widokowym, skąd rozpościera się widok na urokliwe miasteczko. Następnie czeka nas relaks na słynnej plaży Kukunaries, na której kręcone były sceny do popularnego musicalu „Mamma Mia!”. Powrót późnym wieczorem. Obiadokolacja, nocleg.

 Dzień 9: Śniadanie, wykwaterowanie. Wyjazd w stronę Salonik, będących najważniejszym ośrodkiem portowym
w kraju oraz prężnym centrum gospodarczym i naukowo-kulturowym. Pobyt w centrum miasta, czas na zakupy. Następnie przejazd na północ Serbii. Lunch turystyczny na trasie. Zakwaterowanie w hotelu na północy kraju. Obiadokolacja, nocleg.

 Dzień 10: Śniadanie, wykwaterowanie. Wyjazd w stronę Węgier. Lunch turystyczny na trasie. Zwiedzanie Budapesztu. Stolica Węgier jest jednym z najważniejszych ośrodków miejskich i kulturalnych Europy środkowej. Mieści się tam ponad 800 budowli reprezentujących większość nurtów artystycznych (szczególnie warte uwagi są budynki konstruowane w stylu węgierskiej secesji oraz Parlament, który zobaczymy od środka). Praktycznie cała historyczna część miasta wpisana została na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przejazd w okolice Wadowic, zakwaterowanie. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 11: Śniadanie, wykwaterowanie. Wyjazd w kierunku Wieliczki. Wizyta w słynnej kopalni soli, jedynym na świecie czynnym bez przerwy od średniowiecza do chwili obecnej obiekcie górniczym. Kopalnia została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Podczas wycieczki można podziwiać wspaniałe kaplice, urokliwe podziemne jeziorka czy oryginalne urządzenia i sprzęt. Powrót do Gdyni późnym wieczorem.

Więcej
04-grecja grecja-_02a-saloniki grecja-_04a-argolida grecja-_05a-skiathos-argolida grecja-_06a-meteory p03-grecja-kefalonia

Cena wyjazdu obejmuje

– transport nowoczesnym autokarem

– zakwaterowanie w pokojach 2- lub 3-osobowych:

w czasie przejazdów – obiekty **/*** (3 noclegi w Serbii, 1 nocleg w Polsce),
w czasie wypoczynku w Grecji – obiekt *** Porto Daliani w Paralii (5 noclegów)

– opłatę za klimatyzację w obiekcie Porto Daliani

– wyżywienie zgodnie z programem; głównie 2 posiłki dziennie

oraz lunche turystyczne w czasie przejazdów

– bilety wstępu: Park Narodowy w Olimpie, klasztory w Meteorach,

Aquapark w Serbii, Kopalnia soli w Wieliczce

– rejs na wyspę Skiathos

– opiekę pilota

– usługi przewodników w Meteorach oraz podczas wycieczki do Olimpu

– taksę klimatyczną

– ubezpieczenie NNW, KL i bagaż

– opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny