Ferie zimowe w słońcu Portugalii!

– Aktywny wypoczynek w Algarve

termin:
27.01 – 04.02.2018

Program wycieczki

Dzień 1:

Spotkanie przed Dworcem Gdynia Główna (obok starej poczty). Wyjazd autokaru, przyjazd do portu lotniczego w Warszawie-Modlin lub Berlinie. Odprawa bagażowo-paszportowa, kontrola bezpieczeństwa. Przylot do Malagi/Sewilli/Madrytu/Lizbony, transfer do hotelu w Portugalii (ok. 150 km). Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

APARTHOTEL*** CALEMA AVENIDA JARDIM – to hotel zlokalizowany w spokojnej części miejscowości Monte Gordo. Obiekt znajduje się zaledwie parę minut spacerem od plaży oraz tuż obok dużego lasu sosnowego, który ciągnie się aż do miejscowości Vila Real de San Antonio. Apartamenty są przestronne i komfortowo urządzone, każdy z nich jest klimatyzowany, posiada telewizor, aneks kuchenny, łazienkę z wanną oraz sporych rozmiarów balkon. Hotel wraz z jego okolicą są przede wszystkim idealnym miejscem na aktywny wypoczynek – na terenie obiektu goście mogą korzystać z dwóch basenów (kryty i odkryty) oraz świetnie wyposażonej siłowni. Bezpośrednie otoczenie doskonale nadaje się natomiast na wycieczki piesze i rowerowe. Restauracja serwuje dania regionalne oraz kuchni międzynarodowej. Monte Gordo to urokliwy kurort z piękną, szeroką piaszczystą plażą, szerokimi połaciami zieleni i licznymi sklepami.

Dzień 2-7:

Śniadaniecodzienne ćwiczenia na plaży oraz jogging. W czasie pobytu wycieczki rowerowe, autokarowe i piesze.

Wycieczka rowerowa: trasaciągnie się przez park narodowy wśród salin (płytkich stawów, na których dnie po odparowaniu wody krystalizuje się sól). W parku warto rozglądać się za Flemingami! Dojedziemy do miejscowości Castro Marim, gdzie wejdziemy na średniowieczny zamek, który był fortyfikacją obronną kontrolowaną przez królewskich templariuszy. Zyskał on na znaczeniu także podczas portugalskiej rekonkwisty. Z zamku rozpościera się piękny widok na Portugalię i Hiszpanię! –Przejazd rowerem ok. 20 km. Podczas wycieczki rowerowej restauracja dowiezie namlunch! Rowery wypożyczane są na miejscu z wypożyczali.

Wycieczka do Hiszpanii rowerem oraz barką!
Przejedziemy rowerami do miejscowość Vila Real de Santo Antonio, następnie przepłyniemy barką przez rzekę Gwadiana – naturalną granicę portugalsko-hiszpańską. Pobyt w hiszpańskim miasteczku Ayamonte. – Przejazd rowerem ok. 8 km.

Wycieczka autokarem do miejscowości Lagos, gdzie niegdyś znajdował się targ niewolników. Na miejscu wycieczka pieszawzdłuż najpiękniejszych portugalskich plaż aż do Ponta da Piedade! (z port. Przylądek Miłosierdzia).To jedno z najpiękniejszych miejsc w Europie, a może i na Świecie. Wysokie klify o ciepłej kolorystyce, krystalicznie czysta woda Oceanu Adriatyckiego, latarnia morska i błękitne niebo!

Obiady i kolacje w restauracji! Przynajmniej dwa razy BBQ (delikatne rybki i mięso z grilla), wieczorami podczas kolacji karaoke!Korzystać będziemy z atrakcji hotelu oraz otoczenia, a więc też wypoczniemy. Na miejscu także podziwianie zachodów słońca na plaży, gry planszowe oraz wspólna dyskoteka!

Dzień 8:

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd autokarem do Lizbony. Odbiór pacek lunchowych na drogę. Zwiedzanie barwnej stolicy Portugalii. Do Lizbony prowadzi majestatyczny Most 25 Kwietnia, z którego roztaczają się imponujące widoki na miasto. Podczas wycieczki zobaczycie m.in. posąg Chrystusa Króla, Pomnik Odkrywców oraz Wieżę Belem (Torre del Belem). W programie znajdzie się też czas wolny na zakupy oraz spacer po zabytkowej dzielnicy mauretańskiej – Alfama. Obiadokolacja w restauracji, przejazd do portu lotniczego w Lizbonie. Odprawa bagażowo-paszportowa, kontrola bezpieczeństwa, planowy wylot samolotu o godzinie 18:50. Planowy przylot do Berlina o godzinie 23:25. Spotkanie z kierowcą autokaru, rozdanie pakietów z suchym prowiantem, wyjazd w stronę Polski.

Dzień 9: 

Planowany przyjazd do Gdyni około godziny 6:00, zakończenie ferii zimowych.

Więcej

PODOBNE OFERTY

Zimowisko narciarsko-snowboardowe Śnieżne szaleństwo

Zobacz