Ekspedycja Zakopane

Odkrywamy wspólnie Tatry

termin:
27 – 31.05.2019 r. (5 dni)

Program wycieczki

Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie:

Dzień 1:

Zbiórka uczestników pod szkołą wcześnie rano. Wyjazd autokaru w stronę Zakopanego. Zakwaterowanie w górskim pensjonacie. Następnie wejście na słynną Gubałówkę i spacer aleją widokową. Ze wzniesienia rozciągają się wspaniałe widoki na Tatry i Podtatrze. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DOM WCZASOWY „U HELENY” zlokalizowany jest w spokojnej okolicy Zakopanego. Z okien roztacza się widok na Tatry. Każdy pokój w obiekcie jest urządzony w stylu góralskim z podłogą wyłożoną drewnem. Pokoje posiadają również prywatną łazienkę oraz bezpłatny dostęp do bezprzewodowego Internetu. W zielonym ogrodzie znajduje się miejsce do grillowania i plac zabaw. Do dyspozycji gości pozostaje także jadalnia.

Dzień 2:

Śniadanie, odbiór paczek lunchowych. Wizyta w Kuźnicach, części Zakopanego w całości położonej na terenie Tatr. Przejście górską scenerią do Hali Gąsiennicowej – barwnej tatrzańskiej doliny z gigantycznym węzłem szlaków turystycznych. Zobaczymy tam między innymi pasterskie szałasy, leśniczówkę „Księżówka”, strażnicówkę „Gwara” oraz popularne schronisko górskie „Murowaniec”.

Następnie wejście na Kasprowy Wierch, szczyt położony w Tatrach Zachodnich na wysokości 1987 m n.p.m. Usytuowanie w niemal samym centrum pasma tatrzańskiego daje możliwość podziwiania Tatr w pełni okazałości. Ze szczytu zjedziemy kolejką linową. Powrót na obiadokolację i nocleg.

Dzień 3:

Śniadanie, odbiór paczek lunchowych. Spacer Doliną Chochołowską, najdłuższą, największą i najdalej na zachód wysuniętą doliną leżącą w obrębie Tatrzańskiego Parku Narodowego. Na końcu malowniczego
i przyjemnego w przemierzaniu 10-kilometrowego szlaku dotrzemy do Polany Chochołowskiej, czyli największej polany w polskich Tatrach z największym górskim schroniskiem PTTK. Po powrocie obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4:

Śniadanie, odbiór paczek lunchowych, wykwaterowanie. Przejazd na Polanicę Białczańską, gdzie znajduje się główne wejście do Tatrzańskiego Parku Narodowego. Przejście turystycznym szlakiem do Morskiego Oka, największego i najpiękniejszego tatrzańskiego jeziora. Akwen ze wszech stron otaczają lasy
i skały, a szczególne wrażenie na odwiedzających robi przepiękny widok na najwyższy szczyt Polski – Rysy.
Po wizycie obiad w restauracji. Wyjazd w drogę powrotną późnym wieczorem.

Dzień 5:

Powrót do Gdyni wcześnie rano. Zakończenie wycieczki.

Więcej

PODOBNE OFERTY

Królewska Skandynawia Promami przez Lund, Malmö i Kopenhagę

Zobacz

Bajkowe Czechy i Dolny Śląsk Na wskroś przez magiczne Czechy

Zobacz

Dolny Śląsk, Czechy i Saksonia Wrocław – Praga – Drezno

Zobacz

Małopolska od A do Z Z Wadowice do Pięknego Krakowa – Energylandia – Jasna Góra i Kopalnia soli w Wieliczce

Zobacz

Wszystkie oblicza Dolnego Śląska Wzdłuż granicy z Czechami

Zobacz