Brazylia

miejsca, miasta i zabytki

Rio de Janiero

Słynne Rio przyciąga turystów pięknymi plażami oraz najbardziej znanym na świecie karnawałem. Najsłynniejszą budowlą w mieście jest 38-metrowy posąg Chrystusa Odkupiciela na górze Corcovado. Godna polecenia jest również przejażdżka kolejką liniową na Głowę Cukru, a także wizyta w świątyni futbolu, jakim jest słynny stadion Maracanā. Oprócz plażowania i zwiedzenia tętniącego życiem centrum miasta, gdzie można znaleźć takie architektoniczne perełki jak Theatro Municipal, warto znaleźć czas na zwiedzenie parku narodowego Tijuca – znajduje się tam między innymi wysoki na 100 stóp wodospad Cascatinha.

Brasília

Stolicą Brazylii jest Brasilia. Miasto zostało zbudowane od podstaw pod koniec lat pięćdziesiątych dwudziestego wieku na planie lecącego kondora. Architektura stolicy uważana jest za arcydzieło sztuki modernistycznej, charakterystycznej ze względu na budynki ze stali, szkła oraz marmuru, a także wielkie aleje z trasami szybkiego ruchu oraz liczne przejścia podziemne. Poszczególne budynki użyteczności publicznej oraz samowystarczalne jednostki mieszkalne oddalone są od siebie i otoczone zielenią. Futurystyczny charakter miasta doskonale oddają słowa kosmonauty Jurija Gagarina, który odwiedzając miasto w roku 1961 stwierdził, że wylądował na innej planecie.

 

São Paulo

Liczące ponad 11 milionów mieszkańców São Paulo jest nie tylko największym miastem Brazylii, lecz również całego południowej części globu. Miasto znane jest z nowoczesnej architektury, między innymi centrum finansowym miasta Triangule oraz Muzeum Sztuki Współczesnej. Fani motoryzacji chętnie natomiast odwiedzą tor wyścigowy Interlagos, gdzie odbywają się wyścigi Formuły 1.

Pantenal

Pantenal jest największą równiną zalewową na całym świecie, gdzie żyje 120 gatunków ssaków, 263 gatunki ryb oraz 656 gatunków ptaków. Jedną z największych atrakcji jest nocne podglądanie aligatorów z łodzi. Równinę można też zwiedzać pociągiem – podróż tym środkiem transportu zajmuje pięć godzin. Istnieje również możliwość wybrania się samochodem na „fotograficzne safari” do miejsca nieprzypadkowo określanego mianem „naturalnego zoo”.

Foz de Iguaçu

Położony na granicy z Argentyną Foz de Iguaçu jest kompleksem 275 wodospadów, które otoczone są lasami. Największy wodospad nazywa się Iguazu, z którego woda spada z wysokości 82 metrów. Wodospady znane są kinomanom ze znanych ujęć z filmu „Misja” w reżyserii Rolanda Joffé.

Więcej
06 04 02 01 05 03
a03 a02

PODOBNE OFERTY

albania-_03

Albania – kraina orłów – zwiedzanie i wypoczynek

2820zł
Zobacz
szklarska-poreba-_01

Szklarska Poręba Wycieczka do Drezna

1120zł
Zobacz
polanica-zdroj-historyczny-uklad-urbanistyczny-miasta-ul-parkowa-fot-jacek-halicki

Polanica-Zdrój Praga – Zamek Książ i Palmiarnia

1180zł
Zobacz
zakopane-pod-giewontem06

Zakopane pod Giewontem Wycieczka do Krakowa – Spływ przełomem Dunajca

1120zł
Zobacz
augustow_00

Augustów Rejs Doliną Rospudy oraz wycieczka do Wilna i Trok

1320zł
Zobacz