Berlin wczoraj i dziś

Zwiedzanie stolicy Niemiec – Alexanderplatz – Muzeum Muru Berlińskiego – Reichstag od środka

termin:
24 – 26.04.2019 r. (3 dni)

Program wycieczki

Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie:

Dzień 1:

Zbiórka uczestników pod szkołą wcześnie rano. Spotkanie z kierowcą autokaru, wyjazd w stronę Niemiec. Przyjazd do Berlina w godzinach popołudniowych. Wspólny spacer po centrum miasta. Zakwaterowanie w hostelu. Obiadokolacja, nocleg.

Hostel Generator Berlin Prenzlauer Berg znajduje się w spokojnej dzielnicy wschodniego Berlina, około 5 km od ścisłego centrum miasta. Pokoje utrzymane są w żywej kolorystyce i gwarantują niezbędny komfort. Każdy z nich posiada bezpłatny dostęp do sieci WiFi. Większość pokoi dysponuje własną łazienką. Restauracja serwuje śniadania kontynentalne w formie bufetu szwedzkiego oraz dania kuchni europejskiej.

Berlin zachwyca różnorodnością atrakcji, życiem kulturalnym oraz dynamiką i zarazem poczuciem swobody. Kontrasty między dawną i nowoczesną architekturą czynią to miasto wyjątkowym. Historię narodu opowiadają berlińskie zabytki, od Bramy Brandenburskiej po urząd kanclerza Niemiec. W niemieckiej metropolii znajdują się również najważniejsze siedziby rządowe.

Dzień 2:

Śniadanie. Zwiedzanie z przewodnikiem stolicy Niemiec: Unter der Linden, Most Zamkowy, Zbrojownia, Gmachy Opery i Uniwersytetu, Brama Brandenburska, pozostałości Muru Berlińskiego, Checkpoint Charlie, wejście do Muzeum Muru Berlińskiego, Kolumna Zwycięstwa, Potsdamer Platz, Sony Center i Tiergarten ze zwiedzaniem Reichstagu, Alexanderplatz z wieżą telewizyjną. Powrót do hostelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 3:

Śniadanie, wykwaterowanie. Pobyt w centrum Berlina, czas na ewentualny zakup pamiątek. Wyjazd w stronę Polski. Obiad w restauracji na trasie. Powrót do Gdyni późnym popołudniem.

Więcej
berlin-01-niemcy berlin-03-niemcy berlin-05-niemcy berlin-04-niemcy berlin-07-niemcy-reichstag berlin-02-niemcy
berlin-p01-niemcy berlin-p02-reichstag-bundestag-niemcy

PODOBNE OFERTY

kopenhaga-ks-03-dania-rejs

Królewska Skandynawia Rejsy Promem – Lund – katedra z zegarem astronomicznym – Malmö z noclegiem w hotelu**** – Zwiedzanie Kopenhagi z rejsem kanałami

Zobacz
praga-cz-01-czechy

Bajkowe Czechy i Dolny Śląsk Wrocław – Praga – Brno – Morawski Kras – Wizyta w średniowiecznej winnicy – Ołomuniec – Termy w Velkich Losinach

Zobacz
francja-costa-brava-barcelona-03

Hiszpania i Tajemnicze Pireneje Wypoczynek i zwiedzanie

3420zł
Zobacz
lublin-01-lubelskie

Skarby Lubelszczyzny i Podkarpacia Zamość – Rzeszów – Łańcut – Sandomierz – Kazimierz Dolny

1190zł
Zobacz
praga-czechy

Dolny Śląsk, Czechy i Saksonia Wrocław – Praga – Drezno

Zobacz