Berlin wczoraj i dziś

Poznajemy stolicę naszego sąsiada

termin:
24 – 26.04.2019 r. (3 dni)

Program wycieczki

Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie:

Dzień 1:

Zbiórka uczestników pod szkołą wcześnie rano. Spotkanie z kierowcą autokaru, wyjazd w stronę Niemiec. Przyjazd do Berlina w godzinach popołudniowych. Wspólny spacer po centrum miasta. Zakwaterowanie w hostelu. Obiadokolacja, nocleg.

Hostel Generator Berlin Prenzlauer Berg znajduje się w spokojnej dzielnicy wschodniego Berlina, około 5 km od ścisłego centrum miasta. Pokoje utrzymane są w żywej kolorystyce i gwarantują niezbędny komfort. Każdy z nich posiada bezpłatny dostęp do sieci WiFi. Większość pokoi dysponuje własną łazienką. Restauracja serwuje śniadania kontynentalne w formie bufetu szwedzkiego oraz dania kuchni europejskiej.

Berlin zachwyca różnorodnością atrakcji, życiem kulturalnym oraz dynamiką i zarazem poczuciem swobody. Kontrasty między dawną i nowoczesną architekturą czynią to miasto wyjątkowym. Historię narodu opowiadają berlińskie zabytki, od Bramy Brandenburskiej po urząd kanclerza Niemiec. W niemieckiej metropolii znajdują się również najważniejsze siedziby rządowe.

Dzień 2:

Śniadanie. Zwiedzanie z przewodnikiem stolicy Niemiec: Unter der Linden, Most Zamkowy, Zbrojownia, Gmachy Opery i Uniwersytetu, Brama Brandenburska, pozostałości Muru Berlińskiego, Checkpoint Charlie, wejście do Muzeum Muru Berlińskiego, Kolumna Zwycięstwa, Potsdamer Platz, Sony Center i Tiergarten ze zwiedzaniem Reichstagu, Alexanderplatz z wieżą telewizyjną. Powrót do hostelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 3:

Śniadanie, wykwaterowanie. Pobyt w centrum Berlina, czas na ewentualny zakup pamiątek. Wyjazd w stronę Polski. Obiad w restauracji na trasie. Powrót do Gdyni późnym popołudniem.

Więcej

PODOBNE OFERTY

Królewska Skandynawia Promami przez Lund, Malmö i Kopenhagę

Zobacz

Bajkowe Czechy i Dolny Śląsk Na wskroś przez magiczne Czechy

Zobacz

Dolny Śląsk, Czechy i Saksonia Wrocław – Praga – Drezno

Zobacz

Małopolska od A do Z Z Wadowice do Pięknego Krakowa – Energylandia – Jasna Góra i Kopalnia soli w Wieliczce

Zobacz

Wszystkie oblicza Dolnego Śląska Wzdłuż granicy z Czechami

Zobacz