Bajkowe Czechy i Dolny Śląsk

Na wskroś przez magiczne Czechy

termin:
17-21.09.2019 (5 dni)

Program wycieczki

Dzień 1:

Zbiórka uczestników wycieczki wcześnie rano w Gdyni, ok. godz. 6:00. Spotkanie z pilotem wycieczki i kierowcą autokaru. Przejazd do Wrocławia, obiad w restauracji zlokalizowanej na rynku starego miasta. Zwiedzanie największego miasta Dolnego Śląska: historyczne centrum, Archikatedra pw. św. Jana Chrzciciela z wejściem do barokowych kaplic, wizyta w Panoramie Racławickiej. Przejazd na zakwaterowanie w Pensjonacie Beata w Polanicy-Zdrój. Uroczysta kolacja oraz dancing z muzyką serwowaną przez Dj’a. Nocleg.

Dzień 2:

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd w kierunku Pragi. Zwiedzanie stolicy Czech: Pogorzelec, Plac Loretański, Hradczany – wielki zespół zamkowy, Pałac Toskański, Pałac Schwarzenberski, Pałac Arcybiskupi, o godz. 12.00 uroczysta zmiana warty (uzależnione od warunków na drodze i godziny przybycia do Pragi), dziedziniec zamkowy, Katedra Św. Wita, panorama Pragi, Schody Zamkowe, Most Karola, Staromiejska Wieża Mostowa, Klementinum, Stare Miasto, Rynek Staromiejski, Ratusz z zegarem „Orloj”, Uniwersytet, Plac Św. Wacława. Czas wolny w centrum miasta. Przejazd na zakwaterowanie w hotelu*** Amphone w Brnie. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3:

Śniadanie. Zwiedzanie Brna, drugiego co do wielkości miasta w Czechach. Położone u zbiegu rzek Svratki i Svitavy Brno to miasto tętniące życiem, które łączy w sobie historię, kulturę oraz rys nowoczesnej europejskiej metropolii. Choć nie jest ono stolicą kraju, mieszczą się w nim ważne instytucje rządowe. To także istotny ośrodek edukacyjny oraz przemysłowy.

Wyjazd na Morawski Kras, jeden z najpiękniejszych zespołów jaskiń w Europie.  W planie wizyty przejażdżka mini ciuchcią, wejście do Jaskini Katarzyńskiej, a następnie do uchodzącej za najpiękniejszą w całym kompleksie Jaskini Punkievni, gdzie wrażeń dostarczy nam dodatkowo rejs łodzią po podziemnej rzece. Na koniec wjedziemy zaś kolejką linową nad Przepaść Macocha, skąd rozciągają się zapierające dech w piersiach widoki. Czas wolny. Powrót do hotelu w Brnie na obiadokolację i nocleg.

Dzień 4:

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Cejkovic. Wizyta w winiarni założonej w XII wieku przez Templariuszy. W trakcie zwiedzania poznamy historię zakonu oraz ich winiarni na terenie Południowych Moraw, a także skosztujemy 4 rodzajów tamtejszego wina. Wyjazd w stronę Ołomuńca, historycznej stolicy Moraw. Rozległe ołomunieckie Stare Miasto jest drugim, po centrum Pragi, największym zespołem zabytkowym w Czechach. Zabudowa w jego obrębie reprezentuje głównie styl renesansowy i barokowy. Stojąca na Górnym Rynku kolumna Trójcy Przenajświętszej jest wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Po zwiedzaniu przejazd na zakwaterowanie w hotelu*** Hotel Grand Šumperk, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5:

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Velkich Losin, krótki spacer po malowniczym czeskim miasteczku uzdrowiskowym. Następnie zaś wizyta w basenach termalnych (do 3h) napełnionych leczniczą wodą siarczkową. Wyjazd w drogę powrotną, obiad w restauracji na trasie. Powrót do Gdyni późnym wieczorem. Zakończenie wycieczki.

Więcej

PODOBNE OFERTY

Królewska Skandynawia Promami przez Lund, Malmö i Kopenhagę

Zobacz

Dolny Śląsk, Czechy i Saksonia Wrocław – Praga – Drezno

Zobacz

Małopolska od A do Z Z Wadowice do Pięknego Krakowa – Energylandia – Jasna Góra i Kopalnia soli w Wieliczce

Zobacz

Wszystkie oblicza Dolnego Śląska Wzdłuż granicy z Czechami

Zobacz

Zimowisko narciarsko-snowboardowe Śnieżne szaleństwo

Zobacz