Augustów

Suwalszczyzna i Szlak Podlasia

termin:
kwiecień – wrzesień (8 dni)

CENA

  • 1630 zł/osoba dorosła
  • 1300 zł dzieci do 12 lat
  • 0 zł za dzieci do 4 lat

Program wycieczki

Dzień 1: Samodzielny dojazd do Augustowa, zakwaterowanie w pensjonacie „Villa Skomanda”. Obiadokolacja, nocleg. Pensjonat „Villa Skomanda” znajduje się w spokojnej okolicy Augustowa, miasteczka uzdrowiskowo-wypoczynkowego malowniczo położonego nad rzeką Nettą i Kanałem Augustowskim. Obiekt od centrum miejscowości dzieli 1,8 km. Pokoje zostały urządzone w stylu klasycznym i utrzymane są w wysokim standardzie. Każdy pokój wyposażony jest w telewizor, bezprzewodowy Internet oraz łazienkę z prysznicem i suszarką do włosów. Restauracja serwuje śniadania w formie bufetu oraz potrawy kuchni zarówno regionalnej, jak i międzynarodowej. Do dyspozycji gości pozostaje również przestronny ogród z niewielkim stawem i pomostem oraz bezpłatny parking.

Dni 2-7: Śniadanie. Korzystanie z atrakcji otoczenia oraz pensjonatu, uczestnictwo w wycieczkach. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8: Śniadanie, wykwaterowanie. Samodzielny powrót.

Programy wycieczek:

Tajemniczy Szlak Podlasia. W trakcie wycieczki odkryjemy interesujące miejsca oraz poznamy historię ziem podlaskich od czasów średniowiecznych aż po współczesne. W programie m.in.: Rajgród – Kościół pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny (z zewnątrz). Osowiec – Twierdza – zwiedzanie z przewodnikiem otoczonej krajobrazami Biebrzańskiego Parku Narodowego rosyjskiej twierdzy z końca XIX wieku, która nigdy nie została zdobyta. Tykocin – Zwiedzanie Zamku Królewskiego z XV w. oraz Wielkiej Synagogi (z zewnątrz) Korycin – Park Kulturowy Korycin – Milewszczyzna; degustacja serów korycińskich. Powrót do Augustowa na godz. 20.00; w drodze powrotnej przejazd przez Suchowolę – środek Europy.

– Suwalszczyzna. Wycieczka po wspaniałych terenach polskiej części Suwalszczyzny. W programie m.in.: Studzieniczna – Sanktuarium Maryjne. Sejny – Bazylika, Synagoga. Wigry – dawny klasztor kamedułów, gdzie w trakcie pielgrzymki do Polski wypoczywał Jan Paweł II. Cisowa Góra – wzniesienie na 256m. n.p.m. Smolniki – punkt widokowy, z którego rozciąga się baśniowa dolina z jeziorami o nazwach jaćwiesko–litewskich. Stańczyki – imponujące mosty i wiadukty, będące elementami infrastruktury kolejowej łączącej niegdyś Gołdap z Żytkiejmami, Trójstyk Granic – punkt, w którym stykają się granice Polski, Litwy i Rosji. Wiżajny – specyficzne ukształtowanie terenu zwane często „Bieszczadami Północy”. Suwałki – przejazd przez miasto, krótka historia „Polskiego Bieguna Zimna”.

Więcej
augustow_05-podlasie augustow_06-podlasie augustow_trykocin_01 augustow_04-podlasie augustow_villa-skomanda_02 augustow_villa-skomanda_01
augustow_p-02-podlasie augustow_p-01-podlasie

Cena wyjazdu obejmuje

– zakwaterowanie w pensjonacie „Villa Skomanda” – 7 noclegów

– wyżywienie: śniadania i obiadokolacje

– całodniowe wycieczki zawarte w programie

– bilety wstępu do odwiedzanych atrakcji podczas wycieczek

– usługi przewodników podczas wycieczek

– podatek uzdrowiskowy w Augustowie

– ubezpieczenie NNW