Powróć do ofert

RAJSKIE AZORY i city break w Lizbonie

Azory i Lizbona, Portugalia

20 - 27.04.2024

City break w Lizbonie i Rajskie Azory to przygoda pośród nieskazitelnej natury i krótki "romans" ze stolicą.

Portugalia 8 dni 20 - 27.04.2024

RAJSKIE AZORY i city break w Lizbonie

City break w Lizbonie i Rajskie Azory to przygoda pośród nieskazitelnej natury i krótki "romans" ze stolicą.

city break w Lizbonie Alfama i inne stare portowe dzielnice Belém i śladami odkrywców słynne ciasteczka Pasteis de nata i inne portugalskie rarytasy :) przygoda na Azorach! wejście do kaldery wulkanu kanioning trekking do Lagoa plantacja herbaty plantacja ananasów gorące źródła

Azory i Lizbona, Portugalia

8 dni 20 - 27.04.2024
city break w Lizbonie Alfama i inne stare portowe dzielnice Belém i śladami odkrywców słynne ciasteczka Pasteis de nata i inne portugalskie rarytasy :) przygoda na Azorach! wejście do kaldery wulkanu kanioning trekking do Lagoa plantacja herbaty plantacja ananasów gorące źródła

City break w Lizbonie i Rajskie Azory to przygoda pośród nieskazitelnej natury i krótki "romans" ze stolicą.

To idealne połączenie dla tych, którzy chcą doświadczyć siły wszechobecnej zieleni, jezior i wulkanów, ale chcieliby również poczuć ducha miasta. A duch Lizbony pachnie grillowaną sardynką i zielonym vinho verde popijanym z wolna w kolorowych uliczkach starych, portowych dzielnic.

Plan oferty
Dzień 01
Sam kupujesz bilety lotnicze Widzimy się w Lizbonie!
Dzień 02
Lizbona czas start! Belém, Alfama i Mouraria - opowieści, ciekawostki i lokalne przysmaki
Dzień 03
Wylot na Azory Spotkanie na wyspie Saõ Miguel, pośrodku Oceanu Atlantyckiego
Dzień 04
Ponta Delgada Wejście do kaldery wulkanu Sete Cidades, ogród botaniczny
Dzień 05
Delfiny i wieloryby oraz jedyna w Europie plantacja herbaty Fauna i flora w naturalnym, niczym nieograniczonym środowisku
Dzień 06
Plantacja ananasów Trekking do jeziora wulkanicznego Lagoa do Fogo
Dzień 07
Kanioning Zjazdy na linie i skoki do wody, kąpiele w gorących źródłach, wodospady!
Dzień 08
Zakończenie Zakończenie naszej wspólnej przygody!
Dzień 01
sobota, 20.04
Pierwsze spotkanie :) Hotel w centum Lizbony przy punkcie widokowym

Samodzielny przylot do Lizbony.

Uwaga! Terminy naszych wycieczek są dopasowane do rozkładu lotów bezpośrednich popularnych linii lotniczych. W razie potrzeby pomagamy w rezerwacji przelotów, jednakże radzimy sprawdzić połączenia jeszcze przed dokonaniem rezerwacji oferty.

Transfer na zakwaterowanie w hotelu Senhora do Monte *** położonego w centrum Lizbony, na jednym ze wzgórz, nieopodal punktu widokowego. Z hotelu roztacza się piękny, panoramiczny widok na miasto. Czas wolny.

 

*W tym dniu nie organizujemy wspólnej kolacji, ponieważ nie znamy godzin przylotów grupy, natomiast chętnym polecimy dobrą restaurację w okolicy.

Dzień 02
niedziela, 21.04
Spotkanie z polskim przewodnikiem Belém Alfama i Mouraria Wspólny lunch i lokalne przysmaki

Spotkanie z przewodnikiem. Przejazd do dzielnicy Belém, położonej nad samym Tagiem. To miejsce nasycone historią jak żadne inne, a także symbol czasów świetności i dobrobytu Królestwa Portugalii. Pierwszym punktem na liście będzie wejście do niesamowitego, manuelińskiego Klasztoru Hieronimitów, w którym znajdują się grobowce Vasco da Gamy oraz narodowego wieszcza Luísa de Camõesa. Spacerując wzdłuż Tagu zobaczymy także piękny Pomnik Odkryć Geograficznych oraz słynną Torre de Belém. Przerwa na relaks w lokalnej cukierni, w której skosztujemy pysznych „ciasteczek betlejemskich”, serwowanych od 1837 roku według tajemnej i pilnie strzeżonej receptury. Lunch w lokalnej restauracji. Następnie przejedziemy w kierunku starych lizbońskich dzielnic, gdzie odkryjemy niepowtarzalny świat Alfamy oraz Mouraria. Spacerując po wąskich i klimatycznych uliczkach można odnieść wrażenie, że świat się tutaj zatrzymał. Według wielu, to właśnie tutaj bije prawdziwe serce miasta. Zatapiając się w klimacie, muzyce i zapachach Lizbony poczujecie czym jest „calma”, czyli portugalski spokój. W tym najdalej na zachód wysuniętym kraju Europy czas płynie wolniej, odmierzany kolejnymi filiżankami kawy. Czas wolny, kolacja we własnym zakresie.

Dzień 03
poniedziałek, 22.04
Wylot na Azory Polska przewodniczka - Polka na Azorach Czas na podróż i odpoczynek po podróży

Przylot na Azory sugerowanym przez nas lotem. Transfer i zakwaterowanie w kompleksie hotelowym**** Quinta de Santana.  Spotkanie z polską przewodniczką po Azorach – Mileną Dąbrowską, która mieszka na Azorach od prawie 10 lat.  Należy do międzynarodowego projektu Przewodnicy bez Granic i będzie przewodniczką wycieczki podczas całej naszej wycieczki.

 Czas wolny na odpoczynek po podróży, wspólna kolacja, nocleg.

Dzień 04
wtorek, 23.04
Ponta Delgada Pocztówkowe widoki Ogród botaniczny

Po śniadaniu przejedziemy na wulkan Sete Cidades z wejściem do jego kaldery! Będziemy podziwiać jeden z najbardziej pocztówkowych widoków na wyspie i posłuchamy legendy związanej z jeziorem o dwóch kolorach – Lagoa das Sete Cidades. Przejazd do ogrodu botanicznego w Ponta Delgada, gdzie będziemy mieli okazję przyjrzeć się bliżej różnorodności botanicznej tej magicznej wyspy. Lunch w lokalnej restauracji. Czas wolny w mieście. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 05
środa, 24.04
Wizyta u braci delfinów i wielorybów Wycieczka na jedyną w Europie plantację herbaty Punkt widokowy

Po śniadaniu przejazd do portu skąd wypłyniemy na wycieczkę z wizytą u braci wielorybów i delfinów w ich naturalnym środowisku. Przy odrobinie szczęścia mamy szansę zobaczyć np. kaszalota, humbaka czy delfina szarego. Przy większej dawce szczęścia – nawet i płetwala błękitnego! Po rejsie lunch w lokalnej restauracji. Po południu przejedziemy na jedyną w Europie plantację herbaty oraz fabrykę herbaty Gorreana, działających od 1883 r. Chwila czasu wolnego, możliwość wypicia herbaty w herbaciarni. Następnie udamy się na położony na północnym wybrzeżu punkt widokowy Miradouro de Sta. Iria, z którego znakomicie widać północną część wyspy. Na koniec dnia odwiedzimy lokalną fabrykę likierów Mulher de Capote, w której sprawdzimy, jak smakują likiery z mandarynki czy z marakui. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

Dzień 06
czwartek, 25.04
Plantacja ananasów Trekking w sąsiedztwie rezerwatu Najpiękniejsze jezioro

Po śniadaniu przejazd na plantację ananasów Arruda. Przekonamy się na własne oczy, jak są uprawiane azorskie ananasy – ponoć najsłodsze na świecie! Resztę dnia spędzimy na szlaku trekkingowym prowadzącym nad jedno z najpiękniejszych jezior wulkanicznych na São Miguel – Lagoa do Fogo. Jezioro jest położone na wysokości 575 m n.p.m. Jego maksymalna głębokość to ok. 30 m, a stoki kaldery sięgają 300 m. Jezioro jest otoczone endemiczną roślinnością. Jest zakwalifikowane jako rezerwat przyrody i wpisane na listę obszarów Natura 2000. Poziom trudności: średni, długość trasy: 11 km, przewyższenie: ok. 390 m. Powrót do hotelu na odpoczynek, kolacja i nocleg.

Dzień 07
piątek, 26.04
Przygoda! Kanioning z certyfikowanym przewodnikiem Skoki do wody, wodospady Kąpiele w gorących źródłach Tradycyjne azorskie dania

Śniadanie. Uwaga! Przygoda! Trzygodzinny kanioning z certyfikowanym przewodnikiem w parku naturalnym Ribeira dos Caldeirões – trasa dla początkujących. Instruktaż, odbiór sprzętu (kombinezon, buty, uprząż, kask, liny) i ruszamy! Teren ten jest pełen wodospadów – największy ma ponad 40 metrów wysokości. Będziemy mieli czas, aby go kontemplować i wchłonąć trochę wibracji natury. Czekają nas zjazdy na linie i skoki do wody. Zawiśniemy nad bujną roślinnością, poczujemy się częścią natury. Następnie odwiedzimy Furnas – miejsce, w którym można poczuć, że Azory to wyspy wulkaniczne. Zobaczymy puste i wypełnione wrzącą wodą kaldery oraz pachnące siarką fumorole. Dla chętnych możliwość zamówienia tradycyjnej portugalskiej potrawy mięsnej „cozido à portuguesa” – przygotowywanej tutaj w gorącej wulkanicznej ziemi, w wersji cozido das Furnas (cena €30/os). Następnie zrelaksujemy się podczas kąpieli w gorących źródłach Poça da Dona Beija. Przejazd nad jezioro Lagoa das Furnas. Czas wolny, podczas którego będzie można wybrać się na wycieczkę rowerową po tym wulkanicznym sercu wyspy lub na wycieczkę kajakami po jeziorze Lagoa das Furnas lub zwiedzić park z licznymi wodospadami. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 08
sobota, 27.04
Zakończenie

Wykwaterowanie i transfer na lotnisko. Zakończenie wspólnej podróży.

* Program jest ramowy, kolejność może ulec zmianie.  

WAŻNE: Kompleks hotelowy, podobnie jak całe Azory nie słyną z nocnego trybu życia. Tutaj odpoczywa się raczej w zaciszu własnego domu, kontemplując przyrodę, czytając książki, słuchając muzyki, czy umilając sobie czas własnym towarzystwem 😉 lub robiąc coś wspólnie z towarzyszami podróży. 

Opcje lotów
Warszawa 20.04 13:00-16.15 Lizbona
Londyn 20.04 16:20-19:10 Lizbona
Kolonia 20.04 18:10-20:05 Lizbona
Ponta Delgada 22/23.04 20:55-6.45 Nowy Jork
Lizbona 22.04 12:35-14:05 Ponta Delgada
Ponta Delgada 27.04 06:30-09:50 Lizbona
Nowy Jork 27.04 17:30-19:35 Ponta Delgada
Lizbona 27.04 07:00-12:00 Warszawa
Lizbona 27.04 21:55-00:35 Londyn
Lizbona 27.04 20:30-00:25 Kolonia

Potrzebujesz pomocy w znalezieniu połączenia?
Skontaktuj się z nami: wycieczki@iwant.pl

Szacowana cena biletu lotniczego: 1700 - 2800 zł
Sprawdź koszty lotów
Cena
RAJSKIE AZORY i city break w Lizbonie Azory i Lizbona, Portugalia
8000 zł
8 dni 20 - 27.04.2024
Cena zawiera
 • zakwaterowanie w kompleksie hotelowym:

*** Senhora do Monte położonego w centrum Lizbony – 2 noce

**** Quinta de Santana – 5 noclegów; bungalowy dwuosobowe z sypialnią, kuchnią i salonem, umieszczone w bujnym ogrodzie z zewnętrznym basenem

 • wyżywienie zgodnie z programem: 6 śniadań, 3 lunche oraz 5 kolacji w hotelowej restauracji
 • transport autokarem na wyspie Sao Miguel według programu
 • kanioning oraz rejs z wizytą u wielorybów i delfinów
 • pobyt w termach Dona Beija – 1,5h
 • odpowiednie ubezpieczenie KL, NNW, bagaż i OC
 • ustawowo wymaganą opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • ustawowo wymaganą opłatę Turystyczny Fundusz Pomocowy
 • taksę klimatyczną
Cena nie zawiera

Dodatkowo płatne na miejscu:

 • usługa przewodnika na wyspie São Miguel, wsparcie rezydenta podczas spotkania w porcie lotniczym w Lizbonie pierwszego dnia, bilet wstępu do kompleksu Lagoa das Furnas i ogrodu botanicznego w Ponta Delgada;

w sumie: €269/os. (płatne przewodnikowi na São Miguel pierwszego dnia).  

 • ewentualnej dopłaty do pokoju jednoosobowego: 1100 zł/os.
Masz pytania?
Napisz do nas: travel@iwant.pl

Oprowadzanie jednodniowe
z przewodnikiem

Idealne gdy np: podróżujesz na własną rękę,
jednak chciałbyś zwiedzić miasto z przewodnikiem.
Pokażemy tobie tajniki .....