Powróć do ofert

Porto i Lizbona w jednej wycieczce!

Porto i Lizbona, Portugalia

15 - 21.03.2024

Lizbona i Porto w jednej wycieczce to nasze podróżnicze crème de la crème. Macie ochotę na kolejne zwiedzanie z Przewodnikami bez Granic?

Portugalia 7 dni 15 - 21.03.2024

Porto i Lizbona w jednej wycieczce!

Lizbona i Porto w jednej wycieczce to nasze podróżnicze crème de la crème. Macie ochotę na kolejne zwiedzanie z Przewodnikami bez Granic?

city break Porto i Lizbona najlepsi polscy przewodnicy (Przewodnicy bez Granic) kameralna grupka bogaty program zwiedzania w cenie wspólne lunche w cenie świetna, przyjacielska atmosfera

Porto i Lizbona, Portugalia

7 dni 15 - 21.03.2024
city break Porto i Lizbona najlepsi polscy przewodnicy (Przewodnicy bez Granic) kameralna grupka bogaty program zwiedzania w cenie wspólne lunche w cenie świetna, przyjacielska atmosfera

Lizbona i Porto w jednej wycieczce to nasze podróżnicze crème de la crème. Macie ochotę na kolejne zwiedzanie z Przewodnikami bez Granic?

Marcin Martinho w Lizbonie i Patrycja Couto w Porto czekają na Was!

Plan oferty
Dzień 01
Widzimy się w Porto! Transfer i zakwaterowanie w hotelu, czas wolny.
Dzień 02
Porto czas start! Spotkanie z polską Przewodniczką bez Granic, rejs po rzece, wspólny lunch
Dzień 03
Porto klasyczne Wizyta w winnicy wina porto, wejście na słynny most, wspólny lunch
Dzień 04
Przejazd do Lizbony Szybki pociąg, zakwaterowanie w hotelu, wspólna kolacja z polskim przewodnikiem
Dzień 05
Lizbona czas start! Baixa i stare, portowe dzielnice - Alfama, Mouraria, wspólny lunch
Dzień 06
Historyczne Belém Słodkie i pieprzne ;) tajemnice Portugalii, wspólny lunch
Dzień 07
Zakończenie podróży Transfer na lotnisko, opcja: Wizyta na Targu Złodziejki
Dzień 01
piątek, 15.03
Przylot do Porto Transfer i zakwaterowanie w hotelu Czas wolny

Samodzielny przylot do Porto.
(Uwaga! W razie potrzeby pomagamy w rezerwacji przelotów, jednakże radzimy sprawdzić połączenia jeszcze przed dokonaniem rezerwacji oferty).

Transfer do hotelu****, zakwaterowanie, nocleg.

Dzień 02
sobota, 16.03
Zwiedzanie Porto! Spotkanie z polską przewodniczką Rejs po rzece Douro Wspólny lunch

Śniadanie, spotkanie z Patrycją – Przewodnikiem bez Granic. Powitanie z Porto rozpoczniemy na Placu Henryka Żeglarza, przy którym znajdują się słynne zabytki miasta – m.in.  złoty kościół św. Franciszka, którego wnętrze zapewne pozostanie długo w pamięci. Następnie czeka nas spacer emblematyczną ulicą Kwiatową w kierunku historycznego Placu Cordoaria, przy którym znajduje się Portugalskie Centrum Fotografii, budynek rektoratu Uniwersytetu Porto, Fontanna Lwów, Kościół Karmelitów, symbol miasta Wieża Kleryków oraz uznana za najpiękniejszą księgarnię świata Livraria Lello. Spacer zakamarkami miasta oraz krętymi, średniowiecznymi uliczkami z Dziedzińca Katedry na lunch w lokalnej restauracji na emblematycznej Ribeirze, najsłynniejszej dzielnicy miasta, gdzie można będzie skosztować, między innymi wyśmienitej grillowanej ośmiornicy lub najpopularniejszej potrawy w Porto – francesinhy. Po lunchu, na zakończenie zwiedzania czeka nas godzinny rejs typową dla regionu łodzią rabelo po rzece Douro – rejs sześciu mostów, ukazujący najpiękniejsze widoki na panoramę miasta. Powrót do hotelu, czas wolny, kolacja we własnym zakresie, nocleg.

Dzień 03
niedziela, 17.03
Porto klasyczne Wizyta w winnicy wina porto Wejście na najsłynniejszy most Wspólny lunch

Śniadanie, spotkanie z Patrycją w lobby hotelowym. Wjazd zabytkową kolejką Funicular dos Guindais. Wizyta na placu Batalha oraz spacer najsłynniejszym deptakiem handlowym miasta Santa Catarina, przy którym mieści się Café Majestic, znajdująca się w rankingu 10 najpiękniejszych kawiarni świata. Następnie odwiedzimy odrestaurowane niedawno najsłynniejsze targowisko miasta Mercado Bolhão, gdzie oczywiście będzie okazja na zakup pamiątek, m.in. konserw, czekoladowych sardynek, oliwy, portugalskich serów czy konfitur. Następnie przejdziemy na Plac Wolności i Aleje Aliantów – serce miasta z ratuszem miejskim. W tym dniu czeka nas również wizyta na dworcu kolejowym São Bento, który zachwyca wyjątkowymi portugalskimi azulejos. Lunch w lokalnej restauracji zjemy na lewym brzegu rzeki Douro, gdzie dostaniemy się górną kondygnacją najsłynniejszego żelaznego portugalskiego mostu Ludwika I. Na deser czeka nas degustacja słynnego wina porto podczas wizyty w piwnicach wina porto z przedstawieniem historii i procesu produkcji tego wyśmienitego trunku. Późnym popołudniem powrót do hotelu i czas wolny.

Dzień 04
poniedziałek, 18.03
Przejazd do Lizbony Zakwaterowanie w hotelu z widokiem na miasto Spotkanie z polskim przewodnikiem Wspólna kolacja

Śniadanie, wykwaterowanie, transfer do dworca kolejowego w Porto, przejazd pociągiem Alfa Pendular do Lizbony (ok. 3h). Dojazd do Lizbony, transfer na zakwaterowanie w Hotelu*** Senhora do Monte położonego na wzgórzu, tuż przy punkcie widokowym Senhora do Monte. To idealna lokalizacja, aby poczuć atmosferę miasta: zaraz przy klimatycznym miejscu spotkań lizbończyków Graça, gdzie mieszczą się lokalne restauracje, nieopodal mistycznego targu Feira da Ladra (we wtorki i soboty) oraz przy trasie legendarnego tramwaju numer 28! Z restauracji hotelowej rozpościera się panorama na Lizbonę, most 25 kwietnia oraz rzekę Tag. Czas wolny. Spotkanie i wyjście na wspólną kolację z Marcinem Martinho – Przewodnikiem bez Granic! Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 05
wtorek, 19.03
Lizbona czas start! Baixa, Alfama, Muraria, Wspólny lunch

Po śniadaniu spotkanie z Marcinem w lobby hotelowym. Tego dnia spacerując przez wzgórza, przemierzając wąskie uliczki, przechodząc przez place i narożniki, spróbujemy uchwycić ducha miasta stworzonego przez jego historię i mieszkańców – obywateli całego świata! W pierwszej kolejności odwiedzimy dolne miasto, czyli dzielnicę Baixa, gdzie zobaczymy m.in.: Rua Augusta, Praça Restauradores, zabytkową windę Santa Justa. Zawitamy także na Praça do Comércio oraz na Praça do Rossio. Wspólny lunch w lokalnej restauracji – to coś więcej niż posiłek, to część portugalskiej kultury! Następnie przejdziemy spacerem w kierunku starych portowych dzielnic. Odkryjemy tu niepowtarzalny świat Alfamy oraz dzielnicy Mouraria. Spacerując po wąskich i klimatycznych uliczkach można odnieść wrażenie, że świat się tutaj zatrzymał. Zatapiając się w klimacie, muzyce i zapachach Lizbony poczujecie czym jest „calma”, czyli portugalski spokój. W tym najdalej na zachód wysuniętym kraju Europy czas płynie wolniej, odmierzany kolejnymi filiżankami kawy… Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 06
środa, 20.03
Historyczne Belém Słodkie i pieprzne ;) tajemnice Portugalii Słynne Pink Street i Mercado da Ribeira Wspólny lunch

Po śniadaniu spotkanie z Marcinem w lobby hotelowym. Przejazd do dzielnicy Belém, położonej nad samym Tagiem. To miejsce nasycone historią jak żadne inne, a także symbol czasów świetności i dobrobytu Królestwa Portugalii. Pierwszym punktem na liście będzie wejście do niesamowitego, manuelińskiego Klasztoru Hieronimitów, w którym znajdują się grobowce Vasco da Gamy oraz narodowego wieszcza, Luísa de Camõesa. Spacerując wzdłuż Tagu zobaczymy także piękny Pomnik Odkryć Geograficznych oraz słynną Torre de Belém. Przerwa na relaks w lokalnej cukierni, w której skosztujemy pysznych „ciasteczek betlejemskich”, serwowanych od 1837 roku według tajemnej i pilnie strzeżonej receptury. W planach wejście do słynnego targu Mercado da Ribeira oraz przejście przez Pink Street – owianą intrygującą sławą, magiczną ulicę portowej Lizbony. To właśnie tutaj szlajali się niegdyś pijani marynarze w poszukiwaniu uciech, bójek i procentów. W dalszej kolejności poznamy między innymi zakręconą dzielnicę Bairro Alto, gdzie wieczorami bawią się Lizbończycy. Następnie „zaatakujemy” piękny punkt widokowy S. Pedro de Alcântara, skąd rozpościera się jedna z najpiękniejszych panoram miasta. Po wyostrzeniu estetycznych zmysłów ruszamy w kierunku słynnej Avenida da Liberdade, pełną ekskluzywnych hoteli i sklepów. Podczas spaceru zobaczymy zabytkowe Elevador Glória i Bica, miejskie kolejki łączące dolne i górne rewiry miasta. Powrót do hotelu, nocleg.

UWAGA OPCJA DODATKOWA: Zwieńczeniem dnia może być kolacja w typowej portugalskiej knajpce z koncertem muzyki Fado! Ceny od €50/os. (opcja do indywidualnej konsultacji).

Dzień 07
czwartek, 21.03
Wykwaterowanie opcja: wizyta na Targu Złodziejki Zakończenie podróży

Śniadanie, wykwaterowanie. Transfer do portu lotniczego w Lizbonie, zakończenie wspólnej podróży.

Uwaga! Dla podróżników, którzy mają późny wylot jest możliwość pozostawienia bagaży w hotelu i przejście się na Targ Złodziejki.

 

*Program jest ramowy, kolejność może ulec zmianie. 

Opcje lotów
Londyn 15.03 09:40-12.05 Porto
Warszawa 15.03 13:50-16:50 Porto
Berlin 15.03 20:35-22:55 Porto
Lizbona 21.03 21:25-00:15 Londyn
Lizbona 21.03 18:20-23:20 Warszawa
Lizbona 21.03 17:55-22:35 Berlin

Potrzebujesz pomocy w znalezieniu połączenia?
Skontaktuj się z nami: wycieczki@iwant.pl

Szacowana cena biletu lotniczego: 650 - 1800
Sprawdź koszty lotów
Cena
Porto i Lizbona w jednej wycieczce! Porto i Lizbona, Portugalia
5800 zł
7 dni 15 - 21.03.2024
Cena zawiera
  • zakwaterowanie: hotel**** Acta The Avenue w centrum Porto (3 noclegi) i hotel*** Senhora do Monte w centrum Lizbony (3 noclegi)
  • wyżywienie zgodnie z programem: 6 śniadań w restauracji hotelowej, 3 lunche i 1 kolacja w lokalnych restauracjach
  • transfery port lotniczy w Porto – hotel – port lotniczy w Lisbonie
  • transfery hotel – dworzec kolejowy – hotel
  • transport pociągiem Alfa Pendular na trasie Porto-Lizbona
  • ubezpieczenie KL, NNW i bagaż
  • ustawowo wymaganą opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
  • ustawowo wymaganą opłatę Turystyczny Fundusz Pomocowy
  • taksę klimatyczną

 

Cena nie zawiera

Dodatkowo płatne na miejscu: usługi przewodników w Lizbonie i Porto, obiadokolacja w typowej tasce portugalskiej z koncertem muzyki fado, karta miejska w Lizbonie doładowana kwotą €10,  wizyta w winiarni wina porto z degustacją, rejs łodzią robelo po rzece Douro w Porto, przejazd zabytkowym tramwajem oraz małe regionalne niespodzianki, tj. pastéis de Belem;

 

w sumie: €219/os.  (płatne na miejscu: €71 przewodnikowi w Porto i €148 przewodnikowi w Lizbonie)

 

– ewentualna dopłata do pokoju jednoosobowego: 1300 zł/os.

Masz pytania?
Napisz do nas: travel@iwant.pl

Oprowadzanie jednodniowe
z przewodnikiem

Idealne gdy np: podróżujesz na własną rękę,
jednak chciałbyś zwiedzić miasto z przewodnikiem.
Pokażemy tobie tajniki .....