POWRÓT

Wczasy w Zakopanem Wycieczka do Wieliczki oraz Oświęcim i Wadowice

cena: 1240 zł/os

TERMIN 20.07-30.07.2018 (11 dni)

ilość wolnych miejsc:

CENA

  • 1240 zł osoba dorosła
  • 920 zł dzieci do 10 roku życia,
  • 0 zł dzieci do 2,9 roku życia

Program wycieczki

Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Dzień 1:

Zakwaterowanie. Samodzielny dojazd do Domu Wczasowego „U Klusi”, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
DOM WCZASOWY „U KLUSI” – usytuowany w spokojnej okolicy w Zakopanem. Z okien roztacza się widok na Tatry. Każdy pokój w obiekcie jest urządzony w stylu góralskim i dysponuje łazienką z prysznicem. Podłogi w pokojach wyłożono drewnem. Pokoje z bezpłatnym bezprzewodowym dostępem do Internetu. W zielonym ogrodzie znajduje się miejsce do grillowania i plac zabaw. Do dyspozycji Gości jest także jadalnia i stół do gry w piłkarzyki. Śniadania i obiadokolacje serwowane są w jadalni. Obiekt „U Klusi” usytuowany jest w odległości ok. 5 km od popularnych Krupówek oraz ok. 5 km od Dworca Kolejowego.

Dzień 2 – 10:

Śniadanie. Korzystanie z czasu wolnego oraz uczestnictwo w wycieczkach. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 11:

Śniadanie, wykwaterowanie.

Programy wycieczek:

Wieliczka to małe miasto znane głównie z zabytkowej Kopalni Soli. Jest jedynym na świecie czynnym bez przerwy od średniowiecza do chwili obecnej obiektem górniczym. Kopalnia została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Podczas wycieczki z przewodnikiem można podziwiać wspaniałe kaplice, urokliwe podziemne jeziorka czy oryginalne urządzenia i sprzęt. Zobaczymy także ślady prac górniczych, które dają wyobrażenie o zmaganiach ludzi z żywiołem, ich pracy, pasjach, wierzeniach. Wyjazd z Zakopanego o godzinie 9:30, powrót około 18:30.

Oświęcim i Wadowice. Auschwitz jest dla świata symbolem terroru i ludobójstwa. Utworzony został przez Niemców w połowie 1940 roku na przedmieściach Oświęcimia. Początkowo był miejscem przetrzymywania głównie Polaków, jako więźniów politycznych. Od 1942 roku stał się równocześnie jednym z kilku ośrodków planu zlikwidowania Żydów zamieszkujących okupowane przez III Rzeszę tereny. Z Oświęcimia pojedziemy do Wadowic – miasta narodzin Jana Pawła II. Zobaczymy Bazylikę Mniejszą Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, która jest ściśle związana z Ojcem Świętym. Planowy wyjazd z Zakopanego o godzinie 8:30, powrót około 21:00.

01zakopane-wadowice-oswiecim 02zakopane-wadowice-oswiecim 04zakopane-wadowice-oswiecim 06zakopane-wadowice-oswiecim 03zakopane-wadowice-oswiecim 05zakopane-wadowice-oswiecim
a03zakopane-wadowice-oswiecim ap04zakopane-wadowice-oswiecim

Cena wyjazdu obejmuje

  1. zakwaterowanie w Domu Wczasowym „U Klusi”
  2. wyżywienie: śniadania, obiadokolacje
  3. wycieczki zawarte w programie
  4. usługi przewodników
  5. bilety wstępu do odwiedzanych obiektów
  6. ubezpieczenie NNW