Polanica-Zdrój

Termy w Wielkiej Pieniawie – Praga – Zamek Książ

termin:
oferta całoroczna (8 dni)

CENA

  • 1050 zł

Program wyjazdu

Program jest ramowy, kolejność zwiedzania lub wycieczki mogą ulec lekkim zmianom:

Dzień 1:

Samodzielny dojazd, zakwaterowanie w pensjonacie „Villa Gersona”, obiadokolacja, nocleg.
Pensjonat „Villa Gersona” mieści się w miasteczku uzdrowiskowym Polanica-Zdrój. Obiekt znajduje się ok. 400 metrów od centrum miejscowości i kilometr od Parku Zdrojowego. Pokoje wyposażone są w telewizor i bezpłatny dostęp do Internetu oraz łazienkę. Ciepła kolorystyka wnętrz i podłogi pokryte wykładziną gwarantują przytulną atmosferę w trakcie wypoczynku. Oferta zawiera nielimitowany dostęp do znajdującej się w pensjonacie groty solnej oraz całodobowego stolika z kawą i herbatą. Pakiet obejmuje także dwa całodzienne wejścia do Term w Wielkiej Pieniawie, znajdujących się w samym sercu Parku Zdrojowego. Będą mogli tam Państwo korzystać z dwóch basenów, trzech saun, jacuzzi, bieżni i siłowni.

Dzień 2 – 7:

Śniadanie. Korzystanie z atrakcji otoczenia oraz pensjonatu, uczestnictwo w wycieczkach, wejścia do term w Wielkiej Pieniawie. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8:

Śniadanie, wykwaterowanie.

Programy wycieczek:

Praga. Pogorzelec, Plac Loretański, Hradczany – wielki zespół zamkowy, Pałac Toskański, Pałac Schwarzenberski, Muzeum Miniatur (wstęp dodatkowo płatny, nieobowiązkowy), Pałac Arcybiskupi, o godz. 12.00 uroczysta zmiana warty, dziedziniec zamkowy, Katedra Św. Wita, panorama Pragi, Schody Zamkowe, Most Karola, Staromiejska Wieża Mostowa, Klementinum, Stare Miasto, Rynek Staromiejski, Ratusz z zegarem „Orloj”, Uniwersytet, Plac Św. Wacława, czas wolny, przejazd metrem. Wyjazd o godzinie 7:00, powrót ok. 20:30.

Zamek Książ i Palmiarnia. Monumentalny Zamek Książęcy Książ to największy dolnośląski zamek i trzeci pod względem wielkości zamek w Polsce. Swoją obronną siedzibę wybudował tutaj w latach 1288 – 1292 książę świdnicko – jaworski Bolko I. Obecnie turyści mają możliwość zwiedzania imponujących komnat, z których najpiękniejsze to Sala Maksymiliana, Salon Chiński, Salon Włoski, Salon Zielony i Hall Myśliwski. Na terenie zamku znajdują się piękne ogrody, restauracja i stadnina koni. Wyjazd o godzinie 10:15, powrót ok. 18:30.

UWAGA: Z racji na fakt, że wycieczki do Zamku Książ i Palmiarni odbywają się w soboty, prosimy o planowanie terminu wczasów tak, by dzień przyjazdu i wyjazdu nie pokrywał się z dniem wycieczki.

Więcej
polanica-zdroj-03 polanica-zdroj-06 05-polanica-zdroj zamek-ksiaz-jar-ciurus polanica-zdroj-historyczny-uklad-urbanistyczny-miasta-ul-parkowa-fot-jacek-halicki polanica-zdroj-02
polanica-zdroj-park-zdrojowy-pawilon-szachowy-fot-halicki polanica-zdroj-01a

Cena wyjazdu obejmuje

– zakwaterowanie w pensjonacie „Villa Gersona” (7 noclegów)

– wyżywienie: śniadania w formie bufetu szwedzkiego, obiadokolacje dwudaniowe z deserem

– grota solna w pensjonacie bez ograniczeń

– wycieczki zawarte w programie

– usługi przewodników podczas wycieczek

– jedno całodzienne wejście do term w Wielkiej Pieniawie

– ubezpieczenie NNW oraz KL i bagaż w trakcie wycieczki do Pragi

Niewliczone w cenę

– biletów wstępu oraz atrakcji, płatne przewodnikowi podczas wycieczki: muzeum miniatur w Pradze (120 koron czeskich – około 20 zł, nieobowiązkowe),  Zamek Książ i Palmiarnia (30 zł), przejazd metrem w Pradze (32 korony czeskie – około 5,50 zł); w sumie około 55,50 zł

– taksy klimatycznej płatnej w dniu zakwaterowania: 28 zł

Uwaga! Możliwość wykupu pokoju z balkonem: 50 zł/pobyt. Dopłata do pokoju jednoosobowego: 35 zł/pobyt. Istnieje także możliwość dokupienia dodatkowych wejść do Term w Wielkiej Pieniawie. Koszt: 20 zł/dzień. W każdym z przypadków płatność w recepcji pensjonatu.

PODOBNE OFERTY

szklarska-poreba-_01

Szklarska Poręba Wycieczka do Drezna

1120zł
Zobacz
augustow_00

Augustów Rejs Doliną Rospudy oraz wycieczka do Wilna i Trok

1320zł
Zobacz
03karpacz

Karpacz Wycieczka do Pragi oraz Skalne Miasto

870zł
Zobacz
w-rytmie-wiednia-i-bratyslawy-_g

W rytmie Wiednia i Bratysławy Pałac Hofburg – Dom Mozarta – Belweder

od 1150zł
Zobacz
wadowice-krakow-energylandia_d

Wadowice, Kraków i Energylandia Miasto Jana Pawła II – stolica Małopolski

od 650zł
Zobacz