Szklarska Poręba

Drezno – kolej krzesełkowa na Szrenicę

termin:
oferta całoroczna (8 dni)

Program wycieczki

Dzień 1:

Samodzielny dojazd do Szklarskiej Poręby, zakwaterowanie w gościńcu „Jural”, obiadokolacja, nocleg.

Szklarska Poręba mieści się w przepięknej dolinie rzeki Kamiennej i jej dopływów. W okolicy spotykają się dwa pasma górskie – Góry Izerskie i Karkonosze. Miejscowość położona jest dodatkowo u stóp Szrenicy – wierzchołka, z którego roztaczają się wspaniałe widoki na Kotlinę Jeleniogórską oraz polskie i czeskie Karkonosze. W pobliżu zlokalizowane są również dwa wysokie, wodospady – Kamieńczyka oraz Szklarki. Miejscowość jest największą stacją klimatyczną Dolnego Śląska, znaną i cenioną od połowy XIX wieku. Warunki klimatyczne miasta porównywalne są do walorów miejscowości alpejskich.

Gościniec „Jural” znajduje się w Szklarskiej Porębie, 30 metrów od wyciągów krzesełkowych na Szrenicę, tuż przy wejściu na najciekawsze szlaki Karkonoszy. Z pokoi rozpościera się widok na Szrenicę i jej nartostrady. Zapewnia to gościom spokój i wygodę podczas korzystania z uroków gór. Pokoje są przytulne i komfortowo urządzone w ciepłej kolorystyce. Każdy z nich posiada telewizor, łazienkę i dostęp do bezprzewodowego Internetu. Restauracja w pensjonacie serwuje dania zarówno kuchni regionalnej, jak i międzynarodowej.

Dzień 2 – 7:

Śniadanie. Korzystanie z atrakcji otoczenia oraz pensjonatu, uczestnictwo w wycieczce do Drezna. W wybrany dzień przejazd w obie strony na obu odcinkach koleją krzesełkową na Szrenicę. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8:

Śniadanie, wykwaterowanie.

Programy wycieczek:

-Kolej krzesełkowa na Szrenicę: całoroczna dwuodcinkowa kolej krzesełkowa z krzesełkami 2-osobowymi, ze Szklarskiej Poręby na Szrenicę, w Karkonoszach, przebiega przez teren Karkonoskiego Parku Narodowego. Szrenica zapewnia zwiedzającym wspaniałe widoki na zachodnią cześć polskich i czeskich Karkonoszy, Góry Izerskie oraz Kotlinę Jeleniogórską. Łączna długość trasy obu odcinków wynosi niespełna 3 kilometry.

-Program wycieczki do Drezna: Drezno często nazywane jest „Perłą Baroku”. Jednodniowa wycieczka do Drezna pomaga zrozumieć ten monumentalny pseudonim stolicy Saksonii. W planie zwiedzania: przejście Tarasami Bruhla wzdłuż Łaby, w kierunku Placu Zamkowego z rezydencją władców Saksonii i Placu Teatralnego z operą Sempera, Zwinger – arcydzieło saksońskiego baroku, zwiedzanie muzeów drezdeńskich, największy obraz na świecie wykonany z miśnieńskiej porcelany przedstawiający władców Saksonii tzw. Fuerstenzug, katolicki kościół Św. Trójcy, Langer Gang – miejsce turniejów rycerskich, Frauen Kirche – protestancki kościół, symbol odbudowującego się Drezna. W międzyczasie czas wolny na posiłek/zakup pamiątek.

Program jest ramowy, kolejność zwiedzania lub wycieczki mogą ulec lekkim zmianom:

Więcej
szklarska-poreba-_03 szklarska-poreba-_01 szklarska-poreba-_04 szklarska-poreba-_05 szklarska-poreba-_06 szklarska-poreba-_02
szklarska-poreba-_p01 szklarska-poreba-_p02

CENA

  • 1240 zł/osoba

Cena wyjazdu obejmuje

  1. zakwaterowanie w gościńcu „Jural” (7 noclegów)
  2. wyżywienie: śniadania i obiadokolacje
  3. bilety na wjazd i zjazd koleją krzesełkową na Szrenicę
  4. całodniowa wycieczka do Drezna
  5. bilety wstępu w Dreznie: skarbiec i Zwinger
  6. usługi przewodnika podczas wycieczki
  7. podatek klimatyczne w Szklarskiej Porębie
  8. ubezpieczenie NNW oraz KL i bagaż w trakcie wycieczki do Drezna

PODOBNE OFERTY

w-rytmie-wiednia-i-bratyslawy-_g

W rytmie Wiednia i Bratysławy Pałac Hofburg – Dom Mozarta – Belweder

od 1150zł
Zobacz
wadowice-krakow-energylandia_d

Wadowice, Kraków i Energylandia Miasto Jana Pawła II – stolica Małopolski

od 650zł
Zobacz
01a_zakopane-krakow

Zakopane Kraków – spływ przełomem Dunajca

990zł
Zobacz
03karpacz

Karpacz Wycieczki do Pragi i Skalnego Miasta

850zł
Zobacz
krynica-_02

Krynica-Zdrój Wypoczynek i odnowa biologiczna!

990 zł
Zobacz