POWRÓT

Słoneczna Portugalia Algarve - Lagos - Fatima - wieczór fado - Atlantyk

cena: 2880 zł/os

TERMIN 06 – 13.10.2018 r. (8 dni)

ilość wolnych miejsc: do uzgodnienia

Program wycieczki

Dzień 1:

Spotkanie w porcie lotniczym im. Lecha Wałęsy w Gdańsku o godz. 16:00. Odprawa bagażowo-paszportowa, kontrola bezpieczeństwa, wylot samolotu o godz. 18:00, przylot do Lizbony o godz. 21:20. Transfer do hotelu w Fatimie, zakwaterowanie, nocleg. UWAGA! Tego dnia z powodu późnego lądowania, nie będzie obiadokolacji. Proszę wziąć to pod uwagę.

Dzień 2:

Fatima – Batalha – Nazaré. Śniadanie. Dla chętnych poranna msza święta (pilot poda godzinę). Ważne: w Bazylice obowiązują stroje przyzwoite, tzn.: długość nogawek przynajmniej za kolana, ramiona zasłonięte, zakaz zakładania kapeluszy i innych wyróżniających dodatków. Następnie spacer z pilotem po Sanktuarium Fatimskim. Około południa wyjazd autokarem do Batalhy i Nazaré. W pierwszej z wymienionych miejscowości można podziwiać jeden z najpiękniejszych budynków sakralnych na terenie kraju – klasztor Matki Boskiej Zwycięskiej ze słynnymi Niedokończonymi Kaplicami. Druga natomiast to klimatyczne rybackie miasteczko, słynące przede wszystkim z przepięknych widoków na Ocean i niezwykle malowniczych plaż, znanych z jednych z największych fal na świecie. Powrót do Fatimy na obiadokolację. Dla chętnych wieczorny różaniec w Kaplicy Objawień. Nocleg.

Dzień 3:

Fatima – Lizbona – Monte Gordo. Wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Lizbony. Do stolicy Portugalii prowadzi majestatyczny Most 25 Kwietnia, z którego roztaczają się imponujące widoki na miasto. Podczas wycieczki zobaczymy także pomnik Odkrywców, posąg Chrystusa Króla oraz Wieżę Belem z zewnątrz (Torre del Belem). W trakcie zwiedzania czas wolny. Następnie przejazd do Monte Gordo na zakwaterowanie w hotelu *** Baia, obiadokolacja oraz tradycyjny koncert muzyki fado, zwanej duszą Portugalii. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 4 – 7:

Monte Gordo. Śniadanie, wypoczynek, korzystanie z udogodnień hotelu oraz uroków okolicy. Obiadokolacja, nocleg.

HOTEL*** BAIA – to kameralny hotel zlokalizowany w samym centrum Monte Gordo, w pobliżu licznych kawiarni, sklepików, nadmorskiej promenady oraz zaledwie 50 m od piaszczystej plaży Oceanu Atlantyckiego. Pokoje są czyste i komfortowe, każdy z balkonem, klimatyzacją, telewizją satelitarną, Wi-Fi, telefonem i suszarką w łazience. Na dachu hotelu mieści się mały basen oraz leżaki. Restauracja serwuje dania regionalne oraz kuchnię europejską. Do każdego posiłku podawane są napoje oraz woda.

Monte Gordo to urokliwy kurort z piękną piaszczystą plażą, licznymi restauracjami i sklepami. Jest to świetne miejsce na relaks oraz aktywny wypoczynek. Znajdziecie tutaj wiele sklepów z odzieżą i pamiątkami. Miasteczko posiada także świetny węzeł komunikacyjny z takimi miastami jak Faro i Lagos.

Dzień 8:

Monte Gordo – Lagos – Lizbona. Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, wyjazd autokarem do miejscowości Lagos, gdzie niegdyś znajdował się targ niewolników. Na miejscu spacer wzdłuż najpiękniejszych portugalskich plaż. Następnie przejazd do Ponta da Piedade! (z port. Przylądek Miłosierdzia). To jedno z najpiękniejszych miejsc w Europie, a może i na Świecie. Wysokie klify o ciepłej kolorystyce, krystalicznie czysta woda Oceanu Adriatyckiego, latarnia morska i błękitne niebo! Czas wolny w Lagos; tego dnia obiad we własnym zakresie. Około godz. 15:00 wyjazd na lotnisko w Lizbonie. Odprawa bagażowo-paszportowa, kontrola bezpieczeństwa, planowy wylot o godzinie 21:55, lądowanie w Gdańsku o 2:55. Zakończenie wycieczki.

 

monte-gordo-_03 lagos_klif monte-gordo-_05 monte-gordo-_06 monte-gordo-_02 monte-gordo-_01
monte-gordo-_p01 monte-gordo-_p02

Cena wyjazdu obejmuje

 1. przeloty samolotem Gdańsk – Lizbona – Gdańsk
 2. transport autokarem w Portugalii
 3. zakwaterowanie w Hotelu*** Baia w Monte Gordo (5 noclegów), w hotelu*** Casa das Irmãs Dominicanas w Fatimie (2 noclegi)
 4. wyżywienie według programu; głównie śniadania i obiadokolacje z lampką wina lub sokiem lub wodą
 5. opiekę pilota
 6. wycieczki autokarowe do Lizbony, Batalhy, Nazaré i Lagos
 7. koncert muzyki fado
 8. ubezpieczenie NNW, KL i bagaż
 9. Opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny zgodną z Rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyki z dnia 21 listopada 2016 roku.

UWAGA! Cena biletu lotniczego zawiera torbę podręczną o wadze do 10 kg i maksymalnych wymiarach 55 x 40 x 20 cm oraz 1 małą torebkę lub przedmiot o maksymalnych wymiarach 35 x 20 x 20 cm). Istnieje możliwość dokupienia bagażu rejestrowanego do 20 kg.

Cena wyjazdu nie obejmuje

Możliwość skorzystania z naszych zniżek na parking strzeżony w pobliżu portu lotniczego w Gdańsku. Wystarczy zapytać!

Rowerowe wycieczki fakultatywne
 1. Wycieczka rowerowa wśród salin: trasa ciągnie się przez park narodowy wśród salin (płytkich stawów, na których dnie po odparowaniu wody krystalizuje się sól). W parku warto rozglądać się za Flemingami! Przejazd
  do miejscowości Castro Marim, wejście na dziedziniec średniowiecznego zamku, który był fortyfikacją obronną kontrolowaną przez królewskich templariuszy. Z murów zamkowych rozpościera się piękny widok na Portugalię
  i Hiszpanię! Powrót do hotelu.

Rowery wypożyczane są na miejscu z wypożyczali.

Czas trwania wycieczki: ok. 5 godzin

Przejazd rowerem: ok. 20 km.

 

Cena: €15/os, obejmuje:

– wypożyczenie roweru

– bilet wstępu na dziedziniec średniowiecznego zamku

– opiekę pilota

 

 1. Wycieczka do Hiszpanii rowerem oraz barką! Przejazd rowerami do miejscowości Vila Real de Santo Antonio, następnie rejs barką przez rzekę Gwadiana – naturalną granicę portugalsko-hiszpańską. Pobyt w hiszpańskim miasteczku Ayamonte. Następnie powrót do Villa Real de Santo Antonio, czas wolny, powrót do hotelu.

Rowery wypożyczane są na miejscu z wypożyczali.

Czas trwania wycieczki: ok. 5 godzin

Przejazd rowerem: ok. 8 km.

 

Cena: €18/os, obejmuje:

– wypożyczenie roweru

– rejs barką Villa Real de Santo Antonio – Ayamonte – Villa Real de Santo Antonio

– opiekę pilota

PODOBNE OFERTY